Chci zde mít svou reklamu
Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Tradiční Prvomájová steeplechase v Lysé nad Labem

Tradiční Prvomájová steeplechase v Lysé nad Labem

První květnový den je v českém dostihovém kalendáři už řadu desetiletí vyhrazen Prvomájové steeplechase na malebném závodišti v Lysé nad Labem. Jinak tomu není ani v letošním roce, kdy tento den vychází na nedělní termín. Program odpoledne nabídne osm oficiálních dostihů rovinových, přes proutěné překážky a steeplechase, dále dostih neregistrovaných koní a dostih poníků. Začíná se ve 13.30 hodin, nicméně vzhledem ke každoročnímu velkému zájmu o tento dostihový den pořadatelé doporučují naplánovat si příjezd alespoň na 13. hodinu. Než samotné dostihy odstartují, určitě se na závodišti nudit nebudete – prvomájový den v Lysé nad Labem nabízí spoustu stánků s nejrůznějšími pochutinami či atrakce pro děti.

Vítěz Prvomájové steeplechase společnosti Conseq 2015 RABBIT WELL s jezdcem Janem Kratochvílem. Foto: Sandra Schulzová

Vítěz Prvomájové steeplechase společnosti Conseq 2015 RABBIT WELL s jezdcem Janem Kratochvílem. Foto: Sandra Schulzová

Favoritem syn legendární Registany

Na start Prvomájové steeplechase společnosti Conseq (4200 m, I. kat., 150 tis. Kč) se postaví devět koní a sázkovým favoritem 3:1 je osmiletý valach stáje Wrbna Racing Reaper s žokejem Jaroslavem Myškou. Syn legendární dvojnásobné vítězky Velké pardubické Registany zatím v kariéře vyhrál šest dostihů, vloni v Pardubicích triumfoval v Ceně Peruána a třetí skončil v Úvodní cross-country Koroka. Jeho hlavními soupeři by měli být první tři z říjnové Velké slušovické steeplechase Sztorm (žk. Složil, stáj Nýznerov, 4:1 – trojnásobný vítěz z polské Vratislavi), svěřenec Josefa Váni v sedle s loňským překážkovým šampiónem Janem KratochvílemAnge Guardian (stáj Anděl strážný, 4:1 – čtyřnásobný vítěz z Mostu) a dvanáctiletý matador Shera rdo (Kubík, stáj Bea-www.fotokisza.com, 6:1 – dvojnásobný účastník Velké pardubické, předloni v ní devátý). Ke kandidátům na nejvyšší příčky dále jistě patří vítěz předloňské Úvodní cross-country Koroka Borderland (ž. Andrés, stáj Lokotrans, 4:1) a účastník Prvomájové z roku 2012 Love the Win (Liška, stáj FINCH, 5:1). Startovní pole doplňují Rabbit Librettist (Velek, stáj Rabbit Trhový Štěpánov, 12:1), Americký Sen (ž. Novák, Hospůdka U Nováků, 15:1), jenž jako jediný z aktérů nedělního vrcholu už dokázal vyhrát v Lysé nad Labem steeplechase – před dvěma lety se prosadil v Ceně Hotelu Olympionik na 3500 metrů, a Mauglí (ž. Sovka, stáj Kipling co., 20:1).

Čtěte také:  X. den metropolitní sezóny: III. EVROPSKÝ POHÁR ŽOKEJŮ

Do Lysé opět 6. července

Příští dostihový den v Lysé nad Labem se uskuteční ve středu 6. července (Memoriál Evy Palyzové), od příštího týdne se pravidelný nedělní dostihový rytmus vrací do Conseq Parku Velká Chuchle, kde se poběží první letošní klasické dostihy, 8. května 68. Jarní cena klisen a 15. května 95. Velká jarní cena Pražské plynárenské.

Autor: Jiří Zlámaný

dostihy Lysá nad Labem Prvomájová steeplechase
Předchozí: ČSP Velká cena Brna 2016 s loňským obhájcem na startu
Následující: Hasiči a strážníci zachraňovali koně ze studny

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

XII. den metropolitní sezóny: Dostihový den Znovínu Znojmo – Velká cena Conseq

Dvanáctým pokračováním letošní termínové listiny Conseq Parku Velká Chuchle byl Dostihový den Znovínu Znojmo s většinou vyrovnaných a sázkařsky lákavých handicapových dostihů – však se také průměrný startovní kurz vítězů vyšplhal na hodnotu 10,4:1 a byly překonány oba sezónní rekordy v sázkách na pořadí (po sedmém dostihu se vyplácelo v malém 4179 ...