Chci zde mít svou reklamu
Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Taktika start – cíl se v rámcovém programu velkopardubického mítinku vyplatila

Taktika start – cíl se v rámcovém programu velkopardubického mítinku vyplatila

Nejen 127. Velká pardubická s Českou pojišťovnou, ale i rámcový program plný prestižních dostihů nabídl napínavé finiše a cenná vítězství. Dařilo se Josefu Bartoši a Marcelu Novákovi, kteří oba zvítězili dvakrát. Dva trenérské úspěchy si zapsal Stanislav Popelka. A to i v nejprestižnějším dostihu z rámcového programu v Ceně VCES a.s. – Ceně Labe. Vyhrávalo se stylem start-cíl.

V Ceně Labe na 5200 metrů zvítězil Vicody, kterého Stanislav Popelka připravil pro žokeje Josefa Bartoše. Vicody si lehké vítězství připsal i přes velkou chybu na Hadím příkopu. Propadl se až na konec startovního pole, ale ztrátu postupně umazával a na travnatý ovál už vbíhal jako první. „Naštěstí to Pepa useděl. Překvapilo mě, že Vicody dokázal ještě vzpamatovat,“ přiznal trenér Popelka, který má s Vicodym stejné plány jako kdysi s Nikasem a Modenou, se kterými také uspěl v Ceně Labe. „Budeme ho směřovat do Velké pardubické,“ prozradil Popelka.

Velmi dobře se v dostihu ukázal francouzský účastník Art And Co s žokejem Felixem de Giles. Měl ale problém při překonávání Irské lavice a nakonec do cíle došel „až“ třetí. Předstihl jej Tzigane du Berlais. Čtvrtou příčku vybojoval Wild Danger, za ním se umístil Stretton. Dostih dokončili ještě Sisi Merble, Mlýn, Florendo a Floridas. Renard Argenté do cíle nedošel.

Program dostihového odpoledne otevřena Cena firmy Chládek a Tintěra, Pardubice a.s. – Cena Jana Kašpara. V dostihu na 4400 metrů pro pětileté potvrdil svou roli favorita Player. Sice udělal chybu téměř v závěru dostihu, přesto měl dostatek sil na vítězství. V jeho sedle byl Marcel Novák. „Dráha je hluboká, nevěděli jsme, co to s ním udělá. Ale dokázal to zvládnout i s chybami,“ řekl Marcel Novák, aktuálně vedoucí muž překážkového šampionátu. Za Playerem doběhli Mahony, Modřín, Delifo a Manol. Dokončili i Gibb´s Beach, Čerokéz a Ledo.

Druhým bodem programu byla Cena Pivovarů Staropramen – Cena Laty Brandisové pro čtyřleté a starší klisny. S naprostým přehledem v ní zvítězila stejně jako v předchozích dvou pardubických startech Izynka, kterou dostihem vedl žokej Lukáš Matuský. Izynku po dostihu dokonce přirovnal k vítězce Velké pardubické. „Myslím, že by to mohla být Registana číslo dva,“ prohlásil. S Izynkou chvíli držela krok nakonec druhá Silk před Dunátou, Vivienne Of Gracie a Lady Bach. Dokončila ještě Carmina.

Izynka a Lukáš Matuský (vlevo). Foto: Sandra Schulzová

Cena portálu Česko – země příběhů a Cena ČASCH nabídla v poslední době úspěšnou taktiku start – cíl. Tentokrát ji využil Medic s žokejem Martinem Liškou v sedle. V cíli se jim snažila přiblížit favoritka Nancy. Za touto dvojicí se umístili Kornelius, String a Changing Guard. Randy a Imphal byli zadrženi.

Taktika start – cíl se vyplatila i v následujícím dostihu – Ceně za podpory společnosti Paragan s.r.o. Využil ji Marcel Novák v sedle Kindly Boye. Průběh dostihu poznamenal hromadný pád už na druhé překážce, která znamenala stopku pro žokeje Lukáše Matuského v dalším dostihovém programu. Kindly Boy zvítězil velmi lehce, za ním se umístili Canton a Avec Charme. Ostatní se do cíle nepodívali.

Na těžké půdě potkal hromadný pád také účastníky Ceny hejtmana Pardubického kraje – Ceny Vltavy. Vítězně se v něm prosadil Mirax s žokejem Jaroslavem Myškou. A jak jinak, než taktikou start – cíl. Největším Miraxovým soupeřem byl Marcus Aurelius, který dokončil druhý před Waikitou, Celadonem a Nickem.

V Poplerově memoriálu skupiny Profireal Group se stylem start-cíl prosadila outsiderka Loire. K vítězství ji opět dovedl jezdecko-trenérský tandem Bartoš – Popelka. Po třech škrtech do dostihu odskočilo pět koní, mezi kterými se pozornost obracela zejména k Theophilovi. Ten ale chyboval a stejně jako v loňském roce proběhl kolem cílové podkovy druhý. Za ním se umístili Tarant, Starbuck a Step Dancer.

Loire a Josef Bartoš (vpravo). Foto: Sandra Schulzová

Čtěte také:  XII. den metropolitní sezóny: Dostihový den Znovínu Znojmo – Velká cena Conseq
Dostihový spolek a.s. dostihy Pardubice
Předchozí: Vítězem 127. Velké pardubické s Českou pojišťovnou je NO TIME TO LOSE!
Následující: XV. den metropolitní sezóny: 3. Agrofert Velká národní steeplechase o Pohár Josefa Váni

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Velká pardubická bude mít síň slávy

Zastupitelé města Pardubic podpořili vznik Síně slávy Velké pardubické, kterou chce na závodišti zřídit Dostihový spolek. Město spolku poskytne dotaci ve výši 70 tisíc korun na zpracování projektové dokumentace na celoroční interaktivní prezentaci nejstarší sportovní akce v ČR. „Tento projekt plně zapadá do naší snahy rozvíjet infrastrukturu cestovního ruchu v Pardubicích  ...