Home > Zpravodajství > domácí sport > Úvod Velké ceny Brna 2014 v Olomouci pro Hrušku

Úvod Velké ceny Brna 2014 v Olomouci pro Hrušku

Jiří Hruška předvedl v Olomouci Lazcích, stejně jako o týden dříve v Martinicích, nejlepší výkon v hlavní páteční soutěži závodů Českého skokového poháru. V pátek 2. května sedlal při vítězné jízdě na parkuru stupně S** (130 cm) koně Carethago Z.

Jiří Hruška a Carthago Z. Foto: Kateřina Návojová

Jiří Hruška a Carethago Z. Foto: Kateřina Návojová

„V základní části parkuru jsem měl z Carethaga skvělý pocit, skákal moc dobře. Proto jsem si dovolil zariskovat a pokusit se dosáhnout co nejkratšího času v následném rozeskakování,“ zhodnotil Jiří Hruška. „V první distanci jsem ubral minimálně jeden cvalový skok, ale věřil jsem mu. A on to zvládl,“ doplnil. Jezdec posléze absolvoval totožný parkur ještě v sedle dvou koní, s Mr. Voxem Agromarket H+B se také probojoval do následného rozeskakování. Tam sice jel svižně, ale spíše volil kratší nájezdy než rychlejší tempo. Nakonec mu to vyneslo třetí příčku. „Do Velké ceny si vezmu zřejmě Espriho a Mr. Voxe. Carethago je teprve osmiletý, ten půjde v sobotu parkuru stupně ST,“ prozradil vítěz své další plány. „Doufám, že se nebudou opakovat Martinice. Tak jsem také v pátek zvítězil a poté se mi už tolik nedařilo,“ připomněl na závěr Jiří Hruška.

Na startu poslední páteční soutěže s následným rozeskakováním se sešlo početné startovní pole. I sám stavitel Robert Smékal se při pohledu na seznam přihlášených jezdců snažil vymyslet náročnější kurz, což se mu, dle slov vítěze, skutečně podařilo a parkur obsahoval několik těžších pasáží. V základním kole jezdcům připravil základní kurz se třemi dvojskoky.

Čtěte také:  Pardubická sobota se špičkovými steeplery a proutěnkáři

Závěru dne předcházely ještě celkem čtyři soutěže, z toho dvě seriálové. V uzavřené soutěži pro juniory v rámci seriálu Czech Junior Cup se na parkuru 115/120 cm stejně jako Jiří Hruška radovala nejen z vítězství, ale také třetího místa, Vanda Tmějová s koňmi Danika Taurus Trans a Žane Mag Centrum. Jezdci do 18 let závodili na čas.

Dekorování Equiservis Amateur Tour mělo taktéž v nejlepší pětce pouze čtyři jezdce. Vítězka Tereza Rojáková potvrdila svoji dobrou formu následně i čtvrtým místem v sedle koně Racek 1. Zcela nejrychlejší byla se svým druhým koněm Athos.

V úvodní soutěži dne zvítězila polská dvojice Alexandra Kosnik a Lanette. Že je třeba počítat na předních příčkách i se zahraničními účastníky potvrdila stejná jezdkyně na parkuru stupně S**, kde nestačila jen na vítěze Jiřího Hrušku. Vedle polských reprezentantů mají závody mezinárodní nádech ještě i díky slovenským jezdcům.

Sobotní program začíná na kolbišti v Olomouci v 8.00 hodin. Kromě dalších kvalifikačních kol Equiservis Amateur Tour a Czech Junior Cupu se bude skákat až do stupně ST* (135 cm). Aktuální informace sledujte na webových stránkách www.ceskyskokovypohar.cz.

Český skokový pohár Czech Junior Cup Equiservis Amateur Tour ESC Olomouc Jiří Hruška
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Čeští jezdci závodí v květnu mezinárodně doma i v zahraničí
Následující: Panská lícha hostí mezinárodní všestrannost i Světový pohár v drezuře
x

Mohlo by vás zajímat

Rudolf Doležal se stal potřetí vítězem Českého skokového poháru

Finále 18. ročníku Českého skokového poháru v Martinicích na Příbramsku vyhrál potřetí ve své kariéře Rudolf Doležal, který ani s jedním ze čtyř koní nechyboval. Jediná žena na startu – Lucie Strnadlová skončila druhá s osmi trestnými body. Rudolf Doležal potvrdil, že mu model finále Českého skokového poháru se střídáním ...