Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Titul v parkurovém skákání obhájila Zelinková, rozhodla poslední překážka

Titul v parkurovém skákání obhájila Zelinková, rozhodla poslední překážka

Dramatickou podívanou nabídlo mistrovství České republiky v parkurovém skákání, které hostil areál ve Zduchovicích. Titul obhájila Zuzana Zelinková, když v rozeskakování připravila Sergeie Motyguina o zlato chyba na poslední překážce.

Motyguine v sedle Dylana jako jediný prošel úvodní dvě kola čistě, Zelinková s Kleiner Lordem měla jednu chybu. Nedělní třetí kolo s výškou překážek 150 cm však zvládla bezchybně, a jelikož Motyguine jednou zaváhal, muselo mezi nimi o titulu rozhodnout rozeskakování. Zelinková v něm jednou shodila a parkur absolvovala v čase 42,17, její soupeř vsadil na pomalejší tempo s tím, aby hlavně nechyboval. Taktika mu vycházela až do poslední překážky, kterou shodil.

Zuzana Zelinková a Kleiner Lord. Foto: Tomáš Holcbecher

„Vyklusávala jsem Lorda po parkuru, takže jsem to viděla zpovzdálí a jedním očkem,“ přiznala Zelinková, že rozhodující okamžik sledovala. „Víc než radost, že jsem vyhrála, mi v tu chvíli bylo kolegy hlavně líto,“ říkala vítězka sympaticky. „Dokázala jsem se vžít do jeho pocitů, umím si představit, jak by bylo mně, kdyby se mi to stalo. Spletl se a špatně si vyměřil odskok, to se stává nám všem,“ doplnila.

Nakonec se tedy mohla Zelinková radovat z obhajoby loňského prvenství. „Byla bych vděčná i za druhé místo, už jsem s ním počítala. Ale musím říct, že si titulu moc vážím a jsem za něj ráda, mistrovství je pro mě velmi ceněným závodem,“ pochvalovala si staronová šampionka. „Mistrovství jsem si užila, nebyla jsem ani nervózní. Lord skákal výborně, chyba z prvního dne šla absolutně na moji hlavu. Po ní jsem se chtěla soustředit jen na svůj výkon a ani si nepřipouštěla žádný tlak, což možná také přispělo k tomu, že jsem nakonec měla štěstí na své straně,“ přemítala Zelinková. Za stříbrným Motyguinem bral třetí místo Matěj Kotalík s Cesanem V.

Čtěte také:  Pardubické dostihové závodiště se na zimu mění v „ledový park“

Mezi mladými jezdci se z titulu radovala Kateřina Kučerová v sedle koně Anabel vant Kathof, jež zvládla všechna tři kola bezchybně. Druhá skončila Anna Held s Cara Mia a třetí Kateřina Tomanová na Chacco Gold.

Kateřina Kučerová a Anabel vant Kathof. Foto: Tomáš Holcbecher

V kategorii žen brala zlato Iva Holíková s Normanem, stříbro si vyjela Nicola Grünthalová v sedle koně Careful Z a bronz Lucie Strnadlová s Fall River Blue VDL.

Iva Holíková a Norman 2. Foto: Tomáš Holcbecher

Soutěži pro mladé sedmi- a osmileté koně kraloval Jan Chýle s Cimburou před Zuzanou Zelinkovou s Lintem a Filipem Doležalem v sedle Coup de Coeur GP Madame Z.

Klání družstev patřilo středočeskému týmu s číslem 1 ve složení Andrea Holíková (Omard Lottie), Iva Holíková (Douglas-S), Denisa Vegrichtová (Titan) a Sofie Najmanová (Princess).

Tisková zpráva

ČJF mistrovství čr Parkur skoky Zuzana Zelinková
Předchozí: Desáté místo pro Prague Lions při GCL v Berlíně
Následující: Loučení s Lordem

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Anna Kellnerová má nového koně, za čtvrt miliardy

Česká parkurová jezdkyně Anna Kellnerová má nového koně. Její otec, nejbohatší Čech, Petr Kellner jí koupil desetiletou klisnu Catch Me If You Can. Cena za úspěšnou klisnu dosáhla téměř 250 milionů korun. Klisnu Kellnerovým prodal Paul Schockemöhle, od kterého má Anna i valacha Silverstone B, se kterým již úspěšně závodí ...