Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > SVATOVÁCLAVSKÉ DOSTIHY Tochovice 28.9.2011

SVATOVÁCLAVSKÉ DOSTIHY Tochovice 28.9.2011

Státní svátek ve středu 28.září nepatřil pouze připomínce na významného českého světce, ale také sympatizantům s provinčními dostihy. Ti se v tento volný den nevydali na své chalupy nebo na nákupy do supermarketů, nýbrž do Tochovic na Příbramsku. Václavu Chaloupkovi, hostiteli a zároveň oslavenci, se podařilo připravit optimální dráhu pro koně a jezdce a dobrou zábavu pro diváky, za což jemu a celému tochovickému týmu patří velké poděkování.

 Jmeniny sice neoslavil žádným vítězstvím, byť měl v každém dostihu minimálně jednoho svého svěřence, pohled do tváří spokojeného publika mohl vnímat jako malý dárek. Jeden z největších darů mu ovšem sneslo samo nebe. Sluníčko a teplo totiž nebývá při Svatováclavském dni obvyklým jevem a tomu odpovídala také návštěvnost, která pravděpodobně překročila tisícovku.

Letošní program obsahoval 8 rovinových testů nižších kategorií. Pestrý program vyplnili klusáci pod sedlem a poníci. V 1.700m dlouhém dostihu monté podle očekávání bodoval hnědák se sympatickým jménem Karel CZ vedený Liborem Šindarem, jenž odolal nátlaku Lesmerala De Chenu s žákem Martinem Laubem. Ten se v oficiálním programu sice ani jednou nedostal do cíle jako první, i tak se stal nejúspěšnějším jezdcem odpoledne. Ocenění přebíral z rukou zpěváka Václava Neckáře, patrona bodovací soutěže.

Václav Neckář a ing.Eva Chaloupková
Václav Neckář a ing.Eva Chaloupková

Ukázkový dostih poníků ovládla stejně jako v loňském roce Vanessa Růžičková s Princem.

V hlavním dostihu, Ceně stáje Monika Agro-P (handicap III. kat., 1.750m), hrál prim pětiletý RABBIT SHINKO (ž.T.Lukášek).

Čtěte také:  Změna na pozici generálního partnera Velké pardubické. Otevírá se příležitost pro nová partnerství.

Rabbit Shinko
Rabbit Shinko

Svým projevem potvrdil, že je pravým koněm pro specifickou tochovickou dráhu. Odskočil na první pozici a z té neustoupil. Druhý Mack The Knife (ž.P.Foret) se mu na záda díval ze vzdálenosti pěti délek. Málokdo pochyboval, že by v Ceně CK Martin Tour (IV.kat., 1.100m) nepřebíral čestnou cenu pro vítěze ing. Václav Chaloupka. Přesto se tak stalo. Ani jeden z pěti jeho svěřenců na příčku nejvyšší nedosáhl.

Flora
Flora

Překazila jim to teprve podruhé v kariéře startující ryzka Flora (ž.J.Šafář), která s jistotou dvou a půl délky odrazila tochovickou ekipu v pořadí Portyr (O.Velek), Chardonnay (ž.J.Chaloupka), Eliáš (ž.D.Andrés), Lady Forever (žk.M.Laube) a Heli Baa (žk.D.Zurynek). Další dva sprinty se staly záležitostí ryzáků. V Ceně spol. Lokotrans (IV.kat.,1.100m) se po dvojici pátých míst po boji o krk s Canadian Lady (žk.M.Laube) naplno prosadil Mill Pondův syn Danubit (ž.R.Koplík).

Danubit
Danubit

Zcela jednoznačně, stylem start – cíl, vyzněla pro tříletou Prodlevu (ž.D.Andrés) Cena šlechtitelů Selgen (V.kat.,1.100m).

Prodleva
Prodleva

Klisna ze stáje úřadujícího rovinového trenérského šampióna Václava Luky jistě o půl délky porazila hnědáka Nextreme (ž.P.Foret). Nejdelší dostih odpoledne, Cena Challlenger Hockey (IV.kat.,2.400m), byla poznamenaná nepříjemným incidentem. Na cestě do paddocku hnědák Step Forward zranil svou vodičku a ta musela být odvezena do nemocnice. Suverénní výkon podala ryzka Bocognana vedená žokejem Zatloukalem.

Bocognana
Bocognana

Vydařil se jí start, usadila se na čele a první pozici si bez potíží udržela i v rozhodujícím okamžiku. Druhá Vodnice (žk.P.Filipová) na svěřenkyni trenéra Neuberga ztrácela dvě délky. Oba závěrečné 1.750m dlouhé testy ovládl Ondřej Velek. Ve čtyřkové Ceně Hotelu Meran se prosadil s tříletou Paolinou, v pětkovém handicapu s ryzákem Archie Comics, jenž o dvě délky odrazil drtivý finiš z posledního místa finišujícího domácího Maranella (ž.J.Chaloupka).

Čtěte také:  Změna na pozici generálního partnera Velké pardubické. Otevírá se příležitost pro nová partnerství.

Paolina
Paolina

Archie Comics (č.6)
Archie Comics (č.6)

—————————————

foto: Marcela Klingorová

Fotogalerie na: www.laurena.rajce.net

Předchozí: „Pohublá“ mostecká zimní královna
Následující: Seminář nekonvenčního výcviku koní – základy práce ze země v Novém Fojtově u Karlových Varů 30.10.
x

Mohlo by vás zajímat

Do jímky spadl kůň, hasiči na jeho vytažení potřebovali jeřáb

Do odpadní jímky v Opatově u Lubů na Chebsku spadl v neděli 9. prosince v podvečer kůň. Přivolaní hasiči museli rozebrat část žumpy, aby si zvětšili možnost přístupu ke zvířeti a získali dostatečný prostor pro záchranu. Zároveň bylo nutné odčerpat část obsahu jímky, jinak hrozilo, že kůň prochladne. Mezitím velitel ...