Home > Zpravodajství > domácí sport > Světový pohár v parkurovém skákání po šesti letech opět v ČR

Světový pohár v parkurovém skákání po šesti letech opět v ČR

Po několika letech se tak na českou jezdeckou scénu vrací soutěže zařazené do Světového poháru. Čtyřdenní závody J&T Banka CSI3*-W Olomouc se uskuteční v areálu Equine Sport Center Olomouc ve dnech 12. až 15. června 2014.

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Generálním sponzorem této výjimečné sportovní události se stala J&T Banka, silná privátní banka, která na českém trhu působí od roku 1998. Celková finanční dotace těchto závodů je přes 130 tisíc eur. Stavitelem parkurů bude jezdecké veřejnosti dobře známý německý stavitel Olaf Petersen, který již několikrát navštívil Českou republiku a připravoval náročné kurzy pro účastníky CSIO-W v Poděbradech i v Praze. V těchto dnech schvaluje příslušný orgán FEI plánek parkuru, který pan Petersen připravil pro vrcholnou soutěž závodů v Olomouci. Kurz Velké ceny „J&T Banka CSI3*-W Olomouc“ by měl být zařazen do kvalifikačních soutěží vypsaných pro účast na Světových jezdeckých hrách pořádaných 23. 8. až 7. 9. 2014 v Normandii. Z tohoto důvodu musí být podle mezinárodních pravidel kurz parkuru schválený i ze strany FEI.

„Domácích jezdců se může účastnit 30 (CSI3*) a 15 (CSI1*), dále má organizační výbor možnost udělit 10 divokých karet“, uvedla ředitelka závodů Klára Damborská. „ VV České jezdecké federace na dotaz organizátora závodů uvedl, že přihlášky půjdou standardní cestou, podle platných pravidel jezdeckého sportu a účastníky (jezdce) vybere skoková komise, jako na jakékoli jiné mezinárodní závody. Čeští jezdci, kteří se budou chtít těchto mezinárodních závodů účastnit, by tedy měli posílat své přihlášky na email: zc.fj1573627611c@ofn1573627611i1573627611 do 12. 5. 2014,“ uvedla za organizační tým Damborská. „Přidělení kvalifikace na WEG do Olomouce, kde se mezinárodní závody konají  vůbec poprvé, je velký pořadatelský úspěch a je třeba splnit velice přísná kritéria daná FEI,“ řekl prezident závodů Roman Navrátil. „ V této chvíli celý náš organizační tým usilovně pracuje na tom, aby byla splněna nejen daná a povinná kritéria, ale aby všichni účastníci i diváci byli během celých závodů naprosto spokojeni a opouštěli závody plni samých pozitivních dojmů,“ doplnil Navrátil. Ve sboru rozhodčích zasednou i zahraniční rozhodčí, mimo jiné francouzský FEI rozhodčí René Billardon, který je rovněž jmenován členem sboru rozhodčích pro skokové soutěže na Světových jezdeckých hrách v Normandii.

Čtěte také:  Miloslav Příhoda: Díky Prague PlayOffs se nám otevírá úplně jiný svět

Moderní jezdecké centrum Equine Sport Centre Olomouc, nováček mezi českými kolbišti, může svým vybavením směle konkurovat nejprestižnějším evropským jezdeckým areálům. Na výstavbě venkovních i vnitřních jezdeckých ploch se podílela významná německá firma LGS Reitplatzbau GmBH, specializující se na budování profesionálních jezdeckých povrchů. Equine Sport Center Olomouc je místem s příjemným prostředím nejen pro jezdce a koně, ale taktéž i pro návštěvníky z řad široké veřejnosti. V areálu mohou návštěvníci navštívit i stylovou restaurací s vyhlášenou kuchyní, k dispozici je ubytování v penzionu Jízdárna a možnost nákupu jezdeckých potřeb. Více informací naleznete na www.csi-olomouc.cz.

ESC Olomouc J&T Banka CSI3*-W Olomouc
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: 5. den metropolitní sezony: 66. Jarní cena klisen ALAVIS
Následující: Pes vyplašil koně, pro dívku letěl vrtulník
x

Mohlo by vás zajímat

Hruška vyhrál Velkou cenu Olomouce. Lídr ČSP tentokrát dojel třetí

Pouze dvě dvojice dokázaly překonat základní parkur i finále Velké ceny Olomouce bez penalizace. Vítězem se nakonec stal Jiří Hruška s Oridou-M. Aktuální lídr Českého skokového poháru Jan Štětina si vedení v žebříčku udržel. Tentokrát byl však třetí. Základní část Creditas Velké ceny Olomouce překonalo pět účastníků bez trestných bodů. ...