Home > Zpravodajství > informujeme vás > Tiumen, Trezor nebo někdo jiný?

Tiumen, Trezor nebo někdo jiný?

Letošní 122. Velká pardubická s Českou pojišťovnou se poběží netradičně v sobotu 13. října. V poli třiadvaceti koní jsou ze zahraničních koní dva z Irska a po jednom z Velké Británie a Slovenska. Největšími favority budou trojnásobný vítěz Velké pardubické TIUMEN s nestárnoucím žokejem Josefem Váňou a letošní vítěz dvou kvalifikačních dostihů TREZOR, kterého povede výborný anglický žokej Liam Treadwell, vítěz Velké národní v Liverpoolu.

Ilustrační fotografie: archiv DSIlustrační fotografie: archiv DS


TIUMEN letos startoval pouze jednou v zářijovém kvalifikačním dostihu, kde po spolehlivém výkonu proběhl cílem jako třetí, za Roninem a Valldemosem. TREZOR letos na pardubické dráze zářil a výborný dojem zanechal při obou startech i jeho jezdec. Do širšího okruhu favoritů pak je třeba řadit bělku SIXTEEN (ž.Bartoš), která v loňském roce podala skvělý výkon a totéž se očekává i nyní. K velkým favoritům budou patřit také RONINO (ž.Kousek), KLAUS (ž.Myška), VALLDEMOSO (ž.Andrés) a počítat se musí i s některým ze zahraničních koní, nejlepším by měl být anglický MALJIMAR (ž.Reveley).
Dobrý výkon se očekává i od vítěze červnové kvalifikace KARLSBADA (ž.Boyer), který umí občas hodně překvapit, dále je zde loňský vítěz Ceny Labe NIKAS (Petr Tůma) a bez šance na úspěch nejsou BELMONT (ž.Váňa, ml.), ASPIRANT (Velek) a možná i TOMIS (ž.Mátl) a překvapit by mohli ORPHEE DES BLINS (ž.Faltejsek) nebo slovenský LE JACKPOT (ž.Brečka).
Dalšími startujícími jsou ARGENTAN (ž.Stromský), CABERNET (Benš), BREMEN PLAN (Sovka), irský DOCTOR PAT (ž.McLernon), GRILIAS (ž.Hamblin), IMBIR (ž.Novák), MANDARINO (ž.Kašný), irský UNCLE JUNIOR (ž.Mullins) a WYONA (Kubík). Všichni startující jsou zkušenými překážkáři, bude záležet i na štěstí a momentálním stavu dráhy.

Čtěte také:  Kladrubský hřebčín postupně plní podmínky od UNESCO

Zajímavé je letos i jezdecké obsazení. Vedle našich nejlepších žokejů je na startovní listině čtveřice výborných anglických a irských jezdců, v čele s vítězem liverpoolské Grand National, žokejem Liamem Treadwellem, který povede našeho favorita Trezora, žokej Richard McLernon byl letos ve Velké národní o pouhý nos druhý a dalšími jsou žokejové Emmet MullinsJames Reveley, dále australský žokej Paul Francis Hamblin, Francouz Thomas Boyer, který letos působí na Jihlavsku ve stájích DS Pegas a slovenský žokej Jaroslav Brečka je vítězem Velké pardubické z roku 1992 s Quirinusem.
Výborné obsazení mají rámcové dostihy, z absolutní špičky našich překážkářů chybějí snad pouze Ursan, Sokol a koně věnující se startům v Itálii.

První dostih sobotního odpoledne bude odstartován již v 11:45 hodin, Velká pardubická je na program v 16:25 hodin.

Sobotnímu překážkovému mítinku bude předcházet páteční rovinový, na který budou startovní listiny uzavřeny až v úterý 9. října.

122VPCP v1

Tipy:

I. BIONIC FACE – ALL ABOUT COSSIO – REAPER
II. TARO – PEPPEROUS – ČÁRIRAY
III. OHIO – MOULA – HANDSOME JACK
IV. SORTINA – ARABIAN GEM – KYSHANTY
V. CARDAM – O´KEY – SHAMAN
VI. HIPO JAPE – SILVER REGENT – CHERWICK
VII. KHALSHANI – GEJZIR – ALBERTO
VIII. TIUMEN – TREZOR – SIXTEEN – RONINO – VALLDEMOSO

 

Startovní listina k dispozici na http://www.pardubice-racecourse.cz/dostihy/122-velka-pardubicka-s-ceskou-pojistovnou-/startky.html

Pardubice 5.10.2012
Milan Tůma

Čtěte také:  Prague PlayOffs Anna Kellnerová stráví mimo sedlo. Čas věnuje divákům

 

Předchozí: Trenéři, chcete do Říma?
Následující: Favorité Velké pardubické ČP 2013 a ostatní…
x

Mohlo by vás zajímat

Ondřej Zvára: V O2 areně není jednoduché udržet soustředěnost koní

Parkurový reprezentant Ondřej Zvára stejně jako v loňském roce chystá se dvěma koňmi na Global Champions Prague PlayOffs do pražské O2 areny. Kromě vlastních startů se těší i na to, že bude opět sledovat finálové parkury družstev. Ondřej Zvára patří do tzv. A-kádru české parkurové reprezentace. Během galashow světového parkuru ...