Home > Zpravodajství > domácí sport > Studničkův ptýrovský velký pátek

Studničkův ptýrovský velký pátek

Doslova od svítání do soumraku se v pátek 17. srpna závodilo na kolbišti Farmy Ptýrov u Mnichova Hradiště, kde probíhají čtyřdenní parkurové závody Skokového poháru České pojišťovny. Od sedmé hodiny ranní postupně projelo startem 363 dvojic, přičemž ta poslední dokončila soutěž přesně v půl deváté večer za již výrazně snížených světelných podmínek. Nejvíce se v početné konkurenci dařilo Janu Studničkovi, jenž zvítězil v obou soutěžích, do nichž se svými koňskými svěřenci nastoupil.

Nejprve nenašel přemožitele s klisnou Datasys Asteres v nejobsazenější soutěži celého dne na stupni L** (120 cm), v níž poměřilo své skokové schopnosti 135 účastníků. Ačkoliv tak v mnohých případech rozhodovaly o pořadí jednotlivé setiny sekundy, Studnička s touto devítiletou ryzkou chovatele Rudolfa Skřivana z Hřebčína Suchá ujel svým soupeřům o sekundu a půl. Bezchybných výkonů přitom diváci mohli vidět pětačtyřicet.

Ještě cennějšího prvenství dosáhl v závěrečné soutěži s překážkami na úrovni stupně S** (130 cm). V sedle devítileté klisny Datasys Anfí ze stejného chovu předvedl opět precizní jízdu a navíc v nejrychlejším čase. Navíc se mu dařilo i s Datasys Duelem, s nímž dokončil jako pátý v pořadí. „Musím se přiznat, že jsem nijak zvlášť s takovým úspěchem nepočítal. Jednoduše jsem je nechal plynule cválat dopředu a nakonec to dopadlo nad očekávání dobře. Nevadilo mi ani, že již v době mého startu s Anfí bylo slunce hodně nízko a tvořilo ostré stíny. Snad již jen posledních několik startujících mělo podmínky na hranici regulérnosti, ale nemyslím, že by to byl pro koně zas tak velký problém,“ uvedl Jan Studnička.

Čtěte také:  Maher to dokázal! Šampion GCT zvítězil i v pražské Super Grand Prix

Jan Studnička a Datasys Anfí Jan Studnička a Datasys Anfí

 

Druhé místo obsadil Marek Hentšel se Sauronem Fitmin z JK Baník Ostrava, třetí byl domácí jezdec Daniel Voksa s Calucou Z. Poprvé se na ptýrovském kolbišti představili i někteří koně nahlášení do nedělní Velké ceny Ptýrova, většinou však s nimi jezdci šli pouze tréninkově, a tak nedosahovali na nejlepší časy.

Jednou z pátečních soutěží bylo také úvodní kolo osmé kvalifikace rámcového seriálu Kolowrat Junior Cup pro jezdce do 18 let. Z 29 startujících jich 11 postoupilo do následného rozeskakování. V něm se čistou jízdu podařilo zopakovat šesti z nich. Tentokrát už šlo také o čas a ten měla jednoznačně nejrychlejší Jennie Kaasová s Rhapsody 1. Druhý Michael Mácha s Chválou 1 byl o 3,5 sekundy pomalejší. Z třetího místa se mohla radovat Andrea Havlíková s Lucianem Z. Jedinou jezdkyní, jež se probojovala do rozeskakování hned se dvěma koňmi, byla Francesca Kolowrat-Krakovská. S Ugue du Paddock byla šestá a s Tarolou D po dvou zaváháních desátá.

Kompletní výsledky najdete na www.skokovypohar.cz. Také v sobotu se bude startovat již od 7.00 hodin. Na programu je pět soutěží a kromě další části Kolowrat Junior Cupu se diváci mohou těšit na generálku před Velkou cenou Ptýrova na parkuru stupně ST** (140 cm) a kvalifikační finále Equiservis Amateur Tour, které třetí závodní den uzavře.

Předchozí: MZe podpoří odbornou likvidaci těl uhynulých zvířat
Následující: Generálka na Velkou cenu Ptýrova pro Opatrného
x

Mohlo by vás zajímat

Zájem o Taxis Gladiator Race roste, na startu bude i vítěz Velké pardubické

Počet startujících v letošním ročníku TAXIS GLADIATOR RACE oproti loňskému roku vzrostl. Na trase atraktivního závodu na účastníky čeká řada zajímavých překážek včetně několika novinek. Vyzkouší si je i vítěz Velké pardubické Jan Kratochvíl a s ním další hvězdy dostihového sportu. V kategorii KIDS na Pardubickém závodišti poběží o sto dětí více než ...