Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Trezor se po zranění vrátí na závodní dráhu

Trezor se po zranění vrátí na závodní dráhu

Desetiletý hnědák Trezor, jeden z nejlepších českých překážkových koní posledních let, se vrací do dostihů. Zlomenina bodcové kosti, kterou utrpěl při loňské Velké pardubické, se úspěšně zahojila. Tuto pozitivní informaci přinesl Český rozhlas.

DSC_0855_Trezor

Trezor

Trezor patřil v loňském ročníku Velké pardubické k hlavním favoritům, společně s Tiumenem a Orphee des Blins. Jenže diváci ho neviděli proběhnout cílem. Po Havlově skoku byl žokejem Josefem Bartošem zastaven. Následné vyšetření odhalilo, že Trezor v průběhu dostihu utrpěl zlomeninu bodcové kosti. Na klinice v Heřmanově Městci se podrobil náročné operaci. Operace i následná rekonvalescence proběhly v pořádku a tak se mohl postupně vrátit k tréninku.

Nyní je Trezor již v plném tréninku, končí s objemovou prací a čeká ho trénink rychlosti. Tréninkové plány narušila letošní mírná zima bez sněhu, Trezor tak nemohl tradičně nabírat sílu cváláním ve sněhu. V posledních dvou letech jsme vídali Trezora pouze na pardubické dráze. Trenérka Hana Kabelková by však chtěla letos zkusit štěstí ve Francii. V tom by jí měl pomoci žokej Jan Faltejsek, dvojnásobný vítěz Velké pardubické v sedle Orphee des Blins, který jezdí celoročně právě ve Francii. Fajtejsek se s Trezorem se již zná, společně suverénně vyhráli červnovou kvalifikaci.

Předběžné plány cesty do Francii hovoří o konci května. Koncem května je také 1. kvalifikace na Velkou pardubickou. Tu by Trezor v případě výjezdu vynechal. Rozhodnuto však ještě definitivně není. Trenérka ještě čeká na francouzské propozice.

Desetiletý hnědák Trezor, jeden z nejlepších českých překážkových koní posledních let, se vrací do dostihů. Zlomenina bodcové kosti, kterou utrpěl při loňské Velké pardubické, se úspěšně zahojila. Tuto pozitivní informaci přinesl Český rozhlas. Trezor patřil v loňském ročníku Velké pardubické k hlavním favoritům, společně s Tiumenem a Orphee des Blins. Jenže diváci ho neviděli proběhnout cílem. Po Havlově skoku byl žokejem Josefem Bartošem zastaven. Následné vyšetření odhalilo, že Trezor v průběhu dostihu utrpěl zlomeninu bodcové kosti. Na klinice v Heřmanově Městci se podrobil náročné operaci. Operace i následná rekonvalescence proběhly v pořádku a tak se mohl postupně vrátit k tréninku. Nyní je…

Review Overview

Hana Kabelková Trezor Velká pardubická
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Hobby parkury ve středu nebudou
Následující: Pozvánka na 1. kolo Českého drezurního poháru 2014
x

Mohlo by vás zajímat

Velkou pardubickou sledovaly miliony diváků

Letošní 127. Velká pardubická s Českou pojišťovnou přilákala k televizním obrazovkám o 700 tisíc diváků více než v loňském roce. Vrchol české překážkové sezony na programech ČT1 a ČT Sport sledovaly 3 miliony diváků. Další sledovali přenosy na zahraničních kanálech a také prostřednictvím sázkové kanceláře PMU ve čtyřiadvaceti zemích světa. Přímo na závodiště ...