Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > informujeme vás > Týraní koně propadnou státu

Týraní koně propadnou státu

U Vejprnic na Plzeňsku provozuje spolek dobrovolníků útulek pro staré a týrané koně Dream Horse. Podle informací deníku Právo má teď ale o tři koně přijít, protože se o ně náležitě nestaral. Podle rozhodnutí úředníků radnice v Nýřanech budou koně odebráni za porušení zákona na ochranu zvířat proti týrání. Jejich novým vlastníkem se stane stát. Spolek se proti rozhodnutí ještě může odvolat ke Krajskému úřadu v Plzni.

Patriot a Rarášek, kteří by měli být odebráni. Foto: archiv Dream Horse.

Patriot a Rarášek, kteří by měli být odebráni. Foto: archiv Dream Horse.

Úředníci dostali podnět od Krajské veterinární správy v Plzni. Ředitel KVS v Plzni Richard Bílý potvrdil, že koně přežívají v nevhodných podmínkách bez zajištění základních chovatelských standardů a potřeb a jejich stav se spíše zhoršuje. Spolek má v oficiálním názvu útulek pro staré a týrané koně, ale status útulku nesplňuje.

V rozhodnutí o odebrání koní úředníci konstatovali, že zjištěný neuspokojivý stav není krátkodobý, ale naopak dlouhodobý a existuje důvodná obava z dalšího zhoršení podmínek chovu, které by mohly být příčinou narušení zdravotního a výživného stavu zvířat, jejich onemocnění a v krajním případě i úhynu. Podle Práva by měli do vlastnictví státu přejít koně Vivien, Rarášek a Patriot, kteří patří oficiálnímu zástupci spolku Petru Mazanovi.

Petr Mazan odmítá tvrzení, že by o koně bylo špatně postaráno. Tvrdí, že jde určitým lidem o likvidaci spolku, aby se dostali k pozemkům, které má spolek v pronájmu.

Čtěte také:  Cenu prezidentky České jezdecké federace za mimořádný přínos převzala Antonie Pellarová
Dream Horse Petr Mazan týrání koní veterinární správa
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Beseda na téma Ochrana týraných koní v ČR
Následující: Elektrický ohradník je dobrá volba
x

Mohlo by vás zajímat

V ČR byla po osmi letech diagnostikována nakažlivá pohlavní nemoc koní

V České republice byl poprvé po osmi letech potvrzen výskyt nakažlivého bakteriálního onemocnění pohlavních orgánů koní. Nákaza zvaná nakažlivý zánět dělohy koní není přenosná pouze na klisny, jak by možná napovídal její název, ale také na hřebce. Právě u plemenného hřebce byla při preventivním vyšetření, provedeném ve Státním veterinárním ústavu Praha, ...