Home > Zpravodajství > domácí sport > Svatováclavská cena zimní královny patří zástupkyni českého chovu

Svatováclavská cena zimní královny patří zástupkyni českého chovu

Posledním letošním mítinkem na karlovarském závodišti byla sobotní Svatováclavská zimní královna. Nejdůležitější jedničkový mílový test určený dvouletým klisnám se na zdejší dráhu vrátil po mnoha letech a jeho letošní ročník se odehrál se za podpory Jockey Clubu ČR.

V souboji o titul Zimní královny měla navrch Zamira (zelená čapka)

V souboji o titul Zimní královny měla navrch Zamira (zelená čapka)

Jednou z favoritek největšího tuzemského testu vyhrazenému dvouletým klisnám byla Luxana. Její jméno bylo hojně skloňováno dlouho před startem, ale nakonec se musela spokojit se 3. místem. Naposledy se prosadila česká rodačka v roce 2007 (Divoká Orlice). Letos se proti kvartetu importů postavily tři tuzemské odchovankyně a dcera někdejší vítězky Oask Zamira ji po sedmi letechpěkným finišemnásledovala. Svěřenkyně trenéra A.Petrlíka, který slavil v této pozici úspěch již dvakrát, a to se Sun Shine Clare v roce 1997 a s Abbou o tři roky později, si doběhla pro největší úspěch letošní sezóny a je nyní je  teoreticky největší hvězdou následující sezony. Zda se jí po dlouhých letech jako vůbec první hrdince podaří vyhrát klasickou Jarní cenu klisen, se dozvíme až za osm měsíců.

Většina z dostihů měla napínavý závěr. Ne jinak tomu bylo také v případě rámcového překážkového dostihu, který nakonec ve svůj prospěch rozhodl sedmiletý hnědák Dalmacio trenérky Baštové. Smůla se lepila na paty novopečenému tatínkovi Jiřímu Chaloupkovi, který nejprve dvakrát po boji o půl délky přišel o triumf s Tanistschkou a Adiutantem, s Jokoono skončil poslední poté, co na startu zaostali o nesčetné délky v boxech a těsně před hlavním dostihem nedobrovolně opustil sedlo labilní ryzky Splash a vůbec neodstartoval. Double zaznamenal žokej Tomáš Lukášek, který kromě hlavního dostihu ovládl stylem start-cíl s Best Boxem také závěrečný dostih letošní karlovarské sezóny. Dařilo se i ženám, když cenu pro vítěze přebíraly v průběhu dne hned tři.

Čtěte také:  Prodej vstupenek na dostihovou sezonu 2020 zahájen

Výsledky:

1.dostih: Tío Sergant (žk.S.Smolková – Tanitschka (ž.J.Chaloupka) – Valmont (ž.B.Murzabayev)

2.dostih: Portugal (M.Musialová) – Adiutant (ž.J.Chaloupka) – Roony (ž.P.Foret)

3.dostih: Atestace (ž.B.Murzabayev) – Rabbit Emperor (ž.J.Rája) – Robinson (ž.P.Foret)

4.dostih: Zamira (ž.T.Lukášek) – Cassie (ž.P.Foret) – Luxana (ž.J.Rája)

5.dostih: Abret (K.Hlubučková) – Atlethica (ž.V.Korečková) – Wendelínek (žk.S.Kynclová)

6.dostih: Damacio (am.V.Černý) – Rabbit Librettist (V.Verner) – Letní Láska (J.Kratochvíl)

7.dostih: Best Box (ž.T.Lukášek) – Black Starlight (ž.B.Murzabayev) – Novellette (ž.J.Verner)

Text a foto: Marcela Klingorová

Jockey Park Karlovy Vary Karlovy Vary Svatováclavská zimní královna
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Papoušek v pátek opět vévodil ČSP v Hořovicích
Následující: Velká cena Hořovic pro Kincla a finále pro dva nováčky

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Královnou dvouletých klisen se ve Varech stala Fraga

Závěrečný mítink jubilejní 120. dostihové sezóny na Hipodromu Holoubek je minulostí. Slunečné odpoledne odtajnilo jméno sedmé zimní královny, kterou po více než dvou desetiletích nejzápadnější české závodiště přivítalo. V dostihovém světě zimě nebude po doběhu 38. Ceny zimní královny DS Pegas vládnout sníh ani mráz, ale irská rodačka Fraga. Svěřenkyně ...