Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > V Brně se koná MČR dětí a juniorů ve všestrannosti

V Brně se koná MČR dětí a juniorů ve všestrannosti

Jezdecký klub Panská lícha se zhostil pro letošní rok pořadatelství mistrovství České republiky dětí a juniorů ve všestrannosti. Závody začínají 4. září v Brně na Panské líše, a o nejlepších jezdcích dané kategorie bude rozhodnuto v neděli 6. září.

Ilustrační fotografie: Sandra Schulzová

Ilustrační fotografie: Sandra Schulzová

Národní šampionát dodržuje tradiční strukturu závodů všestrannosti. V pátek zahajují jezdci kategorie mladších juniorů svoji mistrovskou soutěž drezurní úlohou již od 7.30 hodin. Starší junioři se postaví na start v 10.20 hodin a děti pak v 11.30 hodin. V sobotu všechny čeká terénní zkouška – tzv. cross-country, přičemž první dvojice vyrazí na trať v 9.00 hodin a v neděli vše uzavře klasický parkur, který startuje od 10.00 hodin.

Jak již bylo zmíněno, do Brna míří účastnící v kategoriích dětí (12 – 14 let), mladších juniorů (14 – 16 let) a starších juniorů (16 – 18 let). Startovní pole nejmladších závodníků čítá sedm jmen, a je v něm hned několik nováčků. Na startu se objeví i Barbora Vaňková, nejlepší všestranná jezdkyně na pony roku 2014. Nebudou však chybět také loňští účastníci Petr Jan Matuška a Kristýna Kačírková.

Další účastnice MČR dětí 2014 Alžběta Vyštajnová s koněm Elzar bude letos již soutěžit s mladšími juniory, kterých je přihlášeno celkem čtrnáct. Do pořadí této soutěže by mohla promluvit i Viktorie Theimerová, Michaela Kadlecová nebo Vendula Rokytová, ovšem v tak náročné disciplíně jako je všestrannost se nedá nic předjímat.

Čtěte také:  Prodloužený víkend – mimořádně zpřístupněné hřebčíny v Kladrubech a Slatiňanech

Velmi silné zastoupení má nejstarší kategorie, tedy junioři od 16 do 18 let. Titul mistryně republiky z posledního šampionátu bude chtít obhájit Eliška Orctová. Vylepšit umístění se bude jistě snažit také loni bronzová Šárka Douchová. Konkurovat jim budou Šárka Votavová, Anežka Lexová či Michaela Balounová. Na pozoru se budou muset mít před mistryní ČR 2014 mezi mladšími juniory Nikolou Jindrovou, která postoupila o kategorii výš a taktéž figuruje v seznamu startujících.

Brněnští pořadatelé připravili také několik otevřených soutěží, v nichž mohou startovat i jezdci, kteří se mistrovství ČR neúčastní. Více informací najdete na webu pořadatele www.jkpanskalicha.cz. Informace k všestrannosti najdete také na webu České jezdecké federace pod adresou www.cjf.cz/discipliny/vsestrannost.

Brno ČJF děti a junioři JK Panská lícha MČR všestrannost Panská lícha všestrannost
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Koně na náměstí pozvou na výstavu
Následující: XIV. den metropolitní sezóny: DOSTIHOVÝ FESTIVAL

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Zimní Jezdecký pohár ČJF 2018 se rozrůstá

Seriál halových závodů Zimní Jezdecký pohár ČJF spojuje parkurové skákání a vozatajské soutěže. V roce 2018 zažije už svůj pátý ročník a přináší řadu novinek. Mimo jiné se kalendář rozrostl o nový mítink a také byla zařazena túra pro jezdce na pony… Pět skokových a šest vozatajských závodů – to ...