Home > Zpravodajství > domácí sport > Světový pohár J&T Banka CSI3*W Olomouc 2015 má rozpis

Světový pohár J&T Banka CSI3*W Olomouc 2015 má rozpis

Mezinárodní jezdecká federace FEI schválila rozpis pro závody Světového poháru J&T Banka CSI3*W Olomouc, které jsou jedním z nejvýznamnějších mezinárodních jezdeckých mítinků konaných v České republice, ve skokové disciplíně pak tím absolutně TOP!

Foto: Josef Malinovský

Loňský vítěz J&T Banka CSI3*W Olomouc. Foto: Josef Malinovský

Závody nabídnou účastníkům soutěže v několika různých kategoriích od túry pro mladé koně až po nedělní vrchol, soutěž uznanou FEI jako kvalifikaci na olympijské hry v Riu de Janeiru 2016. Ve dnech 11. – 14. června 2015 čeká na jezdce a diváky v Olomouci opravdu nabitý program. Jezdci mohou využít možnosti prezentovat přípravu mladých koní v CSIYH pro šesti a sedmileté koně. Celkem tři soutěže se pojedou jako handicap na úrovni 125 cm pro mladší a 130 cm pro starší věkovou kategorii. Překážky ve finále se pak ještě o pět centimetrů zvýší.

Také mladí jezdci a junioři mají příležitost závodit v rámci této významné akce ve speciálně vypsaných soutěžích CSIJY. Zahajovací i druhé kolo této túry bude postaveno jako handicap na překážkách s výškou 130 cm, respektive 140 cm. Grand Prix je rozdělena na dvě samostatné soutěže, kdy jezdci mohou startovat pouze v Grand Prix pro kategorii, do které spadají. Výsledky z Grand Prix pro juniory i mladé jezdce se započítávají do kvalifikací pro mistrovství Evropy 2015 konané v rakouském Wiener Neustadtu.

Hlavní závod kategorie CSI3* je rozdělen do třech túr. Silver Tour zahajuje ve čtvrtek parkurem do 130 cm. O pět centimetrů vyšší je pak sobotní kolo, stejně tak jako finále Silver Tour naplánované na neděli. Soutěže zařazené do Gold Tour jsou na programu ve čtvrtek, pátek a neděli s překážkami postavenými na výškách 140 až 145 cm. Nejobtížnější série soutěží pojmenovaná Diamond Tour přinese dvě kola a finále. Ze všech třech jejích částí bodují jezdci do žebříčku FEI Longines Ranking. Po páteční zahajovací skákání (145 cm) a sobotní Diamond Tour Olomouc Masters (150 cm) přijde vrchol diamantové túry v neděli, v podobě finálové soutěže započítávané do žebříčku Světového poháru FEI a uznané jako kvalifikace pro olympijské hry v Riu de Janeiru v roce 2016. Maximálně 50 jezdců, kteří postoupí z prvních dvou kol do finále, změří síly na parkuru s překážkami vysokými až do 160 centimetrů.

Čtěte také:  Kladrubský hřebčín postupně plní podmínky od UNESCO

Stavitelem všech parkurů bude světově známý stavitel Olaf Peterson, z jehož „dílny“ vzešly mimo jiné také parkury na olympijských hrách 1988 v Soulu, 2004 v Aténách, na sedmi mistrovstvích Evropy, stavěl několikrát finále Světového poháru a na mnoha dalších nejprestižnějších akcích včetně OH, světových jezdeckých her apod. byl jmenovaný jako technický delegát. Asistovat mu bude 3* německý stavitel Volker Schmidt a Robert Smékal (FEI 1*). Sbor rozhodčích bude řídit nejzkušenější český mezinárodní rozhodčí Radovan Šalek. Podruhé do Olomouce zavítá Francouz René Billardon, který byl mimo jiné členem sboru rozhodčích v roce 2008 na mistrovství Evropy mladých jezdců nebo na Světových jezdeckých hrách 2014 v Normandii. FEI jmenovala zahraničním delegátem Marka Zaleskeho z Polska a celý sbor ještě doplňují Harry Braspenning (NED) a Richard Bauer (CZE).

Další podrobnosti včetně kompletního rozpisu závodů najdete na www.csi-olomouc.cz.

ESC Olomouc J&T Banka CSI3*-W Olomouc skoky
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Český skokový pohár zahajuje příští týden v Martinicích
Následující: Sobota s vozataji na Veterinární a farmaceutické univerzitě Brno

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

ČSP nově zamíří do Chuchle Areny Praha. Finále proběhne v Hořovicích

Asociace Český skokový pohár schválila termínovou listinu 19. ročníku domácí parkurové extraligy v sezoně 2020. První kolo budou hostit Martinice, finále se po dvou letech vrátí do Hořovic. Novým pořadatelem se stane Chuchle Arena Praha. Seriál Český skokový pohár, který je právem označován za domácí parkurovou extraligu, proběhne v roce ...