Home > Zpravodajství > domácí sport > Světový pohár v Olomouci čeká šest jezdeckých túr

Světový pohár v Olomouci čeká šest jezdeckých túr

Mítink Světového poháru v parkurovém skákání J&T Banka CSI3*W Olomouc, který hostí ve dnech 23. až 26. června areál ESC Olomouc, nabídne jezdcům i divákům hned šest různých soutěžních túr. Během čtyřdenního programu proběhne bezmála dvacet soutěží.

Ilustrační fotografie: archiv pořadatele

Ilustrační fotografie: archiv pořadatele

Závody zařazené Mezinárodní jezdeckou federací (FEI) do série Světového poháru přinesou túry pro různé věkové kategorie jezdců a koní. Nejmladšími jezdci, kteří se v Olomouci představí, budou junioři, tedy sportovci ve věku do 18 let. Pro ně jsou připraveny soutěže v rámci kategorie CSIJ, které jsou celkem tři. Juniorská Grand Prix plánovaná na neděli 26. června je zároveň uznanou kvalifikací FEI pro účast na letošním evropském šampionátu v irském Milstreetu.

Novinkou v programu mezinárodních závodů &T Banka CSI3*W Olomouc budou soutěže kategorie označované jako CSIU25, které jsou zařazené do prestižní série pro mladé talentované jezdce European Youngster Cup. Účastníci této úrovně začnou závodit od čtvrtka 23. června a vrcholem túry bude Grand Prix U25, která odstartuje v sobotu kolem poledne.

Na své si přijdou jezdci, kteří se věnují přípravě mladých koní do vysokého sportu. Olomoucký pořadatel totiž tradičně vypisuje CSIYH pro šestileté a sedmileté koně, kteří pojedou dvě kvalifikační kola, a v sobotu v podvečer je čeká finále.

Zkratka CSI3* označuje hlavní kategorii celého mítinku. Je rozdělena do tří úrovní obtížnosti na Silver Tour, Gold Tour a Diamond Tour. První dvě kategorie zahájí hned v první den závodů, tedy ve čtvrtek 23. června. Dvojice přihlášené do „zlaté túry“ pojedou své finále v neděli ráno, zatímco finále Silver Tour celý program v Equine Sport Centru uzavře jako poslední soutěž během nedělního pozdního odpoledne.

Čtěte také:  Kladrubský hřebčín postupně plní podmínky od UNESCO

Největší pozornost však bude přitahovat Diamond Tour. V pátek a v sobotu jsou na programu rámcové soutěže, které slouží jako kvalifikace pro vrchol závodů, kterým je Grand Prix J&T Banka bodovaná do série Světového poháru. Na její start se postaví kvalifikovaní jezdci v neděli 26. června. Zahajovací dvojice by měla vstoupit do kolbiště ve 12.00 hodin. Začátek Velké ceny byl oproti předešlým letům stanoven na dřívější čas kvůli plánovanému televiznímu přenosu. Další podrobnosti najdete na adrese www.csiolomouc.cz.

ESC Olomouc FEI J&T Banka CSI3*-W Olomouc Parkur skoky Světový pohár
Předchozí: ČJF se chystá prezentovat v olympijských parcích Lipno a Pardubice
Následující: Pozvánka na přednášku NH Kladruby nad Labem jako kulturní dědictví

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Závěrečné parkury roku v Chuchli

První parkurová sezóna v Chuchle Areně Praha skončí o nadcházejícím víkendu. Závodit se bude od pátku 11. do neděle 13. října, vždy od půl deváté ráno až do pozdních odpoledních hodin. Vrchol třídenního programu tvoří nedělní Cena Eliota, která se pojede na výšce 145 cm s finále pro deset nejlepších dvojic. ...