Home > Zpravodajství > domácí sport > Úvod VC Plzně vyšel Plzeňákům

Úvod VC Plzně vyšel Plzeňákům

Bezmála dvěma stovkami startů zahájil v pátek na kolbišti Jezdeckého klubu Slavia VŠ Plzeň v Českém údolí třídenní program devátého kola Skokového poháru České pojišťovny 2012. Ten vyvrcholí v neděli odpoledne Velkou cenou, v níž budou mít jezdci jednu z posledních možností získat body pro postup do finále, a v mnohých případech se již rozhodne o posledních šancích. Ilustrační fotografie

Jedním z těch, kteří ještě stále mohou pomýšlet na finálovou účast, je i vítěz hlavní páteční soutěže na stupni S** (130 cm) Jan Štětina z plzeňské Jezdecké stáje Schneider. Prvenství vybojoval v sedle koně Atomic-S/AC Atomic, s nímž dokázal základní i finálovou část soutěže dokončit bez penalizace. To se podařilo ještě druhé umístěné Haně Pokorné s Chanellem, ale ta nestihla projet startovní linií v časovém limitu a nechtěně si tak prodloužila výsledný čas zhruba o 10 sekund. Pravděpodobně by však stejně byla druhá, i kdyby odstartovala včas, neboť rozdíl mezi jí a Janem Štětinou byl ještě nepatrně větší.


120907 SPCP Plzen Stetina Jan Atomic smallJan Štětina – Atomic S

Z třetího místa se radoval stájový kolega Jana Štětiny Jiří Luža startující s Elise S. Ten ovšem ve finále jednou chyboval, stejně jako Lucie Poláková, jež s Carosem a Quentou 1 obsadila čtvrté a páté místo. Šestý skončil opět Jan Štětina, tentokrát s Ricem-S. „Dnes se mi skákalo moc dobře, tak doufám, že nám to vydrží i v následujících dnech. Zítřejší generálku před Velkou cenou plánuji jít se všemi třemi koňmi, které mám do vyššího skákání a samotnou Velkou cenu by pak měl jít Rico-S a Very Easy-S,“ prozradil Jan Štětina. Koho z nich zvolí pro bodování do Skokového poháru České pojišťovny, v tom má již předem jasno. „Určitě to bude Very Easy-S, jelikož Rico-S je teprve osmiletý a vlastně to bude jeho první těžký parkur v životě,“ dodal.

Čtěte také:  Závěrečná kvalifikace: Pro Tzigane du Berlais rozcvička, pro „váňovce“ poslední šance

Druhá páteční soutěž na stupni obtížnosti L** (120 cm) byla rozdělena na dvě části. V té otevřené s následným rozeskakováním se nejvíce dařilo Janu Studničkovi s klisnou Datasys Asteres. V oddělení pro jezdce do 18 let, které bylo současně kvalifikací rámcového seriálu Kolowrat Junior Cup, nenašla přemožitele Karolína Šimáčková s Legionem 1. „Z výsledku s Legionem mám ohromnou radost. Startovala jsem s ním i v dnešní úvodní dvoufázové soutěži na výškách 100/110 centimetrů a obě fáze dokončil čistě. Starost mi však dělala má klisna Havaj. S tou jsem také absolvovala první soutěž, ale na parkuru již nebyla zcela ve své kůži a posléze se u ní projevily příznaky koliky. Byla u ní hned veterinářka a nyní už naštěstí vypadá v pořádku,“ svěřila se Karolína Šimáčková.

Sobotní program začíná v 9.00 hodin a naplánovány jsou čtyři soutěže, z nichž je jedna opět rozdělena na samostatné oddělení pro juniory. Vrcholem bude Cena Plzeňského kraje na stupni ST** (140 cm) a po ní bude následovat ještě kvalifikační finále Equiservis Amateur Tour. Podrobnosti najdete na www.skokovypohar.cz.

Předchozí: Formanský den ve Velkých Karlovicích
Následující: Ludvík Jandourek pokračuje v Plzni na vítězné vlně z Ptýrova
x

Mohlo by vás zajímat

Prague Lions skončili v St. Tropez šestí. K medaili scházelo jen málo

Ve velmi dobrém světle se předvedli členové Prague Lions při Global Champions League v Saint Tropez. Niels Bruynseels a Marc Houtzager vybojovali šesté místo a od třetí příčky je dělil jen jeden trestný bod navíc ze čtvrteční úvodní části soutěže. Niels Bruynseels s třináctiletou klisnou Gancia de Muze překonal sobotní ...