Home > Zpravodajství > domácí sport > Svitavsko ocenilo nejúspěšnější sportovce, vládl parkurový jezdec Doležal

Svitavsko ocenilo nejúspěšnější sportovce, vládl parkurový jezdec Doležal

Tylův dům v Poličce hostil tradiční vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec roku 2015 regionu Svitavska. V nejsledovanější kategorii dospělých zvítězil parkurový jezdec Rudolf Doležal. Vyhlášeni byli i nejlepší mládežnici, kolektivy či hendikepovaný sportovec. Slavnostního večera se zúčastnili také hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a jeho 1. náměstek Roman Línek.

Rudolf Doležal se stal vítězem Českého skokového poháru 2015 a také Nejúspěšnější sportovec roku 2015 regionu Svitavska. Foto: Josef Malinovský

Rudolf Doležal se stal vítězem Českého skokového poháru 2015 a také Nejúspěšnějším sportovcem roku 2015 regionu Svitavska. Foto: Josef Malinovský

Parkurový jezdec Rudolf Doležal si cenu pro nejúspěšnějšího sportovce Svitavska zasloužil vítězstvím na 14. ročníku Českého skokového poháru v Olomouci. Na stříbrné příčce skončil motokrosař Petr Bartoš a třetí pozici obsadil Jiří Štábl, který závodí v požárním sportu.

Cenu v kategorii hendikepovaných sportovců převzal Tomáš Burda, který na 20. letních světových hrách transplantovaných sportovců vybojoval kompletní sadu medailí z disciplín vrh koulí, hod míčkem a hod diskem. Celkově už má ve sbírce 12 světových medailí.

Vyhlášeny byly i mládežnické kategorie. Dorostencům kraloval běžec Jáchym Kovář a mezi žáky byla nejlepší koulařka Hana Hájková. Nejlepším dospělým kolektivem byli basketbalisté Bohemilk Tuři Svitavy, dorosteneckým týmům vládli florbalisté FBC Peaksport Litomyšl a žákům basketbalistky z BK Litomyšl. Ceny za mimořádný sportovní výkon převzali cyklista Leopold König a účastníci extrémních závodů Gladiator Race a Spartan Race Lenka Vejdělková a Marek Káňa.

Text: Pardubický kraj

Rudolf Doležal
Předchozí: GALOPS® míří do České jezdecké federace
Následující: Plzeňští hasiči zachránili kobylku Barunku

Doležal podruhé vítězem Českého skokového poháru

Rudolf Doležal prožil jeden ze svých nejúspěšnějších víkendů ve své jezdecké kariéře. Nejen, že v sobotu 24. září zvítězil v poslední letošní Velké ceně Českého skokového poháru, ale přemožitele nenašel na olomouckém kolbišti ani v nedělním finále… Finálová soutěž je přístupná pouze pro čtyři nejúspěšnější jezdce z pohárového žebříčku, kteří ...