Home > Zpravodajství > domácí sport > Sváteční dostihy ve Slušovicích a Lysé

Sváteční dostihy ve Slušovicích a Lysé

Slušovice: Ze stájové režie těžil Songster

Hlavním cvalovým dostihem pátečního odpoledne na závodišti ve Slušovicích byla supervyrvalecká Cena hejtmana Zlínského kraje(III. kat., 4 +, 2 900 metrů, 45 000 Kč) ve které se mezi desítkou účastníků prosadil svěřenec trenéra Radka Holčáka Songster v sedle s žokejkou Zuzanou Vokálkovou. Reprezentant stáje Red Rebells v průběhu dostihu těžil ze spolupráce se stájovou kolegyní Netty (Petrlík), která od startu diktovala tempo, zatímco Songster jí sledoval z průběžné druhé pozice. Na začátku posledního oblouku Songster nastoupil, ujal se vedení, v cílové rovince musel čelit tlaku útočícího Sienita (ž. Šafář), ale první pozici uhájil a po boji o délku zvítězil. Šest délek za bojující dvojicí cílem na třetím místě proběhla Lukytta (ž. Šara), čtvrtý s odstupem jeden a čtvrt délky finišoval Waringham (ž. Línek) a tabuli se ztrátou dvou délek doběhl Lardeo (ž. Chaloupka).

SongsterSongster. Foto: archiv stáje Red Rebels R&H

Vedle hlavního dostihu byly na programu další tři dostihy první kategorie, prvním z nich byla Cena KK Metal, a. s. (III. kat., 2 l., 1 100 metrů, 46 000 Kč) vyhrazená pro dvouleté nezvítězivší koně ve které se prosadil svěřenec Františka Holčáka L’Ormaraine (Petrlík), když jistě o dvě a půl délky porazil domácího Valtze (ž. Línek), třetí s odstupem tří délek finišovala Vadeta (ž. Verner). Na stejné distanci se chvíli poté utkali i tříletí a starší sprinteři v Ceně města Slušovice(III. kat., 3 +, 1 100 metrů, 45 000 Kč) mezi nimiž se jistě o půl délky prosadil svěřenec trenéra Jaroslava Votavy Chemik (ž. Šafář),druhý doběhl Solar Power (ž. Korečková) a třetí místo s odstupem dvou délek obsadil Sharp Brook (ž. Línek). Chronologicky posledním „trojkovým“ dostihem byla Cena Servis Climax a. s. (III. kat., 3 +, 1 800 metrů, 45 000 Kč) ve které se letos ve Slušovicích již podruhé prosadil tříletý Čajail (ž. Šafář), tentokráte jistě o jeden a tři čtvrtiny délky před koncem jdoucí Apinoou (ž. Chaloupka), třetí s odstupem tři čvtrtě délky finišoval Sebastiano (ž. Rája).

Po slušovickém odpoledni došlo ke změně v jezdeckém šampionátu, do jehož čela se díky dvěma vítězstvím a většímu počtu druhých míst vyhoupl šampion z posledních tří let Jaromír Šafář, který má patnáct vítězství, stejně jako Jan Verner, který ve Slušovicích vyhrál s Rabbit Kyllachym, třetí je se čtrnácti triumfy Baujržan Murzabajev, který ve Slušovicích nestartoval.

 

Lysá nad Labem: Překvapivým vítězem Kasim

Překvapivého vítěze měl hlavní dostih sobotního dostihového odpoledne na závodišti v Lysé nad Labem Veletržní pohár – Memoriál Evy Palyzové(stch cc I. kat., 5 +, 4 600 metrů, 120 000 Kč), když preferované Godeu a Thallia porazil osmiletý svěřenec trenéra Přemka Kejzlara Kasim v sedle s žokejem Marcelem Novákem.

Kasim 2Kasim (fialový dres). Foto: Lenka Lojová

O tempo se v závěrečné fázi dostihu staral bělouš Mr Yocker (Kubík), po posledním vyběhnutí zpoza lesíka však přišel rezolutní nástup osmiletého Kasima (ž. Novák), který si na protilehlé rovince vypracoval několikadélkový náskok, který se v závěrečném oblouku marně snažil zlikvidovat favorizovaný Thallium (ž. Váňa ml.), stejně jako později v cílové rovince koncovkářka Godea (ž. Stromský). Kasim žádné drama nepřipustil a zvítězil jistě o dvě a půl délky před Godeou, která o tři čtvrtě délky porazila Thallium, čtvrtá dvě délky zpět finišovala Speranza (ž. Boyer) a tabuli s devíti delkovým odstupem uzavřel zeslábnuvší Mr Yocker.

Rovinovému programu lysolabského odpoledne dominovaly dva dostihy III. kategorie – v prvním z nich sprinterském handicapu Ceně GHC Genetics(III. kat., 3 +, 1 300 metrů, 45 000 Kč) zvítězila čtyřlétá bělka Rabbit Dark Angel (ž. Verner) po boji o tři čtvrtě délky před Reggie (Fedorowiczová), většinu dostihu tempo diktující Quaff (žk. Hlubučková) na třetím místě ztrácel krk.

Tím druhým byla Cena společnosti Conseq(III, kat., 3 +, 1 700 metrů, 45 000 Kč) ve které se jistě o jeden a čtvrt délky před zdejším červnovým vítězem Battle Hero (Mysliveček) prosadila šestiletá tmavá hnědka Old Story (ž. Zatloukal), Le Payda (Murzabajev) na třetím místě ztrácela dalších šest délek.

Čtěte také:  Historický moment pro jezdecký sport! Účast na OK v Tokiu má jasnou český skokový tým
Předchozí: Hlasujte v anketě „Nejkrásnější kůň ČR 2013“: HLASOVÁNÍ DNES KONČÍ
Následující: Další zlatá neděle pro Vrtka a Exnara
x

Mohlo by vás zajímat

Tiumen byl postřelen

Trojnásobný vítěz Velké pardubické Tiumen si již několik let užíval dostihový důchod v Domově pro koně v Leštině na Táborsku. Až do začátku prosince, kdy ho neznámý člověk střelil do krku. Informaci dnes zveřejnil deník Blesk. Svého svěřence našla na pastvině Patricie Pitříková, která se spolu se svým partnerem stará celkem o ...