Home > Zpravodajství > domácí sport > Suchá suchou zůstala aneb Skokový start v Litomyšli

Suchá suchou zůstala aneb Skokový start v Litomyšli

Ač byla předpověď meteorologů zcela jasná a nezpochybnitelná, na Suché u Litomyšle se o Dubnových závodech 27. dubna přeci jen dalo projít suchou nohou a bez deštníku. První závody sezony 2013 má areál stáje Manon za sebou. Odjelo se celkem pět soutěží, a to parkur s výškou 80cm na limitovaný čas, „Z“ na limitovaný čas, „Z“ Styl šampionát VČO pro děti a juniory 2013, parkur stupně „ZL“ s dvěma fázemi a vrcholnou soutěží bylo L**, taktéž s následným rozeskakováním.

První soutěž přinesla vítězství Martině Malinské s koněm Cedr 4 (Sportovní stáj Friss
Cross o.s.), kteří se nejvíce přiblížili stanovenému času. Druhý byl Jiří Skřivan, třetí Zuzana Čepičková.
    „Z“ na limitovaný čas bylo obsazeno 44 dvojicemi, přičemž o 0,09 sekundy se od limitu odchýlila Martina Buriánková s Vlacidem (JS Hippo Topol) a zajistila si tak vítězství. Druhý dokončil Martin Šoupal s Calimbou, třetí byla Kamila Kociánová a Acola Karsit.

Martin ŠoupalMartin Šoupal

Následující soutěží bylo první kolo stylové soutěže východočeské oblasti pro děti a juniory. Zde se známkou 8,8 předstihla všech deset soupeřek Alexandra Hanáčková s Cairou 5 (JK Ramir Bělov).  Alexandra zároveň obsadila i třetí místo se svým druhým koněm Benny Lee-P. Na druhé místo se vklínila Lucie Šrámková a Hela H Strojmotiv.

Lucie ŠrámkováLucie Šrámková

Nejvíce početnou soutěží byl parkur stupně „ZL“ s následným rozeskakováním, kterého se zúčastnilo na 49 dvojic. V této konkurenci se nejvíce radovala Lucie Šrámková s Helou (JK Čermná), která dokončila nejrychleji a bez trestných bodů. Druhé místo zbylo pro Ivetu Faltysovou s Furlanou, třetí pro Pavlu Benešovou s Doneli. Čtvrtá dokončila Romana Jeníková s Expert Fly, pátý Martin Šoupal a Carismo Son-W.

Napínavý boj o vítězství v L
Vrcholem závodů bylo dvouhvězdové „L“, do kterého bylo nahlášeno 31 startujících. Celá soutěž se nesla již v závodním duchu, nechyběla znělka pro čistého v druhé fázi parkuru. Třetí startující Zuzana Plundrová předvedla rychlou bezchybnou jízdu a dlouho se držela na prvním místě. První místo ji vydrželo do sedmnáctého startujícího, kterým byl Rudolf Doležal s Carinjo´s Boy. Rychlejším časem sesadil z trůnu Zuzanu Plundrovou.

Zuzana Plundrová a BentheZuzana Plundrová a Benthe

Soutěž začala nabývat na atraktivitě se vzrůstající soutěživostí v druhé fázi – nejprve Jiří Skřivan, poté Lukáš Sojka, následně opět Rudolf Doležal. Posledním želízkem v ohni domácích a zároveň i posledním startujícím byl Jiří Skřivan a Tenerifes Alegretto (Stáj Manon). Tribuna na Suché ztichla a všichni sledovali rychlou jízdu Jiřího Skřivana. Následoval aplaus, jelikož tento parkur byl i nejrychlejším a přinesl vítězství v hlavní soutěži dne do rukou stáje Manon. Druhý byl Rudolf Doležal s Ornelou HS (JK Hřebčín Suchá), třetí Lukáš Sojka a Control Me Karsit (Stáj Karsit).

Jiří SkřivanJiří Skřivan

Dubnové závody jsou již minulostí, nezbývá se nám tedy nic jiného než se těšit na ty následující – jimi budou Květnové závody od ZM až po S**, které se konají 11. května.

Fotogalerii v KLUBOVNĚ připravila Michaela Javůrková najdete ji >>zde<<.

Předchozí: III. den metropolitní sezóny: Znovuzrozený Bailando
Následující: Police nad Metují se připravuje na mezinárodní závody spřežení

Příprava kolbiště pro GC PlayOffs proběhla hladce. Přijíždějí první koně

Je až neuvěřitelné, jak rychle se pražská O2 arena dokázala proměnit po skončení mistrovství světa ve florbale na parkurové kolbiště. Tento náročný proces proběhl ke spokojenosti pořadatelů naprosto hladce. Vše zaznamenaly televizní kamery… Za jediný den byly na plochu navezeny stovky tun speciální pískové směsi, na níž již od čtvrtka ...