Home > Zpravodajství > domácí sport > Střípky z dostihového dne v Mostě

Střípky z dostihového dne v Mostě

Oproti letním teplotám předešlých dní teplotně studenější sobota 12. května ve větrném počasí, dva dostihy nejvyšší kategorie, sólo Josefa Váni mladšího na překážkách, velká sourozenecká rošáda Vernerových, absence první dámy a přítomnost zpěvačky Heleny Vondráčkové, vytrvalečtí klasici v plné akci – to nabídlo první dostihové odpoledne v Mostě.

Seco

Tři názvy, jeden dostih a jeden vítěz. To byla Cena první dámy ČR – Jarní cena města Mostu – Memoriál Vlastimila Smolíka (I.kat.,2.400m), vrchol prvního letošního klání na mosteckém hipodromu. Teprve své druhé vítězství kariéry zde po brilantním výkonu vybojoval pětitelý OMNIBUS (ž.J.Rája).

OmnibusOmnibus

Někdejší vítěz Červnového poháru a korunní princ z pardubického St.Legeru a supervytrvalecké Ceny prezidenta tak do roka a do dne odčinil loňské umístění na samém konci výsledkové listiny. Vzestup výkonnostní formy naznačoval v druhé půlce loňské sezóny, když prolomil počáteční neúspěchy ve čtyřech posloupných startech. Pokaždé se umístil do 5.místa. V minulém roce CONNEX postavil na hlavu veškeré předpoklady a teorie a jako původně nasazený vodič pro stájového kolegu Mariydiho vydržel se silami od počátku až do cíle. Obhajoba prvenství se nekonala, vedle Omnibuse byl pro srdnatě bojujícího univerzála nad jeho síly ještě svěže jdoucí DEVIL´S STAR (ž.J.Chaloupka). Z dvojice blízkých příbuzných, RABBIT MOTIVATOR (J.Verner) a LUMINEUXE (žk.M.Laube), kteří mají shodného otce Motivatora,  se více štěstí usmálo na svěřence Josefa Váni. Reprezentant stáje Jasna při svém druhém českém startu obsadil pátou příčku. Mostecká Zimní královna a bronzová z Velké červnové ceny Rabbit Motivator si oproti svým zvyklostem s mužskými soupeři neporadila a skončila předposlední.

Čtěte také:  V pořadí už 21. ročník mezinárodní výstavy Koně v akci byl „Ve jménu krále“

Carrie,Rabbit King,Gräfin,Moonglas,Lord SilvanoCarrie,Rabbit King,Gräfin,Moonglas,Lord Silvano

Memoriál Dr.Frankenbergera (I.kat., 2.000m), který podle předpokladů ovládl upřednostňovaný GREEN WORLD (ž.J.Línek), byl zajímavý z více pohledů. V plně obsazených boxech své síly změřili dva potomci populárních rodičů. Ve šlépějích výtečné Ready For Life se představil nakonec v cíli šestý ROBINSON (ž.D.Andrés).

Green WorldGreen World

Geny Registany, která po skončení matného období na rovinách největší slávu prožívala až nad překážkami, zase v sobě nosí REAPER (ž.M.Laube). Po vzoru své maminky se v cíli objevil až jako dvanáctý.

ReaperReaper

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Další fotografie M. Klingorové najdete v klubovně! Zde.

Předchozí: Aktuálně 58 koní do Velké pardubické ČP
Následující: Den pro zemědělství: výsledky
x

Mohlo by vás zajímat

Prague Lions skončili v St. Tropez šestí. K medaili scházelo jen málo

Ve velmi dobrém světle se předvedli členové Prague Lions při Global Champions League v Saint Tropez. Niels Bruynseels a Marc Houtzager vybojovali šesté místo a od třetí příčky je dělil jen jeden trestný bod navíc ze čtvrteční úvodní části soutěže. Niels Bruynseels s třináctiletou klisnou Gancia de Muze překonal sobotní ...