Home > Zpravodajství > informujeme vás > Tiumen si užívá dostihového důchodu

Tiumen si užívá dostihového důchodu

V pondělí odjel trojnásobný vítěz Velké pardubické Tiumen z tréninkové centrály Josefa Váni. Jeho cesta směřovala do Domova pro koně v Leštině nedaleko Mladé Vožice. Zde by si měl užívat zaslouženého důchodu. Třináctiletý hnědý valach se zde setká se svým bývalým stájovým kolegou Retrieverem, který se kvůli problémům se šlachou do Domova pro koně dostal v roce 2008.

Tiumen v cíli při posledním životním startu. Foto: Sandra Schulzová

Tiumen v cíli při posledním životním startu. Foto: Sandra Schulzová

Dostihovou kariéru zahájil Tiumen na rovinách, kde se ze 6 startů dostal na dotovanou pozici dvakrát. Přechod na překážky vyšel na výbornou. Ve dvou prvních startech na proutěných překážkách získal dvě vítězství (v Kolesách a v Meránu). V jeho sedle byl žokej Josef Bartoš. Při prvním pardubickém startu v květnu 2007 byl Josefem Bartošem zadržen. S výjimkou jediného startu (v červenci 2007 v Meránu) ho startoval pouze v Pardubicích.

Dvojice Tiumen – Josef Váňa st. se divákům představila poprvé při Velké pardubické v roce 2009. První společný start proměnili ve vítězství. V srpnu 2010 absolvoval přípravný dostih s Josefem Váňou ml. Od Velké pardubické 2010 startoval pouze s Josefem Váňou st. Poslední společný start absolvovali při letošní 124. Velké pardubické, kterou dokončili na 16. místě.

Tiumen za svou desetiletou dostihovou kariéru startoval 33krát. Zvítězil 7krát, z toho třikrát ve Velké pardubické v letech 2009 – 2011. Pro stáj Köi Dent získal na prémiích více než 7 a čtvrt milionu korun.

Čtěte také:  Čtrnáctispřeží přivezlo dekret UNESCO

Tiumenova dostihová kariéra

Josef Váňa Tiumen
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Foto: Závěrečné dostihy letošní sezony v Pardubicích
Následující: O Rozlučkovou všestrannost je opět velký zájem!

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Temperamentní Theophilos vítězem 129. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou

Byl jedničkou na startovní listině a je jedničkou v cíli. Řeč je o temperamentním devítiletém hnědákovi Theophilovi, který se zapsal do listiny vítězů Velké pardubické. Pro jeho jezdce, žokeje Josefa Bartoše to bylo třetí vítězství v legendárním dostihu, Josef Váňa st. si do statistik trenéra píše číslo 11. Majitelem „Thea“ je Dostihový ...