Chci zde mít svou reklamu
Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > krátké novinky > Turnaj v golfu Po stopách Velké pardubické

Turnaj v golfu Po stopách Velké pardubické

Již po deváté se vydají golfisté po stopách Velké pardubické. V sobotu 5. dubna se na závodišti Agrofert Park uskuteční turnaj v extrémním golfu, kdy hráči kopírují kurz nejtěžšího a nejstaršího kontinentálního dostihu. Případní zájemci o hru se mohou ještě hlásit!

Golf u Irské lavice

Golf u Irské lavice

Spolu s 9. ročníkem golfového turnaje Ve stopách Velké pardubické organizátoři už po šesté připravili mezinárodní Mistrovství ČR v extrémním golfu dvojic „Texas Scramble“. Hraje se na 18 jamek – par 71, pro ženy v délce 4.025 metrů, pro muže 4.520 metrů. „Každý hráč z dvojice zahraje svůj míč z odpaliště příslušné jamky. Druhou a další rány hrají oba hráči z místa polohy míče v lepší pozici, kterou si sami vyberou. Za dohranou jamku se pak považuje stav, kdy míč leží ve vyznačeném kruhovém prostoru kolem jamkové tyče o průměru 40 centimetrů,“ vysvětluje pravidla hry Petr Cejnar ze soutěžního výboru. Pořadatelé připravili i vložené soutěže, tzv. Drive Nearest To Pin a Nearest To Pin, tedy ránu nejbližší jamkové tyči.

Turnaj v extrémním golfu je přesnou ukázkou toho, že areál závodiště je otevřený všem zajímavým sportovním i nesportovním aktivitám. A navíc v tomto konkrétním případě jde i o atraktivní podívanou – vždyť kde jinde než u nás na závodišti uvidíte golfistu, jak ve vysoké trávě odpaluje míč přes Taxisův příkop,“ láká diváky na turnaj ředitel Dostihového spolku a.s. Michael Skalický.

Čtěte také:  Oblíbená Dětská Velká pardubická se vrací!

Golfový turnaj začíná v 10:15 hodin, instruktáž před soutěží začne v 9:30 hodin.

Bližší informace včetně propozic a herního plánu jsou k dispozici ZDE.
Uzávěrky hráčských přihlášek jsou ve čtvrtek 3. dubna 2014.
Pořadateli turnaje jsou firmy Eribos s.r.o., GCC Svobodné Hamry, Estrella, s.r.o. a Dostihový spolek a.s.

Agrofert park Drive Nearest To Pin Nearest To Pin Texas Scramble
Předchozí: Další krádeže sedel
Následující: V dubnu startuje hlavní jezdecká sezona 2014
x

Mohlo by vás zajímat

Zajímavosti srpnových dostihů: cross country Peruána a třetí kvalifikace

Od roku 1993 je vrcholem dostihového dne na konci srpna třetí kvalifikace, a tak letos budeme svědky jubilejního 25. ročníku. Od roku 1997 je nedílnou součástí programu také dostih druhé kategorie, který nesl označení cross country Peruána, a běhá se na distanci stejně jako Cena Labe, tedy 5200 metrů. V ...