Home > Zpravodajství > domácí sport > Uleščenko zvítězil v pátečním vrcholu kolínského ČSP na Ptýrově

Uleščenko zvítězil v pátečním vrcholu kolínského ČSP na Ptýrově

Extraligový seriál Český skokový pohár pokračoval v rámci kolínského kola na Ptýrově druhým závodním dnem 23. května. Závěrečnou soutěží dne byl parkur S** (130 cm) s následným rozeskakováním, v němž vybojoval prvenství Daniel Uleščenko a Santa Silvia.

Nejrychleji a bezchybně se dostal do cíle soutěže S** Daniel Uleščenko a Santa Silvia. Foto: Kateřina Návojová

Vítězná dvojice závodila v první polovině početného startovního pole a prvenství si udržela až do konce soutěže, byť se Daniel Uleščenko o vedoucí příčku obával. V následném rozeskakování však jezdec několikrát zariskoval a vedle rychlejšího tempa volil co nejkratší nájezdy. Jak sám přiznal, při jednom obratu se i trochu bál, jak byl blízko skoku. Vše mu ale vyšlo, a tak vítězství na Ptýrově navázal na úspěšné mezinárodní závody ze slovinského Celje, kde se taktéž několikrát probojoval na přední příčky. „Parkury tam byly opravdu těžké, dnes mi to až tak náročné nepřišlo,“ prohodil vítěz, který by se měl představit i na startovní listině nedělní Velké ceny.

Druhý nejlepší výkon předvedl Přemysl Adam s koněm Camouflage. Ti však na vítěze ztratili více jak půldruhé vteřiny. Elitní trio uzavřela Dominika Hrubešová s Rai Manem.

Během závodního dne se uskutečnily ještě další tři soutěže, z toho ve dvou sbírali jezdci body do celoročních seriálů. Úvodní soutěží, která začínala již v půl osmé, byla další kvalifikace Equiservis Amateur Tour. V tomto seriálu boduje v rámci kolínského kole více jak 30 jezdců, do nedělního finále se však dostane jen nejlepší dvacítka. Soutěž se však jela jako otevřená, a na parkuru ZL (110 cm) zvítězila Eliška Jandová a Ilusive Queen. Tato jezdkyně startovala i v uzavřené soutěži pro juniory do 18 let. Tam se představilo téměř 60 dvojic a pouhé tři setiny vteřiny rozhodly o tom, že si Eliška Jandová vítězství v sedle stejného koně nezopakuje. O minimální rozdíl byl v soutěži 115/120 cm rychlejší Petr Dajbych a Zadeleen A.B. Soutěž se jela jako hendikep, kdy mladší jezdci do 15 let měli o 5 cm nižší překážky.  Až třetí místo získal účastník staršího oddělení 16 – 18 let, a to Denisa Vegrichtová s klisnou Jetta.

Po Czech Junior Cupu následovala soutěž otevřené L ** (120 cm), v níž se suverénně nejlepším časem dostala do cíle Barbora Vojtková s Libertinou. Jako jediná se odhodlala pro riskantní nájezd na poslední skok, který jí vynesl prvenství o více jak pět vteřin.

Sobotní program pokračuje od 8 hodin ráno soutěží L* (115 cm), což je i poslední možnost pro amatérské jezdce získat dostatečný počet bodů do nedělního finále Equiservis Amateur Tour. Poté budou závodit junioři v rámci dalšího kvalifikačního kola Czech Junior Cupu a hodnoceni budou tradičně v sobotu na styl. Poté proběhne parkur stupně S** (130 cm) a třetí závodní den uzavře soutěž ST** s výškou překážek 140 cm, mezi jezdci vnímána jako generálka na Velkou cenu. Pro aktuální informace sledujte webové stránky www.ceskyskokovypohar.cz.

Český skokový pohár Czech Junior Cup Equiservis Amateur Tour
Předchozí: Totilas se vrátil na drezurní obdélník
Následující: Koně Převalského od léta ve Slatiňanech nebudou

Zdeněk Žíla po výhře ve Zduchovicích vede ČSP 2017

Šestnáctý ročník Českého skokového poháru zaznamenal po svém 6. kole ve Zduchovicích na Příbramsku změnu ve vedení průběžného pořadí. Díky vítězství ve Velké ceně Zduchovic 2017 se na pozici lídra probojoval v neděli 6. srpna Zdeněk Žíla… Ten dokázal základní část vrcholné soutěže celého čtyřdenního mítinku s překážkami vysokými do ...