Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Úvod VC Plzně vyšel Plzeňákům

Úvod VC Plzně vyšel Plzeňákům

Bezmála dvěma stovkami startů zahájil v pátek na kolbišti Jezdeckého klubu Slavia VŠ Plzeň v Českém údolí třídenní program devátého kola Skokového poháru České pojišťovny 2012. Ten vyvrcholí v neděli odpoledne Velkou cenou, v níž budou mít jezdci jednu z posledních možností získat body pro postup do finále, a v mnohých případech se již rozhodne o posledních šancích. Ilustrační fotografie

Jedním z těch, kteří ještě stále mohou pomýšlet na finálovou účast, je i vítěz hlavní páteční soutěže na stupni S** (130 cm) Jan Štětina z plzeňské Jezdecké stáje Schneider. Prvenství vybojoval v sedle koně Atomic-S/AC Atomic, s nímž dokázal základní i finálovou část soutěže dokončit bez penalizace. To se podařilo ještě druhé umístěné Haně Pokorné s Chanellem, ale ta nestihla projet startovní linií v časovém limitu a nechtěně si tak prodloužila výsledný čas zhruba o 10 sekund. Pravděpodobně by však stejně byla druhá, i kdyby odstartovala včas, neboť rozdíl mezi jí a Janem Štětinou byl ještě nepatrně větší.


120907 SPCP Plzen Stetina Jan Atomic smallJan Štětina – Atomic S

Z třetího místa se radoval stájový kolega Jana Štětiny Jiří Luža startující s Elise S. Ten ovšem ve finále jednou chyboval, stejně jako Lucie Poláková, jež s Carosem a Quentou 1 obsadila čtvrté a páté místo. Šestý skončil opět Jan Štětina, tentokrát s Ricem-S. „Dnes se mi skákalo moc dobře, tak doufám, že nám to vydrží i v následujících dnech. Zítřejší generálku před Velkou cenou plánuji jít se všemi třemi koňmi, které mám do vyššího skákání a samotnou Velkou cenu by pak měl jít Rico-S a Very Easy-S,“ prozradil Jan Štětina. Koho z nich zvolí pro bodování do Skokového poháru České pojišťovny, v tom má již předem jasno. „Určitě to bude Very Easy-S, jelikož Rico-S je teprve osmiletý a vlastně to bude jeho první těžký parkur v životě,“ dodal.

Druhá páteční soutěž na stupni obtížnosti L** (120 cm) byla rozdělena na dvě části. V té otevřené s následným rozeskakováním se nejvíce dařilo Janu Studničkovi s klisnou Datasys Asteres. V oddělení pro jezdce do 18 let, které bylo současně kvalifikací rámcového seriálu Kolowrat Junior Cup, nenašla přemožitele Karolína Šimáčková s Legionem 1. „Z výsledku s Legionem mám ohromnou radost. Startovala jsem s ním i v dnešní úvodní dvoufázové soutěži na výškách 100/110 centimetrů a obě fáze dokončil čistě. Starost mi však dělala má klisna Havaj. S tou jsem také absolvovala první soutěž, ale na parkuru již nebyla zcela ve své kůži a posléze se u ní projevily příznaky koliky. Byla u ní hned veterinářka a nyní už naštěstí vypadá v pořádku,“ svěřila se Karolína Šimáčková.

Sobotní program začíná v 9.00 hodin a naplánovány jsou čtyři soutěže, z nichž je jedna opět rozdělena na samostatné oddělení pro juniory. Vrcholem bude Cena Plzeňského kraje na stupni ST** (140 cm) a po ní bude následovat ještě kvalifikační finále Equiservis Amateur Tour. Podrobnosti najdete na www.skokovypohar.cz.

Předchozí: Formanský den ve Velkých Karlovicích
Následující: Ludvík Jandourek pokračuje v Plzni na vítězné vlně z Ptýrova
x

Mohlo by vás zajímat

Příprava kolbiště pro GC PlayOffs proběhla hladce. Přijíždějí první koně

Je až neuvěřitelné, jak rychle se pražská O2 arena dokázala proměnit po skončení mistrovství světa ve florbale na parkurové kolbiště. Tento náročný proces proběhl ke spokojenosti pořadatelů naprosto hladce. Vše zaznamenaly televizní kamery… Za jediný den byly na plochu navezeny stovky tun speciální pískové směsi, na níž již od čtvrtka ...