Home > Zpravodajství > krátké novinky > Tiumen byl postřelen

Tiumen byl postřelen

Trojnásobný vítěz Velké pardubické Tiumen si již několik let užíval dostihový důchod v Domově pro koně v Leštině na Táborsku. Až do začátku prosince, kdy ho neznámý člověk střelil do krku. Informaci dnes zveřejnil deník Blesk.

Tiumen. Foto: Sandra Schulzová

Svého svěřence našla na pastvině Patricie Pitříková, která se spolu se svým partnerem stará celkem o 42 koní.

Pro Blesk uvedla: „Nějaký vnitřní hlas mi napověděl, abych šla ještě jednou všechny koně zkontrolovat. Většina z nich byla na pastvině někde v dáli, ale Tiumen stál na místě s hlavou dolů, schlíplý a jen slabě zařehtal. Říkám: Ťumi, co je? Vydala jsem se za ním a uviděla, že je kolem něj pětimetrový kruh krve, která mu z krku ještě odkapávala.

Tiumen byl celý promrzlý, proto se vydala rychle pro deky. Vzala s sebou také mrkev a mysli. „Trochu si dal, tak jsem si trochu oddechla. Když kůň žere, je to vždycky dobrý signál,“ vzpomíná. Od ostatních koní nechtěl z pastviny odejít. Společnost mu proto dělala jedna klisna. Pod pečlivým dozorem ve stodole byl několik dní.

Zda se jednalo pouze o nešťastnou náhodu nikdo neví. „V ten den tady jel nějaký stříbrný džíp. Nedaleko je posed, ze kterého se zvěř střílí. Bylo tady v okolí tehdy hodně divočáků.“

Vše naštěstí skončilo dobře. Tiumen je po měsíci od incidentu v pořádku a věříme, že své devatenácté narozeniny oslaví 4.března v plné síle.

Tiumen
Předchozí: Historický moment pro jezdecký sport! Účast na OK v Tokiu má jasnou český skokový tým
Následující: Pardubice představily své letošní plány České asociaci steeplechase

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Jak si žijí poslední tři vítězové Velké pardubické?

Zatímco přípravy na 125. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou vrcholí na všech frontách a letošní účastníci dostihu ladí formu, užívají si vítězové posledních osmi ročníků zaslouženého odpočinku. Jak se mají Sixteen, Tiumen a Orphee des Blins? Mají se dobře, shodují se jejich majitelé. Bílá královna Sixteen se sice potýká se zdravotními ...