Home > Zpravodajství > domácí sport > Úspěšný víkend karlovarských plnokrevníků

Úspěšný víkend karlovarských plnokrevníků

Malq zajistil ve velké ceně Prahy Josefu Váňovi za vítězem Rochess Cross doběh raz-dvaDvě největší dostihové stáje působící na Karlovarsku se rozjely v průběhu uplynulého víkendu na několik závodišť. Jejich úspěšné tažení potvrzují sportovní informace na portálech Paddock Revue a Fitmin. Svěřenci Josefa Váni se o první umístění postarali v sobotu v Lysé nad Labem. K vítězství polského rodáka Norina vedeného žokejem Bartošem ve steeplechase ještě přidali Running Home a Step Dancer v proutěných překážkách druhé a třetí místo.

O den později se na pražské centrální dráze ve dvou významných srovnávacích testech první kategorie představili další výteční koně ze stáje na Žluticku. Velká cena Prahy byla přehlídkou nejlepších mílařů, kteří se na tuzemských oválech v současnosti prohánějí. Této skutečnosti odpovídal rovněž výsledek. Josef Váňa se svými koňmi obsadil první i druhé místo.

Vítěz letošního Českého derby Rochess Cross v sedle s žokejem Lukáškem bez větších potíží porazil svého tréninkového kolegu Malqa.
Mezi vytrvalci se nepodařilo splnit roli favorita Tarovi, přestože ještě v cílové rovince bojoval o příčku nejvyšší. Nakonec doběhl na 3. místě, ovšem s velmi těsným rozdílem.

Plného zásahu se překážkoví koně připravovaní na Karlovarsku dočkali také v italském Meranu. Jednoznačnou hvězdou dostihu cross country dlouhého 6.000m se stal Váňův Lutin Des Bordes. Jedenáctiletý veterán vyhrál pod taktovkou Josefa Bartošem stylem start – cíl, na druhého v cíli Asselina (ž.D.Fuhrmann) nastřádal úctyhodných 9 délek.
Ve vrcholu celého odpoledne dotovaném 66 tisíci EUR, doběhl Nobel s Bartošem na výtečném 3.místě. Ceské barvy byly k vidění také ve francouzském Strassbourgu. V tamní nejvýznamnější steeplechase dlouhé 4.200m obsadil svěřenec ing. Pavlíny Baštové z Osvinova u Stráže Hetman Polny pod vedením Jana Korpase vynikající 2. místo.

Ilustrační foto: Marcela Klingorová

Předchozí: Luxusní ceny pro finále Skokového poháru České pojišťovny
Následující: Tisíc startů před finále Skokového poháru České pojišťovny

Příprava kolbiště pro GC PlayOffs proběhla hladce. Přijíždějí první koně

Je až neuvěřitelné, jak rychle se pražská O2 arena dokázala proměnit po skončení mistrovství světa ve florbale na parkurové kolbiště. Tento náročný proces proběhl ke spokojenosti pořadatelů naprosto hladce. Vše zaznamenaly televizní kamery… Za jediný den byly na plochu navezeny stovky tun speciální pískové směsi, na níž již od čtvrtka ...