Home > Zpravodajství > domácí sport > Tomanová si v Hořovicích pojistila finále ČSP 2015

Tomanová si v Hořovicích pojistila finále ČSP 2015

Pro druhé vítězství v rámci letošního ročníku Českého skokového poháru si dojela v Hořovicích Barbora Tomanová s klisnou Sorceress. V neděli 13. září nenašla přemožitele ve Velké ceně Hořovic a pojistila si tak účast v blížícím se olomouckém finále…

Barbora Tomanová s klisnou Sorceress. Foto: Josef Malinovský

Barbora Tomanová s klisnou Sorceress. Foto: Josef Malinovský

Před startem Velké ceny Barbora Tomanová figurovala v žebříčku ČSP na průběžném třetím místě. Díky zisku 15 bodů za vítězství se po hořovickém kole vyhoupla se na druhou příčku za Marka Kluse a pojistila si svoji pozici v elitní čtveřici jezdců, která bude za dva týdny v Olomouci startovat v netradiční finálové soutěži se střídáním koní. Tomanová předvedla s klisnou Sorceress nejrychlejší jízdu v základní části hořovického poháru, díky čemuž startovala ve finálové části soutěže jako poslední. V ní předvedla nejen bezchybnou, ale také absolutně nejrychlejší jízdu. O více jak vteřinu porazila do té doby vedoucího Michala Kukačku s Philadelphií 1, pro něhož to byla životní premiéra v domácí parkurové extralize. Nikdo další nedokončil bez trestných bodů. Třetí se umístil s jedním bodem za čas ze základního kola Jiří Papoušek a Capua.

V základním kole Velké ceny Hořovic se představilo velmi početné pole 54 dvojic. Do finále určeného pro nejlepší desítku z kola základního se probojoval vedle bezchybných také Josef Pařenica se Sarah Sun, který velmi touží po olomouckém finále. Ve finále k 4 trestným bodům již žádné další nepřidal a čekal tak na reakci soupeřů. Nakonec mu poměrně rychlý čas stačil na páté místo, a to mu vyneslo 7 bodů do pohárového žebříčku. V součtu jich má 45 a aktuálně figuruje na 6. místě, čímž si drží ještě šanci na postup. O něco větší ji má však Jaroslav Jindra, který ve Velké ceně Hořovic sice skončil s Ascobarem o jednu příčku za Pařenicou, ale s 52 body je pátý. Naopak v ohrožení budou při posledním kvalifikačním kole v Olomouci čtvrtý Vladimír Tretera s 55 body a třetí Rudolf Doležal s 57 body.

Čtěte také:  Temperamentní Theophilos vítězem 129. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou

Během neděle se kromě Velké ceny Hořovic konaly ještě dvě další finálové soutěže. Z početného startovního pole finále Czech Junior Cupu (120/130 cm) se do následujícího rozeskakování probojovalo hned 20 jezdců. Mezi nimi se více dařilo mladším účastníkům, kteří obsadili první čtyři příčky. Jako první odstartovala Sofie Najmanová a Stardano, jež předvedla velmi rychlý čas. Riskantní nájezdy však brzy zopakovala Anna Lani Novak s Tavetou-HS a poměrně dlouhou dobu vedla. O první příčku ji až v závěru připravila Kristýna Hofmeisterová s Apollem 7. Ta byla v cíli o necelou půl vteřinu rychlejší.

V amatérské túře se na start postavilo 18 účastníků. Čtyřem se podařilo dokončit kurz dílčího finále Amateur Tour (110 cm) připravený od zahraničního stavitele Klause Holle bezchybně a utkali se o vítězství v rozeskakování. Tam nechyběla ani plzeňská vítězka Taťána Studničková s Donely či aktuálně vedoucí jezdkyně žebříčku Karolína Filingerová a Dorian Gray. Ani jedna se však neradovala z hořovického vítězství. Výhody poslední startovní pozice skvěle využil Ondřej Refka. Vzhledem k chybám soupeřům věděl, že mu stačí dokončit bezchybně. To se mu s klisnou Samba 2 podařilo a získal příčku nejvyšší. Druhá dokončila nejrychlejší dvojice rozeskakování – Alice Mráziková a Merrien. Ta stejně jako třetí Taťána Studničková s Donely jednou chybovala.

Český skokový pohár již stojí na prahu finále, které se v letošním roce koná poprvé v Olomouci, a to ve dnech 23. – 27. září. Na extraligové jezdce bude čekat v sobotu poslední kvalifikační kolo a poté nedělní velké finále. To zakončí celý ročník Českého skokového poháru.  Aktuální informace o něm naleznete na webových stránkách s adresou: www.ceskyskokovypohar.cz.

Amateur Tour Barbora Tomanová Český skokový pohár Czech Junior Cup Hořovice Parkur skoky
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: XV. den metropolitní sezóny: 9. Zlatý pohár Elektrizace železnic Praha, a. s.
Následující: Koňská záchytka hledá ztraceného koně

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

ČSP nově zamíří do Chuchle Areny Praha. Finále proběhne v Hořovicích

Asociace Český skokový pohár schválila termínovou listinu 19. ročníku domácí parkurové extraligy v sezoně 2020. První kolo budou hostit Martinice, finále se po dvou letech vrátí do Hořovic. Novým pořadatelem se stane Chuchle Arena Praha. Seriál Český skokový pohár, který je právem označován za domácí parkurovou extraligu, proběhne v roce ...