Home > Zpravodajství > domácí sport > Suchá suchou zůstala aneb Skokový start v Litomyšli

Suchá suchou zůstala aneb Skokový start v Litomyšli

Ač byla předpověď meteorologů zcela jasná a nezpochybnitelná, na Suché u Litomyšle se o Dubnových závodech 27. dubna přeci jen dalo projít suchou nohou a bez deštníku. První závody sezony 2013 má areál stáje Manon za sebou. Odjelo se celkem pět soutěží, a to parkur s výškou 80cm na limitovaný čas, „Z“ na limitovaný čas, „Z“ Styl šampionát VČO pro děti a juniory 2013, parkur stupně „ZL“ s dvěma fázemi a vrcholnou soutěží bylo L**, taktéž s následným rozeskakováním.

První soutěž přinesla vítězství Martině Malinské s koněm Cedr 4 (Sportovní stáj Friss
Cross o.s.), kteří se nejvíce přiblížili stanovenému času. Druhý byl Jiří Skřivan, třetí Zuzana Čepičková.
    „Z“ na limitovaný čas bylo obsazeno 44 dvojicemi, přičemž o 0,09 sekundy se od limitu odchýlila Martina Buriánková s Vlacidem (JS Hippo Topol) a zajistila si tak vítězství. Druhý dokončil Martin Šoupal s Calimbou, třetí byla Kamila Kociánová a Acola Karsit.

Martin ŠoupalMartin Šoupal

Následující soutěží bylo první kolo stylové soutěže východočeské oblasti pro děti a juniory. Zde se známkou 8,8 předstihla všech deset soupeřek Alexandra Hanáčková s Cairou 5 (JK Ramir Bělov).  Alexandra zároveň obsadila i třetí místo se svým druhým koněm Benny Lee-P. Na druhé místo se vklínila Lucie Šrámková a Hela H Strojmotiv.

Lucie ŠrámkováLucie Šrámková

Nejvíce početnou soutěží byl parkur stupně „ZL“ s následným rozeskakováním, kterého se zúčastnilo na 49 dvojic. V této konkurenci se nejvíce radovala Lucie Šrámková s Helou (JK Čermná), která dokončila nejrychleji a bez trestných bodů. Druhé místo zbylo pro Ivetu Faltysovou s Furlanou, třetí pro Pavlu Benešovou s Doneli. Čtvrtá dokončila Romana Jeníková s Expert Fly, pátý Martin Šoupal a Carismo Son-W.

Napínavý boj o vítězství v L
Vrcholem závodů bylo dvouhvězdové „L“, do kterého bylo nahlášeno 31 startujících. Celá soutěž se nesla již v závodním duchu, nechyběla znělka pro čistého v druhé fázi parkuru. Třetí startující Zuzana Plundrová předvedla rychlou bezchybnou jízdu a dlouho se držela na prvním místě. První místo ji vydrželo do sedmnáctého startujícího, kterým byl Rudolf Doležal s Carinjo´s Boy. Rychlejším časem sesadil z trůnu Zuzanu Plundrovou.

Zuzana Plundrová a BentheZuzana Plundrová a Benthe

Soutěž začala nabývat na atraktivitě se vzrůstající soutěživostí v druhé fázi – nejprve Jiří Skřivan, poté Lukáš Sojka, následně opět Rudolf Doležal. Posledním želízkem v ohni domácích a zároveň i posledním startujícím byl Jiří Skřivan a Tenerifes Alegretto (Stáj Manon). Tribuna na Suché ztichla a všichni sledovali rychlou jízdu Jiřího Skřivana. Následoval aplaus, jelikož tento parkur byl i nejrychlejším a přinesl vítězství v hlavní soutěži dne do rukou stáje Manon. Druhý byl Rudolf Doležal s Ornelou HS (JK Hřebčín Suchá), třetí Lukáš Sojka a Control Me Karsit (Stáj Karsit).

Jiří SkřivanJiří Skřivan

Dubnové závody jsou již minulostí, nezbývá se nám tedy nic jiného než se těšit na ty následující – jimi budou Květnové závody od ZM až po S**, které se konají 11. května.

Fotogalerii v KLUBOVNĚ připravila Michaela Javůrková najdete ji >>zde<<.

Předchozí: III. den metropolitní sezóny: Znovuzrozený Bailando
Následující: Police nad Metují se připravuje na mezinárodní závody spřežení

Jezdecký tým Prague Lions je po polovině série Global Champions League stále v TOP 10

Družstvo Prague Lions si v osmém kole prestižní parkurové série Global Champions League 2018, které se uskutečnilo v portugalském letovisku Cascais (Estoril), připsalo 7 bodů za 15. místo a po polovině seriálu se drží mezi 19 celky na 9. příčce. Celkem mají Pražští lvi 103 bodů, což je jen o ...