Home > Zpravodajství > informujeme vás > Televizní Jezdecký magazín startuje již od ledna

Televizní Jezdecký magazín startuje již od ledna

Díky brzkému startu jezdecké sezony 2014, která zahájí už ve dnech 18. a 19. ledna úvodními závody skokové části seriálu Jump and Drive Winter Tour, odstartuje dříve i druhá sezona televizního Jezdeckého magazínu EquiTV – navíc nově na více kanálech!

140114 Jezdecky magazin 480

 

Od 16. ledna jej budete moci sledovat nejen na EquiTV.cz a Regionální televizi, jak si již zvykli příznivci tohoto pořadu v druhé polovině roku 2013. Po krátké zimní přestávce tento 15minutový magazín budou vysílat i další televizní stanice a internetové portály. Na jeho výrobě se částečně podílí i Česká jezdecká federace, která tak podporuje medializaci jezdeckého sportu na celoplošné úrovni.

„Podařilo se nám nově dojednat spolupráci se sportovním kanálem Sport 5, který se v loňském roce přeměnil z ryze motoristické stanice na obecný sportovní kanál, navíc s výrazně rostoucím pokrytím jak v České republice, tak i na Slovensku. Naladit je jej možné např. v síti pozemního digitálního vysílaní Multiplex 3 z vysílačů Praha – Mahlerovy sady a Cukrák pro Prahu a střední Čechy. Dalšími možnostmi celoplošného naladění kanálu Sport 5 jsou satelit či kabelové televize,“ uvedl Josef Malinovský – jednatel společnosti Equinet s.r.o. provozující internetovou televizi EquiTV.cz. Přes regionální multiplexy, kabelové televize a satelit je možné naladit i zmíněnou Regionální televizi.

Výrazný pokrok zaznamená Jezdecký magazín EquiTV i v internetovém vysílání. Každý z dílů bude po premiéře nasazen na YouTube, ale i na nejsledovanější jezdecký portál Equichannel.cz a sportovně zaměřený web Jezdci.cz. Celkem tedy bude možné pravidelné novinky z jezdeckého dění sledovat v televizní podobě na pěti různých kanálech! „Premiérový čas je každý čtvrtek v 19.00 hodin a právě v té době by mělo být možné pořad sledovat na Regionální televizi a na Sport 5 – byť Sport 5 jej zařadí do vysílání až od druhého dílu – tedy od 23. ledna. V internetové podobě bude mít vysílání mírné zpoždění v závislosti na reálných časových možnostech jednotlivých redakcí,“ konstatoval Josef Malinovský.

A co že bude přesnou náplní Jezdeckého magazínu EquiTV? Standardně by v něm měly být zařazeny dvě reportáže, kvíz a divácká soutěž, ale také pozvánky na zajímavé jezdecké akce, které se uskuteční v nadcházejících dnech. Výjimky samozřejmě budou potvrzovat pravidlo, a tak se občas stane, že některé stěžejní akce si vyslouží větší pozornost, jindy naopak může vyjít čas i na více než dvě aktuální reportáže. Každopádně by měl pořad být vždy maximálně pestrý, aby diváky na celých 15 minut upoutal k televizním obrazovkám či monitorům. „Pro pořad připravujeme také speciální webovou stránku s adresou www.jezdeckymagazin.cz, která prozatím směřuje na všechny archivní díly odvysílané v roce 2013,“ dodal na závěr Josef Malinovský.

Čtěte také:  Čtrnáctispřeží přivezlo dekret UNESCO
Předchozí: Stěhování do dočasných stájí snášely klisny z Kladrub klidně
Následující: Národní hřebčín v Kladrubech čeká rozsáhlá rekonstrukce
x

Mohlo by vás zajímat

Velká pardubická opět přilákala miliony diváků

Slunečné počasí opět lákalo na dostihy. Během Víkendového festivalu se 129. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou branami Pardubického závodiště prošlo přes 30 tisíc návštěvníků všech věkových kategorií. U televizních obrazovek jen samotnou Velkou pardubickou sledovaly více než dva miliony diváků. Už v září hlásily dva prodejní online systémy vyprodané tribuny a ...