Home > Zpravodajství > domácí sport > Tým žokejů v zápolení gladiátorů vybojoval třetí místo

Tým žokejů v zápolení gladiátorů vybojoval třetí místo

Hned dva týmy hájily barvy Dostihového spolku v třetím ročníku překážkového běhu TAXIS GLADIATOR RACE. A na trati závodu inspirovaného Velkou pardubickou se rozhodně neztratily. Kvartet vedený vítězem Velké pardubické 2017 Janem Kratochvílem vybojoval třetí místo, jen o dvě pozice níže doběhl tým kapitánky Veroniky Olehlové.

Foto: Petr Šedivý

Oba týmy startovaly v závodě ORIGINAL na 6 900 metrů s jednatřiceti překážkami. Vítězný tým trať absolvoval v čase 1:02:23, Kratochvílův kvartet na ně ztrácel jen tři minuty. O historicky nejlepší výsledek v tříleté historii závodu – třetí místo – se postarali žokejové Jan Kratochvíl a Jan Odložil s jezdci Jakubem Spáčilem a Danielem Vyhnálkem. Zatímco první tři jmenovaní si Taxis Gladiator Race vyzkoušeli už podruhé, pro Daniela to byla premiéra. „Bylo to moc fajn, příští rok chceme znovu,“ shodli se členové bronzového týmu, který běžel pod názvem DS TEAM 1. Dostihoví jezdci se ukázali jako fair-play hráči. Na poslední překážce pomáhali soupeřům, i na úkor ztracených cenných vteřin.

S názvem DS TEAM 2 si závod dalo smíšené družstvo. Kapitánkou byla Veronika Olehlová, připojili se k ní Bára Švrlanská, Tomáš Rozsypal a Jan Šťastný. Trať při své premiéře zvládli v čase 1:20:26 a obsadili páté místo. „Boží závod. Holky byly úplně super,“ chválil své týmové běžkyně Tomáš Rozsypal.

Záznam z Taxis Gladiator Race odvysílá Česká televize na programu ČT SPORT v premiéře ve čtvrtek 5. prosince v 19:15 hodin a v pátek 6. prosince ve 13 hodin v repríze.

Čtěte také:  Prodej vstupenek na dostihovou sezonu 2020 zahájen

Tisková zpráva

dostihové závodiště Dostihový spolek a.s. Pardubice Taxis Gladiator Race
Předchozí: Zimní jezdecký pohár ČJF přichází s novinkami. Pojede se již posedmé
Následující: Předprodej vstupenek na GC Prague PlayOffs 2020 startuje 10. prosince

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Prodej vstupenek na dostihovou sezonu 2020 zahájen

Fanoušci pardubických dostihů se dočkali. Od 3. března 2020 jsou v prodeji vstupenky nejen na 130. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou, ale i na všechny další dostihové mítinky konané na Pardubickém závodišti. Pro opravdové fanoušky Dostihový spolek a.s. připravil i několik zajímavých nabídek. Pořadatel pardubických dostihů si pro zahájení online prodeje ...