Home > Zpravodajství > domácí sport > Úvod Velké ceny Ptýrova s rozmarným počasím

Úvod Velké ceny Ptýrova s rozmarným počasím

Dvanáctihodinovým soutěžním maratonem začaly v pátek 19. srpna na Farmě Ptýrov u Mnichova Hradiště třídenní parkurové závody zařazené do Skokového poháru České pojišťovny. Zatímco na víkend meteorologové slibují krásné počasí, úvodní den se střídalo jako na houpačce. Vítězkou hlavní soutěže se stala Lucie Strnadlová s Atlantou 12.

Sportovní program zahájil dvoufázovou stěží na výškách překážek 100/110 centimetrů.

Z celkových 97 startujících jich dokončilo obě části parkuru bez penalizace 31, a tak o vítězi a dalších umístěných rozhodovaly doslova zlomky sekund. Přesto Nicol Polášková s Tercierem dokázala být o více jak vteřinu rychlejší než druhý Marek Zeman s Lamiou. Závěr soutěže výrazně poznamenal přívalový déšť, avšak její průběh se přerušit nemusel. To již neplatilo v případě druhé soutěže, která byla pro enormní zájem jezdců rozdělena na dvě samostatně vyhodnocené skupiny.

V té první odstartovalo 68 dvojic, z nichž pouhých šest projelo cílem druhé fáze bez trestných bodů. Mezi nimi byl např. i Aleš Opatrný s Timpex Centem, pro něhož to byl vůbec první start po tříměsíční přestávce způsobené vážnou nemocí. Účast v této soutěži byla pro něj spíše „zahřívací“, a tak se s pomalejším časem zařadil na poslední místo z bezchybných. Prvenství vybojovala Petra Mazánková s Vilandou. Čas 33,89 sec. by jí ve druhé skupině stačil pouze na šesté místo. Celkově by se dalo konstatovat, že v druhém oddělení startovala silnější sestava jezdců, jelikož na stejném parkuru dokázalo v tomto případě dokončit bez zaváhání 25 dvojic. Absolutně nejrychlejší čas měl Jan Štětina s Eliasem-S, který bohužel chyboval na poslední překážce a propadl se tak až na 29 pozici. Před něj se totiž ještě zařadila trojice jezdců, jež byli penalizováni jedním trestným bodem za překročení časového limitu. Za smolaře dne se ale rozhodně označit nedal.

Mnohem větší smůlu měla Tereza Veselá s Corálií. Ve stejné soutěži postoupila do druhé fáze a zbývaly jí do cíle pouhé čtyři překážky. Poryv větru však shodil některé ze skoků a sbor rozhodčích musel její precizní jízdu přerušit. Následně se strhla vichřice doprovázená přívalovým deštěm. Po zhruba dvaceti minutách byla soutěž obnovena, ale Tereza Veselá na jednom ze skoků spadla a byla tak vyloučena. Z prvenství se radoval nakonec Ludvík Jandourek s Castelonem Karsit.

Závěrečná soutěž byla zahájena krátce před půl šestou podvečer a vzhledem k počtu 77 startujících se dalo očekávat, že poslední účastník projede cílem již za soumraku. Diváci mohli vidět celkem 15 bezchybných jízd. Na tu nejlepší si ovšem museli počkat až do samotného závěru, kdy předposlední startující Lucie Strnadlová s Atlantou 12 absolvovala všechny překážky bez shození a v nejlepším čase 63,11 sec. Druhý se umístil o téměř dvě sekundy pomalejší Martin Šoupal s Cornadou-K a třetí skončil Zoltán Tóth s Esejí. „Jsem moc spokojená nejen s výkonem Atlanty. S sedle Wiedarthe jsem se umístila v předešlé soutěži na třetím místě a špatně se mi nevedlo ani s Anoxou. Navíc se mi všechny dnešní rozmary počasí vyhnuly, takže se mi závodilo velmi příjemně. Povrch přívaly vody ustál absolutně v pohodě,“ uvedla Lucie Strnadlová, která plánuje s Atlantou absolvovat i sobotní Velkou cenu Strakonic. Podrobnosti najdete na www.ceskyskokovypohar.cz.

Předchozí: Den koní s Václavem Vydrou
Následující: Partnerem sobotní kvalifikace je společnost ELTODO a.s.

Slunečné počasí a napínavé dostihy do Pardubic za víkend přilákaly 35 tisíc lidí

Předpověď počasí několik dní před startem 128. Velké pardubické s Českou pojišťovnou naznačovala, že by letošní ročník legendárního dostihu mohlo na pardubickém závodišti sledovat několik desítek tisíc lidí. Předpoklady se naplnily a během celého víkendového dostihového festivalu se 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou závodištěm prošlo na 35 tisíc návštěvníků. U televizních ...