Home > Zpravodajství > světový sport > Třetí místo pro Lukáše Kloudu na Světovém poháru v Lipsku

Třetí místo pro Lukáše Kloudu na Světovém poháru v Lipsku

Lukáš Klouda je po čtvrtém kole Světového poháru ve voltiži nadále na prvním místě, kvalifikační závod v Lipsku mu však nevyšel příliš podle představ. Ve dvoukolové soutěži obsadil třetí příčku za úřadujícím mistrem světa Nicolasem Andreanim z Francie a Tomasem Brüsewitzem z Německa.

Nejvíce Klouda ztratil v pátečním prvním kole, kdy mu na vedoucího jezdce, který startoval na stejném koni, chyběly více jak čtyři desetiny bodu. „Problémy přišly již v první polovině sestavy. Stalo se to ve chvíli, kdy jsem to vůbec nečekal. Málem jsem totiž v lehu sklouznul z koně až k zemi a zachránil jsem to na poslední chvíli. Odpoutalo to však moji pozornost, zůstal jsem trochu ztuhlý a tím jsem malinko rozhodil i mého koně Radixe. Ten měl během stojových pasáží trochu rychlejší tempo. Vynechal jsem tak jeden výskok a musel jsem trochu klidnit situaci. Očekával jsem tedy, že z toho tentokrát první pozice nebude a s třetí příčkou mohu být spokojen,“ konstatoval Lukáš Klouda po své úvodní sestavě. „Odstup čtyři desetiny bodu není málo, ale myslím, že se to ještě dá dohnat. Budu se v sobotu snažit zajet na jistotu a uvidíme,“ dodal.

Lukáš Klouda FOTO: Barbora Malinovská

Lukáš Klouda FOTO: Barbora Malinovská

Druhý den se mu dařilo o poznání lépe a skončil s rozdílem jen zhruba jedné desetiny na Nicolase Andreaniho druhý. U dvou rozhodčích ze čtyř dokonce obdržel známku nejvyšší, zatímco Andreani byl u všech druhý. „Nicolas zajel výborně především v pátek. Ačkoliv startoval na Radixovi poprvé, přesně odhadl, co si na něm může dovolit. Jeden obtížnější cvik zařadil až v závěru sestavy a uzavřel ji svým saltem s vrutem. Je to taková francouzská ideologie – na konci odpoutat pozornost od zbytku sestavy, a tím si vysloužit vyšší známku,“ zhodnotil Lukáš Klouda. Tomu bohužel průměrná známka na celkovou druhou pozici nestačila a musel se tak spokojit jen s jedenácti body do pohárového žebříčku za třetí místo. Dohromady jich má 41 a zatím ve vedení zůstává. Nicolas Andreani ovšem má k dobru jeden start, který ho čeká 8. – 10. února v Bordeaux. Každý z účastníků Světového poháru totiž může startovat pouze ve třech z pěti kvalifikací. Do finále pořádané v polovině března v Braunschweigu pak postoupí šestice nejlepších. Kompletní výsledky z Lipska najdete na www.engarde.de, více o Světovém poháru na www.fei.org.

Čtěte také:  Parkurové týmy pro GCL 2020: Prague Lions mají dva nové jezdce

Foto Barbora Malinovská

 

Lukáš Klouda Voltiž
Předchozí: Rada PK haflinga varuje před připouštěním hřebcem Paint horse
Následující: Do Nechanic na vyhodnocení sezony 2012 VčO
x

Mohlo by vás zajímat

Do amerického Tryonu už zamířili na Světové jezdecké hry první sportovci i koně, Češi nebudou chybět

Jezdecký sport už naplno žije největší událostí roku. V úterý začnou Světové jezdecké hry a do amerického Tryonu, dějiště akce, už zamířili první účastníci velkolepé podívané. V zámoří nebudou pochopitelně chybět ani čeští reprezentanti. To, o jak masivní akci se jedná, dokumentuje i fakt, že jde o největší leteckou přepravu ...