Home > Zpravodajství > světový sport > Světová parkurová elita v stínu Eiffelovky. Pražští lvi nebudou chybět

Světová parkurová elita v stínu Eiffelovky. Pražští lvi nebudou chybět

Od přelomu měsíců května a června se účastníci Global Champions nezastavili. Každý víkend se konaly závody zařazené do tohoto skokového seriálu. Stejně tomu bude i ve dnech 5. až 7. července, kdy se parkurová špička představí v centru Paříže.

Foto: David Horváth / CET

Přímo pod pařížskou Eiffelovou věží proběhne jedenácté kolo série Global Champions. Na jednom z kolbišť, která během sezony vyrůstají na různých atraktivních místech po celém světě, se představí také jezdci družstva Prague Lions. Do Paříže míří Niels Bruynseels, Wilm Vermeir a Marc Houtzager.

Dva vybraní jezdci z této trojice nastoupí k prvnímu kolu týmové soutěže Global Champions League v pátek 5. července v 17.00 hodin. Čeká je kurz s překážkami do 155 centimetrů, který navrhne francouzský stavitel Gregory Bodo. K „rozehřátí“ jim poslouží dopolední stopětačtyřicítka.

Ligové klání vyvrcholí o den později, kdy v 15.45 začíná druhé kolo, tentokrát na překážkách s maximální výškou do 160 centimetrů. Večer od 19:15 hodin odstartuje druhý z vrcholů mítinku, Grand Prix Paříže, bodovaná do žebříčku individuální série Global Champions Tour. Neděle pak nabídne dva rámcové parkury s překážkami až do 155 centimetrů.

Získané body jsou důležité v obou vrcholných soutěžích. V týmovém hodnocení jde nejen o celkového vítěze základní části sezony, ale také o co nejlepší pozici před startem v GCL Super Cupu, který bude součástí pražské akce Global Champions PlayOffs. Ta proběhne 21. až 24. listopadu v O2 areně.

Čtěte také:  Prague Lions jsou po pátečním prvním kole GCL v Paříži průběžně třetí!

V čele bodování jsou aktuálně jezdci z celku Shanghai Swans se 184 body, jen o tři body méně mají druzí Madrid in Motion. V TOP3 jsou také London Knigths. Pražští lvi drží desáté místo.

Ve Velkých cenách se skáče rovněž o pozice v žebříčku, navíc vítěz každého kola získá místo ve speciální Super Grand Prix, v níž nikdo jiný startovat nemůže. Ta se bude konat také během Global Champions PlayOffs v Praze.

Už deset jmen elitních světových parkurových jezdců je na soupisce pro tuto vrcholnou událost. V prvním kole v katarském Dauhá se kvalifikoval Francouz Jullien Epaillard, v Mexiku si „jízdenku“ do Prahy zajistil belgický reprezentant Jérome Guery a v třetím kole v Miami se radoval jeho krajan Pieter Devos. Jedinou asijskou ligovou soutěž konanou v Šanghaji ovládla izraelská jezdkyně Danielle Goldstein a v Madridu získal postup do Super Grand Prix Švýcar Martin Fuchs. V Hamburku se dařilo domácímu jezdci Danielovi Deusserovi a v sedmého závodě v Cannes dominoval Niels Bruynseels. Ve Stockholmu vyhrál Peder Fredricson ze Švédska a v Grand Prix v Cascais získal kvalifikaci Brit Ben Maher. Ten dojel na druhém místě, vítěz Martin Fuchs však už má díky úspěchu v Madridu účast jistou. Prozatím poslední Velká cena se jela v Monaku a vyhrál jí nizozemský zástupce Maikel van der Vleuten.

Tisková zpráva 

Global Champions League Marc Houtzager Niels Bruynseels Parkur Prague Lions skoky Wilm Vermeir
Předchozí: NH Kladruby nad Labem přivítal na svět poslední letošní hříbě
Následující: Pozor, osel na silnici!

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Berlin Eagles vedou v GCL v Chantilly. Prague Lions dojeli dvanáctí

Už podvanácté bojují v letošní sezoně nejlepší jezdci a koně o body do žebříčku prestižní týmové soutěže Global Champions League. Mítink hostí tentokrát francouzské město Chantilly. První kolo vyhráli Berlin Eagles. Prague Lions jsou dvanáctí. Dvanácté zastavení na okruhu Global Champions 2019 se odehrává od 12. do 14. července ve ...