Home > Zpravodajství > domácí sport > Úvod VC Ostravy dopadl nejlépe pro Jiřího Hrušku

Úvod VC Ostravy dopadl nejlépe pro Jiřího Hrušku

Úřadující mistr České republiky a úspěšný reprezentant Jiří Hruška se předvedl se svými třemi svěřenci ve výborné formě. Na osmé kolo Českého skokového poháru 2014 se v zahajovací páteční den 22. srpna vypravil až na poslední soutěž, v níž nejen vyhrál, ale se všemi koňmi se umístil do páté pozice.

Jiří Hruška a Acoradia-MX i2M. Foto: Kateřina Návojová

Jiří Hruška a Acoradia-MX i2M. Foto: Kateřina Návojová

Ze základního kola parkuru na stupni obtížnosti S** (130 cm) postoupilo deset bezchybných dvojic do rozeskakování. Mezi nimi hned třikrát Jiří Hruška se svými svěřenci. V rozeskakování nastoupil jako první s Aristem-Z, s nímž dlouho vedl. Nakonec tento výsledek vylepšil až z poslední startovní pozice s klisnou Acoradia-MX i2M. „Kobyla je rychlejší a dnes šla moc dobře, s Aristem jsem trochu času ztratil v obratech, ale nijak jsem ho nehnal,“ popsal vítězný jezdec. „Povrch byl i po všech předešlých koních dobrý, pořadatelé trávu opět výborně připravili. Ale nebyl jsem nejrychlejší,“ připomněl.  Rychlejšího času totiž dosáhl domácí Marek Hentšel, chyba na jednom ze skoků ho však se Sauronem Fitmin zařadila na pátou dekorovanou pozici.

Samotné dekorování nebylo příliš pestré, neboť v elitní pětce figurovali pouze tři jezdci, navíc pouze ze dvou odlišných klubů. Jiří Hruška vedle vítězství s Acoradii-MX i2M dojel druhý s Aristem Z a čtvrtou příčku obsadil s Carethagem Z. Jediný, kdo mu dokázal sekundovat, byla domácí Zuzana Brátová. Ta společně se Sandinem předvedla dvě velice povedené jízdy a zaslouženě získala třetí pozici. Jiří Hruška nebude samozřejmě chybět ani v nedělní Velké ceně, kde se bude snažit pojistit si dalším bodovým ziskem finálovou čtyřku a případně získat náskok na své soupeře. „Předběžně půjdou Velkou cenu Aristo a Espri, ale ještě se rozhodnu po zítřejších soutěžích,“ prozradil Jiří Hruška. Společně s ním bude z elitní čtyřky průběžného hodnocení na startu ještě nejlepší žena Denisa Bittnerová. Ta se však během prvního skokového dne třídenních závodů nepředstavila a přijet by měla do areálu v sobotu.

Čtěte také:  ČJF ocenila jezdce a koně roku 2019. Uspěli potenciální olympionici

Domácí jezdci Baníku Ostrava se radovali během pátečního dne vedle dvou dobrých umístění v hlavní páteční soutěži ještě ze dvou výher. Marek Hentšel předvedl nejlepší výkon s Lokvencem na parkuru stupně obtížnosti L** (120 cm), Tereza Vysoudilová porazila všechny své soupeře v uzavřené kvalifikaci Czech Junior Cupu. Mezi jezdci do 18 let byla Tereza Vysoudilová sedlající klisnu Una Saphira z celého startovního pole nejmladší. Soutěž byla vypsaná s rozeskakováním, avšak nikdo jiný než vítězka nedokončil základní kolo bezchybně. Druhou uzavřenou soutěží – pr vní kvalifikací Equiservis Amateur Tour do nedělního finále – byla stupňovaná obtížnost do 105 cm. Nejrychleji a bezchybně se do cíle dostala Hana Pokorná a Burgund Probytex spol. s.r.o. Druhou příčku získala prozatím vedoucí jezdkyně celého seriálu Dana Pinkavová s La Corou 1 a elitní trio uzavřela Daniela Potyszová se Sokratesem 2. Právě tato jezdkyně se stala vítězkou následující soutěže 110/115 cm, kde nikdo nestačil na její výkon s Dorotheou.

Druhý závodní den v Ostravě Staré Bělé začne opět v devět hodin. Na programu je pět soutěží, z čehož pozornost na sebe budou poutat nejen kvalifikace Equiservis Amateur Tour a Czech Junior Cupu, ale také generálka na nedělní Velkou cenu. Ta se pojede jako poslední soutěž sobotního dne na parkur stupně ST** (140 cm).  Startovní listina slibuje napínavou podívanou, neboť na startu nebude chybět nikdo z elitní pětice pátečního parkuru S** a přibudou další úspěšní jezdci. Pro aktuální informace sledujte webové stránky www.ceskyskokovypohar.cz.

Český skokový pohár Czech Junior Cup Equiservis Amateur Tour Jiří Hruška JK Baník Ostrava - Stará Bělá
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Bartoš vede do kvalifikace jedinou klisnu. Věří jí.
Následující: Zítra na dostihy do Netolic

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

ČSP nově zamíří do Chuchle Areny Praha. Finále proběhne v Hořovicích

Asociace Český skokový pohár schválila termínovou listinu 19. ročníku domácí parkurové extraligy v sezoně 2020. První kolo budou hostit Martinice, finále se po dvou letech vrátí do Hořovic. Novým pořadatelem se stane Chuchle Arena Praha. Seriál Český skokový pohár, který je právem označován za domácí parkurovou extraligu, proběhne v roce ...