Home > Zpravodajství > domácí sport > Terberová juniorskou mistryní ve vytrvalosti 2015

Terberová juniorskou mistryní ve vytrvalosti 2015

Mistryní České republiky ve vytrvalostním ježdění v kategorii juniorů a mladých jezdců se stala v sobotu 22. srpna Tereza Terberová na koni Kabuki. Náročný závod v Kolesech u Kladrub dlouhý 90 kilometrů dokončily jen dvě z pěti zúčastněných dvojic.

Tereza Terberová a Kabuki. Foto: Michaela Litovová

Tereza Terberová a Kabuki. Foto: Michaela Litovová

Tereza Terberová reprezentující JS Likoli absolvovala hned první ze tří třicetikilometrových etap v okolí Kladrub nad Labem nejrychleji ze všech. Krok s ní držely ještě Michaela Zapletalová na koni Eksol a Kateřina Suchá v sedle Janis 1. Kateřina Suchá však byla po druhé etapě vyloučena pro kulhání koně a podobný osud čekal i Michaelu Zapletalovou v závěru soutěže. Již po druhé etapě odpadla ze stejných důvodů Denisa Fenclová a Cony 4.

Kromě vítězky tak byla klasifikována již jen Andrea Kopecká s Asminou Al Trescol. Tato dvojice si dojela pro stříbrnou medaili a titul vicemistrů republiky v průměrné rychlosti 15,091 kilometrů v hodině, zatímco vítězka jela 19,042 kilometrů za hodinu. Andrea Kopecká byla vedle Denisy Fenclové a Michaely Zapletalové účastnicí mezinárodní soutěže kategorie CEIYJ*, kterou tak jako jediná dokončivší vyhrála.

V Kolesech se jela také mezinárodní soutěž seniorských jezdců kategorie CEI*. Na její start se postavili tři účastníci a dokončila jej pouze Tereza Kopecká s Ubayhan du Cade. Reprezentantky z Jezdeckého klubu Habrovany tak mohly slavit hned dvojí vítězství, i když to tentokrát bylo bez přímého boje. V soutěži CEI* se představili ještě Petr Jadlovský s Arsanem a Zdenka Hradecká na koni Nazir el Achat. Jadlovský však skončil již po druhé etapě a Hradecká po třetí. Reportáž z průběhu závodu odvysílá Česká televize na programu ČT Sport ve středu 2. září od 12.50 hodin a poté ještě v sobotu 5. září od 10.05 hodin. Kompletní výsledky najdete na adrese www.cjf.cz/vytrvalost.

Čtěte také:  Vánoční pomoc od hasičů

Výsledky: CEI_90kmCEIYJ_90kmMCR_YJ

Kolesa mistrovství čr Vytrvalost
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Rabbit Well přišel, odstartoval a zvítězil
Následující: Heidenreich a Coufalík vítězové Zlaté podkovy 2015

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Aleš Opatrný je poosmé parkurovým mistrem ČR, Marek Klus skončil druhý

Skvělá sportovní podívaná až do úplného konce. To bylo mistrovství České republiky v parkurovém skákání 2019 v Martinicích u Březnice. Šťastný konec to byl hlavně pro Aleše Opatrného, i když Marek Klus bojoval jako lev a také ani jednou nechyboval. Prvním, kdo měl medaili z parkurového mistrovství České republiky 2019 ...