Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > světový sport > Titul Mistr světa ve vytrvalosti putuje do Španělska

Titul Mistr světa ve vytrvalosti putuje do Španělska

Mistrovství světa ve vytrvalosti se letos uskutečnilo ve slovenském Šamoríně. Mistrem světa ve vytrvalosti pro rok 2016 se stal Punti Dachs Jaume s koněm Twyst Maisone Blance ze Španělska. Závodní trať dlouhou 160 km absolvoval úžasnou rychlostí 23,61 km/h.

Českému týmu se bohužel nedařilo. Tuzemec a Matyas se závodu kvůli zdravotním komplikacím na poslední chvíli zúčastnit nemohli. Na startu tedy stála Lucie Škábová s koněm Eros a Petr Jadlovský s koněm Naomi Dakota.

Eros bohužel v prvním kole špatně došlápnul a natáhl si sval a byl vyloučen pro nepravidelnost chodů. Po vyšetření se potvrdilo, že se jedná jen o lehké zranění, které ho sice vyřadilo z tohoto vrcholného závodu, ale po krátké rekonvalescenci může pokračovat ve své závodní dráze.

Naomi Dakota úspěšně absolvovala čtyři z pěti závodních kol. Bohužel po úspěšně absolvované veterinární kontrole před posledním kolem se český tým rozhodl ji ze závodu stáhnout. Zdravotně je zcela v pořádku, ale výrazné změny počasí, které provázely celý závod, vyčerpaly její síly před dosažením vytouženého cíle.

I přes závěrečný neúspěch děkujeme všem čtyřem koním, jejich majitelům, jezdcům a týmům, šéfovi ekipy Antonínu Terberovi, veterinářům Petru Jahnovi a Zuzaně Žežulkové za velkou snahu uspět, všem, kteří přijeli pomoc, nebo jen drželi palce doma.

Zdroj: www.cjf.cz

Čtěte také:  Prázdniny na pardubickém závodišti zahájí závody vozatajů
mistrovství světa Šamorín Vytrvalost
Předchozí: U divokých koní v Milovicích vyrůstají dvě vyhlídky pro návštěvníky
Následující: XIV. den metropolitní sezóny: Dostihový den Znovínu Znojmo, a. s.

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Historické finále ME v parkuru uniklo Zvárovi o jediné místo

Jediné místo dělilo českého parkurového jezdce Ondřeje Zváru od historického postupu do finále na mistrovství Evropy. I tak hodnotí vystoupení na šampionátu, který hostil švédský Göteborg, pozitivně. „Z prvního kvalifikačního kola jsem byl nadšený, z druhého lehce zklamaný, protože jsem si vlastním přičiněním přivodil jednu chybu, což mě moc mrzelo ...