Home > Zpravodajství > domácí sport > Úvod Velké ceny Brna 2014 v Olomouci pro Hrušku

Úvod Velké ceny Brna 2014 v Olomouci pro Hrušku

Jiří Hruška předvedl v Olomouci Lazcích, stejně jako o týden dříve v Martinicích, nejlepší výkon v hlavní páteční soutěži závodů Českého skokového poháru. V pátek 2. května sedlal při vítězné jízdě na parkuru stupně S** (130 cm) koně Carethago Z.

Jiří Hruška a Carthago Z. Foto: Kateřina Návojová

Jiří Hruška a Carethago Z. Foto: Kateřina Návojová

„V základní části parkuru jsem měl z Carethaga skvělý pocit, skákal moc dobře. Proto jsem si dovolil zariskovat a pokusit se dosáhnout co nejkratšího času v následném rozeskakování,“ zhodnotil Jiří Hruška. „V první distanci jsem ubral minimálně jeden cvalový skok, ale věřil jsem mu. A on to zvládl,“ doplnil. Jezdec posléze absolvoval totožný parkur ještě v sedle dvou koní, s Mr. Voxem Agromarket H+B se také probojoval do následného rozeskakování. Tam sice jel svižně, ale spíše volil kratší nájezdy než rychlejší tempo. Nakonec mu to vyneslo třetí příčku. „Do Velké ceny si vezmu zřejmě Espriho a Mr. Voxe. Carethago je teprve osmiletý, ten půjde v sobotu parkuru stupně ST,“ prozradil vítěz své další plány. „Doufám, že se nebudou opakovat Martinice. Tak jsem také v pátek zvítězil a poté se mi už tolik nedařilo,“ připomněl na závěr Jiří Hruška.

Na startu poslední páteční soutěže s následným rozeskakováním se sešlo početné startovní pole. I sám stavitel Robert Smékal se při pohledu na seznam přihlášených jezdců snažil vymyslet náročnější kurz, což se mu, dle slov vítěze, skutečně podařilo a parkur obsahoval několik těžších pasáží. V základním kole jezdcům připravil základní kurz se třemi dvojskoky.

Čtěte také:  Pardubice představily své letošní plány České asociaci steeplechase

Závěru dne předcházely ještě celkem čtyři soutěže, z toho dvě seriálové. V uzavřené soutěži pro juniory v rámci seriálu Czech Junior Cup se na parkuru 115/120 cm stejně jako Jiří Hruška radovala nejen z vítězství, ale také třetího místa, Vanda Tmějová s koňmi Danika Taurus Trans a Žane Mag Centrum. Jezdci do 18 let závodili na čas.

Dekorování Equiservis Amateur Tour mělo taktéž v nejlepší pětce pouze čtyři jezdce. Vítězka Tereza Rojáková potvrdila svoji dobrou formu následně i čtvrtým místem v sedle koně Racek 1. Zcela nejrychlejší byla se svým druhým koněm Athos.

V úvodní soutěži dne zvítězila polská dvojice Alexandra Kosnik a Lanette. Že je třeba počítat na předních příčkách i se zahraničními účastníky potvrdila stejná jezdkyně na parkuru stupně S**, kde nestačila jen na vítěze Jiřího Hrušku. Vedle polských reprezentantů mají závody mezinárodní nádech ještě i díky slovenským jezdcům.

Sobotní program začíná na kolbišti v Olomouci v 8.00 hodin. Kromě dalších kvalifikačních kol Equiservis Amateur Tour a Czech Junior Cupu se bude skákat až do stupně ST* (135 cm). Aktuální informace sledujte na webových stránkách www.ceskyskokovypohar.cz.

Český skokový pohár Czech Junior Cup Equiservis Amateur Tour ESC Olomouc Jiří Hruška
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Čeští jezdci závodí v květnu mezinárodně doma i v zahraničí
Následující: Panská lícha hostí mezinárodní všestrannost i Světový pohár v drezuře
x

Mohlo by vás zajímat

ČSP nově zamíří do Chuchle Areny Praha. Finále proběhne v Hořovicích

Asociace Český skokový pohár schválila termínovou listinu 19. ročníku domácí parkurové extraligy v sezoně 2020. První kolo budou hostit Martinice, finále se po dvou letech vrátí do Hořovic. Novým pořadatelem se stane Chuchle Arena Praha. Seriál Český skokový pohár, který je právem označován za domácí parkurovou extraligu, proběhne v roce ...