Home > Zpravodajství > informujeme vás > Týraní koně propadnou státu

Týraní koně propadnou státu

U Vejprnic na Plzeňsku provozuje spolek dobrovolníků útulek pro staré a týrané koně Dream Horse. Podle informací deníku Právo má teď ale o tři koně přijít, protože se o ně náležitě nestaral. Podle rozhodnutí úředníků radnice v Nýřanech budou koně odebráni za porušení zákona na ochranu zvířat proti týrání. Jejich novým vlastníkem se stane stát. Spolek se proti rozhodnutí ještě může odvolat ke Krajskému úřadu v Plzni.

Patriot a Rarášek, kteří by měli být odebráni. Foto: archiv Dream Horse.

Patriot a Rarášek, kteří by měli být odebráni. Foto: archiv Dream Horse.

Úředníci dostali podnět od Krajské veterinární správy v Plzni. Ředitel KVS v Plzni Richard Bílý potvrdil, že koně přežívají v nevhodných podmínkách bez zajištění základních chovatelských standardů a potřeb a jejich stav se spíše zhoršuje. Spolek má v oficiálním názvu útulek pro staré a týrané koně, ale status útulku nesplňuje.

V rozhodnutí o odebrání koní úředníci konstatovali, že zjištěný neuspokojivý stav není krátkodobý, ale naopak dlouhodobý a existuje důvodná obava z dalšího zhoršení podmínek chovu, které by mohly být příčinou narušení zdravotního a výživného stavu zvířat, jejich onemocnění a v krajním případě i úhynu. Podle Práva by měli do vlastnictví státu přejít koně Vivien, Rarášek a Patriot, kteří patří oficiálnímu zástupci spolku Petru Mazanovi.

Petr Mazan odmítá tvrzení, že by o koně bylo špatně postaráno. Tvrdí, že jde určitým lidem o likvidaci spolku, aby se dostali k pozemkům, které má spolek v pronájmu.

Čtěte také:  Zahájení parkurové sezony v Chuchle Areně Praha
Dream Horse Petr Mazan týrání koní veterinární správa
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Beseda na téma Ochrana týraných koní v ČR
Následující: Elektrický ohradník je dobrá volba
x

Mohlo by vás zajímat

Kontrola SVS na Prostějovsku objevila týraného koně

Krajská veterinární správa pro Olomoucký kraj (KVS) provedla 23. března kontrolu u chovatelky jednoho koně (pohlaví samčí – valach, plemeno – lipický kůň, barva bílá) v obci Hruška na Prostějovsku. Vzhledem k tomu, že kontrola objevila závažné zanedbávání péče o koně, což je v rozporu s ochranou zvířat proti týrání, KVS podala podnět k ...