Home > Zpravodajství > informujeme vás > Televizní Jezdecký magazín startuje již od ledna

Televizní Jezdecký magazín startuje již od ledna

Díky brzkému startu jezdecké sezony 2014, která zahájí už ve dnech 18. a 19. ledna úvodními závody skokové části seriálu Jump and Drive Winter Tour, odstartuje dříve i druhá sezona televizního Jezdeckého magazínu EquiTV – navíc nově na více kanálech!

140114 Jezdecky magazin 480

 

Od 16. ledna jej budete moci sledovat nejen na EquiTV.cz a Regionální televizi, jak si již zvykli příznivci tohoto pořadu v druhé polovině roku 2013. Po krátké zimní přestávce tento 15minutový magazín budou vysílat i další televizní stanice a internetové portály. Na jeho výrobě se částečně podílí i Česká jezdecká federace, která tak podporuje medializaci jezdeckého sportu na celoplošné úrovni.

„Podařilo se nám nově dojednat spolupráci se sportovním kanálem Sport 5, který se v loňském roce přeměnil z ryze motoristické stanice na obecný sportovní kanál, navíc s výrazně rostoucím pokrytím jak v České republice, tak i na Slovensku. Naladit je jej možné např. v síti pozemního digitálního vysílaní Multiplex 3 z vysílačů Praha – Mahlerovy sady a Cukrák pro Prahu a střední Čechy. Dalšími možnostmi celoplošného naladění kanálu Sport 5 jsou satelit či kabelové televize,“ uvedl Josef Malinovský – jednatel společnosti Equinet s.r.o. provozující internetovou televizi EquiTV.cz. Přes regionální multiplexy, kabelové televize a satelit je možné naladit i zmíněnou Regionální televizi.

Výrazný pokrok zaznamená Jezdecký magazín EquiTV i v internetovém vysílání. Každý z dílů bude po premiéře nasazen na YouTube, ale i na nejsledovanější jezdecký portál Equichannel.cz a sportovně zaměřený web Jezdci.cz. Celkem tedy bude možné pravidelné novinky z jezdeckého dění sledovat v televizní podobě na pěti různých kanálech! „Premiérový čas je každý čtvrtek v 19.00 hodin a právě v té době by mělo být možné pořad sledovat na Regionální televizi a na Sport 5 – byť Sport 5 jej zařadí do vysílání až od druhého dílu – tedy od 23. ledna. V internetové podobě bude mít vysílání mírné zpoždění v závislosti na reálných časových možnostech jednotlivých redakcí,“ konstatoval Josef Malinovský.

A co že bude přesnou náplní Jezdeckého magazínu EquiTV? Standardně by v něm měly být zařazeny dvě reportáže, kvíz a divácká soutěž, ale také pozvánky na zajímavé jezdecké akce, které se uskuteční v nadcházejících dnech. Výjimky samozřejmě budou potvrzovat pravidlo, a tak se občas stane, že některé stěžejní akce si vyslouží větší pozornost, jindy naopak může vyjít čas i na více než dvě aktuální reportáže. Každopádně by měl pořad být vždy maximálně pestrý, aby diváky na celých 15 minut upoutal k televizním obrazovkám či monitorům. „Pro pořad připravujeme také speciální webovou stránku s adresou www.jezdeckymagazin.cz, která prozatím směřuje na všechny archivní díly odvysílané v roce 2013,“ dodal na závěr Josef Malinovský.

Čtěte také:  Koně na náměstí jako předehra mezinárodní výstavy
Předchozí: Stěhování do dočasných stájí snášely klisny z Kladrub klidně
Následující: Národní hřebčín v Kladrubech čeká rozsáhlá rekonstrukce
x

Mohlo by vás zajímat

V záři ptýrovských reflektorů nastoupí lídr bodování ČSP Jan Štětina

Český skokový pohár se pomalu chýlí ke svému finále. Deváté z celkových jedenácti kol bude hostit ve dnech 21. až 24. srpna středočeský Ptýrov. Vrcholem bude sobotní eLED Velká cena, která tradičně proběhne ve večerních hodinách za umělého osvětlení. Ptýrov u Mnichova Hradiště jako dějiště Českého skokového poháru zná každý ...