Home > Zpravodajství > domácí sport > Tretera jediným bezchybným ve Velké ceně Martinic

Tretera jediným bezchybným ve Velké ceně Martinic

První kolo Českého skokového poháru 2015 v Martinicích u Březnice bylo ve znamení nezvykle nízkého počtu bezchybných výkonů v základní části Velké ceny. Tu dokončily bez penalizace pouze dvě dvojice. Čisté konto si nakonec udržel jen Vladimír Tretera.

Vladimír Tretera s sedle Quentina 6. Foto: Josef Malinovský

Vladimír Tretera s sedle Quentina 6. Foto: Josef Malinovský

V sedle Quentina 6 měl přitom v úvodním parkuru hlavní soutěže velké štěstí v trojskoku, kdy se horní bariéra druhé překážky v kombinaci zachvěla. Nakonec však zůstala v hácích a Tretera se stal prvním z 40členného startovního pole, kdo si na své konto nepřipsal žádné trestné body, byť startoval až jako 22. v pořadí. K velkému překvapení všech přítomných se to samé podařilo už jen Barboře Tomanové s klisnou Sorceress. „Myslím, že parkur byl hodně obtížný. Nikoliv však výškou, ale technicky. Bylo v něm hodně technických pasáží, kde si jezdci mohli vybrat jak je projedou. Překvapivě přicházelo docela dost chyb. Zejména před závěrečným vodním příkopem se hodně jezdců již vidělo v cíli, a pak jim to mnohdy nevyšlo,“ zhodnotila Barbora Tomanová. Ve finále se jí však již čistý štít udržet nepodařilo a třetí překážku před cílem chybovala. „Po předešlém dvojskoku mi začala Sorceress křižovat. Kvůli tomu se nám nepodařilo dobře procválat oblouk na zmiňovanou překážku a chybovali jsme na ní,“ dodala Tomanová. Nebýt tohoto zaváhání, zcela jistě by se stala vítězkou, jelikož čas měla o více jak tři sekundy kratší. „Já jsem jel hlavně na čistotu. Quentin je ještě mladý a nemá tolik zkušeností na takto vysokých parkurech. Bylo to hop, nebo trop – zda Bára, která startovala ve finále až po nás, udělá chybu, nebo neudělá. Nakonec štěstí stálo na naší straně,“ konstatoval Vladimír Tretera. Třetí a čtvrté místo obsadil se svými koňskými svěřenci Josef Pařenica. S Aquitem byl druhý a se Sarah Sun jen kvůli nepatrně pomalejšímu času čtvrtý. S oběma přitom chyboval jen v základní části a finále překonal bez sebemenších problémů.

Čtěte také:  Loni koně v O2 areně poznali českou vlajku, letos je čeká hradní stráž

Na rozdíl od Velké ceny, v rámcových seriálových soutěžích o bezchybné výsledky nebyla vůbec nouze. Do rozeskakování dílčího finále Czech Junior Cupu postoupilo hned třináct dvojic a sedm z nich čistý výkon zopakovalo. Nejrychleji projela cílem Sára Finsterle s Eurydikou. Podobně probíhalo i finále martinického kola Amateur Tour, akorát s tím rozdílem, že do rozeskakování postupovalo jedenáct soutěžících. V cíli se z nich nejvíce radovala Leona Chladníčková s Cinderellou Z.

Kompletní výsledkové listiny najdete na www.ceskyskokovypohar.cz. Záznam z nedělního programu Českého skokového poháru v Martinicích je ke zhlédnutí na internetovém portálu České televize, jež navíc odvysílá ve středu 22. dubna od 12.50 hodin na programu ČT Sport půlhodinový sestřih toho nejzajímavějšího z Velké ceny Martinic. Repríza pořadu pak proběhne v sobotu 25. dubna od 10.55 hodin.

Amateur Tour Český skokový pohár Czech Junior Cup equitana Martinice skoky
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: III. den metropolitní sezóny: Nečekaně triumfující český rodák Love Me
Následující: Jarní všestrannost: Březina s Tomonem v těžké konkurenci obhájili loňské vítězství

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Explosion je Maherův životní kůň. Svou jedničku předvede v Praze

„Věříme si, je to můj životní kůň,“ řekl na adresu ryzáka Explosiona W jeho jezdec Ben Maher. Dvojnásobný šampion série LGCT ho přiveze na GC PlayOffs do Prahy. Od loňského šokujícího zaváhání podle jezdce valach stihl vyzrát. Dvojnásobný šampion série Longines Global Champions Tour Brit Ben Maher hodil rukavici svým ...