Home > Zpravodajství > domácí sport > Tečku za sportovní sezonou udělaly soutěže všestrannosti i závody spřežení

Tečku za sportovní sezonou udělaly soutěže všestrannosti i závody spřežení

Barevný podzim vytvořil kouzelnou kulisu posledním soutěžím všestrannosti. V nejvyšších soutěžích CNC* a CNC** kralovali Petr Pejřil a Iva Baďurová, kteří si nejlépe poradili s jednotlivými disciplínami. Třeba nových kousků „nábytku“, které na ně čekaly při terénní zkoušce. Rozlučkovou všestrannost v sobotu doplnily i hobby závody spřežení.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pro víkendovou Rozlučkovou všestrannost bylo vypsáno sedm soutěží, včetně hobby a soutěže týmů. Do nejnáročnější soutěže stupně CNC** nastoupilo šest soutěžních dvojic, dokončila jen trojice. Jaroslav Hatla, který byl s koněm Fernet Af Kreffe po prvním dnu soutěže na první příčce, do závěrečného nedělního krosu nenastoupil a otevřel tím cestu na stupeň nejvyšší Ivě Baďurové s koněm Bounty Amadeus. Reprezentantka Horse-Riding Team Amadeus byla po sobotní drezuře a parkuru „až“ na třetím místě, v dostihové dráze ale předvedla nejlepší výkon a s náskokem dvaatřiceti bodů za sebou nechala Karla Diringera s koněm Burlak (JS pod Hostýnem o.s.) a s téměř padesáti body Romana Faltu s Kokoskou (JPS Borovinka). Ten sice zajel bezchybný parkur, při terénní zkoušce ale „nasbíral“ 51,6 trestných bodů.

Naopak k žádným změnám oproti původnímu pořadí nedošlo v soutěži CNC*. Po drezurách a parkurech se v čele průběžné výsledkové listiny seřadili Petr Pejřil s koněm Pastor 1 (Hradecký jezdecký klub) před Miriam Záveskou s koněm Killossery Harvey (JK Železnice) a sebou samým – Petr Pejřil totiž figuroval i na třetí příčce, tentokrát s koněm Fume 1. A přestože Pejřil s Pastorem při nedělní terénní zkoušce dostal trestný bod za čas, náskok z předchozích soutěží mu k vítězství stačil.

Čtěte také:  Hasiči zachraňovali koně z řeky

V soutěži stupně L si průběžné první místo udržela až do samého závěru reprezentantka JC Rusek Eliška Orctová s koněm Konie 1, pořadí za ní se už ale měnilo. Průběžné druhá Lucie Příhodová terénní zkoušku nedokončila a třetí Miloslav Příhoda nasbíral příliš trestných bodů. V celkovém pořadí se proto na druhé místo z průběžné páté příčky posunula Gabriela Slavíková s koněm Expectancy Lucy z JŠ Valdštejnská obora a třetí skončila Michaela Kvapilová z TJ Hřebčín Kubišta. Ta byla se svým koněm Calimero 4 po prvním dnu soutěží na čtvrtém místě.

Pro stupeň ZL byly vypsány hned dvě soutěže, kromě jednotlivců se mezi sebou utkaly i týmy. Nejlepší výkon předvedlo družstvo ve složení Miloslav Příhoda, Tomáš Němec, Veronika Příhodová a Petr Myška. V jednotlivcích se opět dařilo Miloslavu Příhodovi na koni Eachaun z Jezdeckého klubu Flamenco Sloupno. Druhá nejlepší drezura a bezchybný parkur a terénní zkouška k vítězství stačily. „Do této nejobsazenější soutěže nastoupilo pětačtyřicet účastníků z celkových sto čtyřiceti startujících. Zájem byl opět tak velký, že s drezurami jsme museli začít časně ráno,“ řekl místopředseda představenstva Dostihového spolku a.s. Michael Skalický. „Opět jsme se snažili připravit nejen pro účastníky soutěží, ale také pro diváky nějaké novinky. K letadlu, které jsme pro terénní zkoušku připravili už v létě, teď například přibyly nové kousky nábytku – třeba prádelníky nebo dokonce postel,“ dodal Skalický.

Čtěte také:  První hříbě narozené v roce 2020 v Národním hřebčíně

V soutěži stupně Z zvítězila Pavlína Čemusová s koněm Gaya 1 reprezentující Ranč Wikana, v hobby soutěži stupně Z uspěl Petr Myška z Jezdeckého klubu Isabel na koni Lucky´s Chika.

Rozlučková všestrannost byla spojena i s hobby závody spřežení, konkrétně jedno a dvojspřeží a dvojspřeží pony. Nejlépe si vedl Libor Kurka, který zvítězil v jízdách zručnosti jak v kategorii jednospřeží, tak i dvojspřeží. V pony dvojspřeží první místo patří Monice Pospíšilové.

Text a foto: Dostihový spolek Pardubice

Agrofert park Dostihový spolek a.s. Pardubice Rozlučková všestrannost spřežení všestrannost
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Do Dolního Dobřejova dorazila nová klisna koně Převalského
Následující: Kůň se propadl do šachty s ledovou vodou. Slovenští hasiči ho vytahovali několik hodin

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Pardubice představily své letošní plány České asociaci steeplechase

V sídle Dostihového spolku a.s. na Pardubickém závodišti se v sobotu sešlo valné shromáždění České asociace steeplechase. Hlavním tématem bylo řešení současného stavu českého překážkového sportu. Pardubický Dostihový spolek připravuje na letošní sezonu několik novinek, které mají pomoct ve stabilizaci ubývajícího počtu startujících koní. Členové asociace tyto nápady ocenili. Dostihový spolek pro ...