Home > Zpravodajství > domácí sport > Těžká prověrka před Velkou cenou Opavy

Těžká prověrka před Velkou cenou Opavy

Nečekaně těžkou prověrkou před nedělní Velkou cenou Opavy se stala sobotní soutěž stupně ST**. Dlouho to vypadalo, že nikdo z 34 jezdců nedokončí základní parkur bez penalizace a diváci se tak nedočkají rozeskakování. Nakonec se to podařilo až 26. startujícímu Marku Hentšelovi a posléze ještě Jiřímu Hruškovi a Janu Zwingerovi. Roli favorita se v napínavém závěru podařilo potvrdit Jiřímu Hruškovi s Aristem-Z.

Nejprve do rozeskakování nastoupil Marek Hentšel se Sauronem z Jezdeckého klubu Baník Ostrava, který absolvoval všechny skoky opět bez penalizace a navíc s velmi dobrým časem 35,65 sec. Domácí Jiří Hruška s Aristem-Z ovšem jeho výkon překonal o více jak jednu sekundu. Vše měl pak ve svých rukou Jan Zwinger s Limitem. Ten již několikrát ukázal, že dokáže zajet velmi rychlou a precizní jízdu. O veškeré šance ho však připravila hned první překážka, na níž chyboval a nebyl tedy důvod pokračovat v soutěži, protože horší jak třetí být nemohl. „Velmi mě překvapilo, že bylo tak málo bezchybných výkonů. Parkur nebyl nijak zvlášť technicky náročný, řada koní spíše chybovala, jelikož bylo mezi skoky hodně prostoru pro cválání, a tak se příliš rozjeli,“ zhodnotil Jiří Hruška. „Necítím se jako jednoznačný favorit Velké ceny, i když nyní ode mě asi hodně lidí vítězství očekává. Vždycky je však potřeba mít i trochu toho sportovního štěstí,“ dodal aktuálně vedoucí jezdec žebříčku Skokového poháru České pojišťovny.

Čtěte také:  Český skokový pohár před martinickým finále: Kdo má šanci na postup?

Po nejvyšší sobotní soutěži pokračoval sobotní program ještě finálovým parkurem kvalifikačního kola Equiservis Amateur Tour, do něhož tradičně postupuje 15 nejlepších dvojic z úvodních dvou pátečních soutěží. Hned čtyřem účastnícím se podařilo dokončit základní kolo i následné rozeskakování bez trestných bodů a o umístěných na stupni vítězů tudíž rozhodoval čas.

Nejrychlejší z nich byla Nicol Polášková s Terciérem, která měla téměř o dvě sekundy kratší čas než druhá Dana Pinkavová s Lassy. Třetí místo patřilo Nikole Stračánkové s Merrou. Nevděčné čtvrté místo pak zbylo na Veroniku Badalovou s Elitou.

Předchozí: „Porazit české koně v domácím prostředí je obtížné,“ říká anglický agent Dostihového spolku
Následující: Pozvánka na seminář práce s koněm ze země
x

Mohlo by vás zajímat

Prague Lions skončili v St. Tropez šestí. K medaili scházelo jen málo

Ve velmi dobrém světle se předvedli členové Prague Lions při Global Champions League v Saint Tropez. Niels Bruynseels a Marc Houtzager vybojovali šesté místo a od třetí příčky je dělil jen jeden trestný bod navíc ze čtvrteční úvodní části soutěže. Niels Bruynseels s třináctiletou klisnou Gancia de Muze překonal sobotní ...