Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Úvod kolínského poháru na Ptýrově vyšel Mazánkové

Úvod kolínského poháru na Ptýrově vyšel Mazánkové

Nejrychleji a bezchybně dokončila hlavní soutěž úvodního dne třetího kola Českého skokového poháru 2014 Petra Mazánková. Nechybělo přitom mnoho a mohla ve čtvrtek 22. května obsadit dokonce dvě nejvyšší příčky na parkuru stupně L* (115 cm).

Petra Mazánková s Acobatou-T. Foto: Kateřina Návojová

Petra Mazánková s Acobatou-T. Foto: Kateřina Návojová

V sedle Cantura-T ji však překonal Jakub Novotný s koněm Quido-M, ale startovala ještě jako poslední s Acobatou-T a zajela s přehledem čistě i nejrychleji. Od prvních metrů bylo zřetelné, že jezdkyně toužila v soutěži zvítězit, a to se jí nakonec o více jak čtyři vteřiny podařilo. Druhý Jakub Novotný s Quidem-M ovšem rozhodně nemusel truchlit. Na svém kontě měl s tímto svěřencem již výhru z předcházející soutěže. Na start parkuru stupně ZL (110 cm) se postavilo přes 110 dvojic. Pořadatelé proto udělali vstřícný krok a soutěž rozdělily do dvou oddělení. V jednom z nich dokončil nejrychleji v následném rozeskakování právě Jakub Novotný. V druhém na nejlepší příčku dosáhl Václav Kubišta a Mery 1. Tato soutěž byla, stejně jako první soutěž dne na stupni Z (100 cm), také kvalifikací rámcového seriálu Equiservis Amateur Tour.

Během čtvrtka se na start podívalo i několik dvojic, které si vyzkoušely ptýrovské kolbiště také v rámci Českého drezurního poháru, jenž se na stejném místě konal předcházející víkend. Mimo jiných mezi nimi byla Petra Charvátová. Ta se v rámci drezurních soutěží představila dokonce v úloze stupně ST. Pozadu nezůstal ani domácí Daniel Voksa. S Casoltem se prezentoval v drezuře stupně L. S ním se ve čtvrtek nepředstavil a chystá si ho na vyšší skokové soutěže do dalších dnů, ale během úvodních soutěží sedlal několik mladších koní. Ptýrovští pořadatelé vypsali pro takto všestranné jezdce speciální bonus. Ten obdrží jezdci soutěžící minimálně v drezuře L a na skocích v jedné ze seriálových soutěží. Vedle Equiservis Amateur Tour jsou to také Czech Junior Cup a samozřejmě nedělní Velká cena v rámci parkurové extraligy – Českého skokového poháru.

Čtěte také:  Královický blackout ukončil v devět večer rekordní Zimní jezdecký pohár

Po všechny čtyři dny připravují parkury Jan Šíma a Václav Drbal, u nichž mohou stavitelé v rámci těchto závodů absolvovat pro svůj postup ve vzdělávání asistenci u stavitelů I. třídy. V pátek se začíná závodit již v 7.30 hodin, neboť je o starty v soutěžích skutečně velký zájem. Během druhého dne je na programu další kvalifikace Equiservis Amateur Tour (ZL), dále pak první z dílčích kol Czech Junor Cupu (L) a jezdci ve vyšších soutěžích se podívají na start parkuru stupně S** (130 cm). Pro aktuální informace sledujte webové stránky www.ceskyskokovypohar.cz.

Český skokový pohár Czech Junior Cup Equiservis Amateur Tour
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Eva Samková si osedlala Tiumena
Následující: Velká cena J&T BANKA CSI3*- W Olomouc bude i kvalifikací na Mistrovství Evropy 2015

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Pospíšil vítězem Českého skokového poháru 2018

Vítězem finále Českého skokového poháru 2018 ve Zduchovicích se stal Ondřej Pospíšil, a to i přes to, že celkem nasbíral se čtveřicí koní 20 trestných bodů. Chyb v tomto finále, do něhož nastoupili hned tři jezdci poprvé ve své kariéře, diváci viděli nezvykle hodně. Přestože Jan Štětina finále domácí parkurové ...