Home > Zpravodajství > domácí sport > Světový pohár v Olomouci s obhájcem Grand Prix

Světový pohár v Olomouci s obhájcem Grand Prix

Mezinárodní parkurové závody  J&T Banka CSI3*W Olomouc 2016, které jsou součástí Světového poháru, se nezadržitelně blíží. Startují ve čtvrtek 23. června a diváci se mohou těšit na účast špičkových jezdců, vč. obhájce loňského vítězství v Grand Prix.

Třetí ročník mezinárodních závodů v parkurovém skákání J&T Banka CSI3*W v Olomouci láká k účasti široké pole startujících. Organizátor má několik dní před uzávěrkou přihlášek maximální kapacitu 300 koní již zcela zaplněnou a na příp. uvolněná místa čeká dalších 80 potenciálních účastníků. Zastoupených států je aktuálně osmnáct!

Maximilian Schmid se po roce vrací do Olomouce. Foto: Josef Malinovský

Maximilian Schmid se po roce vrací do Olomouce. Foto: Josef Malinovský

Diváci se navíc mohou těšit na výborné sportovní výkony v podání špičkových jezdců. V roce 2015 zvítězil v hlavní soutěži Grand Prix německý jezdec Maximilian Schmid, který se do Olomouce letos vrátí, aby se svůj triumf pokusil zopakovat. V cestě mu však bude stát silná konkurence. Dorazí hned osm jezdců z první desítky v Grand Prix Olomouc 2015! Kromě Maxe Schmida např. i druhý Roland Englbrecht, třetí Balász Horváth, stejně jako další umístění Gerfried Puck, Ben Talbot a Szándor Szás.

A co víc! Poprvé zavítá do Olomouce Schmidův krajan Felix Hassmann, který drží pozici ve světovém žebříčku v nejlepší stovce. Hassmann se pravidelně prezentuje na závodech nejvyšší úrovně. Z jeho čerstvých úspěchů lze zmínit např. první místo v nedávné Grad Prix při CSI3* Nörten-Hardenberg. Další ze známých německých jmen je Jörne Sprehe, která do Olomouce jezdí pravidelně. Představí se také čtyřnásobný olympionik – Novozélanďan Bruce Goodin. Kvalitní zastoupení bude mít v Olomouci sousední Polsko, dorazí totiž druhý muž finále Centrální evropské ligy 2015/2016 Michal Kazmierczak. Na maďarské přihlášce figuruje Mariann Hugyecz, která letos postoupila do finále Světového poháru.

Čtěte také:  Trojice Pražských lvů míří do Říma. Pojede se tam šestnácté kolo GC

Ve stínu jistě nezůstanou čeští jezdci. Účast přislíbil prakticky celý národní tým. Jediný Čech v elitní světové stovce – Aleš Opatrný – se po dvouleté pauze znovu objeví na olomouckém kolbišti. Přijede také Zuzana Zelinková, Ondřej Zvára nebo Anna Kellnerová, která byla nejúspěšnější členkou našeho reprezentačního týmu při premiérovém startu v 1. divizi Poháru národů. Tato teprve 19letá jezdkyně ve švýcarském St. Gallen dokázala v pátek 3. června překonat obě dvě kola extrémně náročné soutěže s výškou překážek do 160 centimetrů pouze s jednou chybou v každém z parkurů.

Čtyřdenní závody nabídnou celkem 18 soutěží, z nichž ta nejdůležitější – Grand Prix – odstartuje v neděli 26. června od 12.00 hodin. Další informace o programu závodů najdete na internetové adrese www.csiolomouc.cz.

ESC Olomouc J&T Banka CSI3*-W Olomouc Parkur skoky Světový pohár
Předchozí: IX. den metropolitní sezóny: 13. Červnový pohár
Následující: Zlatý pohár napíše už svou 23. kapitolu

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Tým Prague Lions si na konto připsal senzační vítězství v Římě!

Šestnácté kolo parkurové série Global Champions League v Římě se týmu Prague Lions opravdu vydařilo. Už po prvním kole, kdy ani jednou nechybovali, se zařadili na velmi dobrou čtvrtou příčku, to ještě netušili, že druhé kolo jim přinese vítězství! V rámci šestnácté zastávky Global Champions League v Římě v majestátním ...