Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Trezor se po zranění vrátí na závodní dráhu

Trezor se po zranění vrátí na závodní dráhu

Desetiletý hnědák Trezor, jeden z nejlepších českých překážkových koní posledních let, se vrací do dostihů. Zlomenina bodcové kosti, kterou utrpěl při loňské Velké pardubické, se úspěšně zahojila. Tuto pozitivní informaci přinesl Český rozhlas.

DSC_0855_Trezor

Trezor

Trezor patřil v loňském ročníku Velké pardubické k hlavním favoritům, společně s Tiumenem a Orphee des Blins. Jenže diváci ho neviděli proběhnout cílem. Po Havlově skoku byl žokejem Josefem Bartošem zastaven. Následné vyšetření odhalilo, že Trezor v průběhu dostihu utrpěl zlomeninu bodcové kosti. Na klinice v Heřmanově Městci se podrobil náročné operaci. Operace i následná rekonvalescence proběhly v pořádku a tak se mohl postupně vrátit k tréninku.

Nyní je Trezor již v plném tréninku, končí s objemovou prací a čeká ho trénink rychlosti. Tréninkové plány narušila letošní mírná zima bez sněhu, Trezor tak nemohl tradičně nabírat sílu cváláním ve sněhu. V posledních dvou letech jsme vídali Trezora pouze na pardubické dráze. Trenérka Hana Kabelková by však chtěla letos zkusit štěstí ve Francii. V tom by jí měl pomoci žokej Jan Faltejsek, dvojnásobný vítěz Velké pardubické v sedle Orphee des Blins, který jezdí celoročně právě ve Francii. Fajtejsek se s Trezorem se již zná, společně suverénně vyhráli červnovou kvalifikaci.

Předběžné plány cesty do Francii hovoří o konci května. Koncem května je také 1. kvalifikace na Velkou pardubickou. Tu by Trezor v případě výjezdu vynechal. Rozhodnuto však ještě definitivně není. Trenérka ještě čeká na francouzské propozice.

Desetiletý hnědák Trezor, jeden z nejlepších českých překážkových koní posledních let, se vrací do dostihů. Zlomenina bodcové kosti, kterou utrpěl při loňské Velké pardubické, se úspěšně zahojila. Tuto pozitivní informaci přinesl Český rozhlas. Trezor patřil v loňském ročníku Velké pardubické k hlavním favoritům, společně s Tiumenem a Orphee des Blins. Jenže diváci ho neviděli proběhnout cílem. Po Havlově skoku byl žokejem Josefem Bartošem zastaven. Následné vyšetření odhalilo, že Trezor v průběhu dostihu utrpěl zlomeninu bodcové kosti. Na klinice v Heřmanově Městci se podrobil náročné operaci. Operace i následná rekonvalescence proběhly v pořádku a tak se mohl postupně vrátit k tréninku. Nyní je…

Review Overview

Hana Kabelková Trezor Velká pardubická
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Hobby parkury ve středu nebudou
Následující: Pozvánka na 1. kolo Českého drezurního poháru 2014
x

Mohlo by vás zajímat

Závěrečná kvalifikace na Velkou pardubickou nabídne zajímavou společnost

Začal školní rok, což je neklamné znamení přicházejícího podzimu a také vrcholu tuzemské překážkové sezóny – 128. Velké pardubické s Českou pojišťovnou. Šestý letošní pardubický dostihový den nabízí poslední možnost splnit kvalifikaci pro start ve Velké pardubické na českém území. Tuto možnost využívají pouze čtyři koně. Šest koní si jde otestovat ...