Home > Zpravodajství > domácí sport > V červenci na první jezdecká mistrovství i na mezinárodní akce

V červenci na první jezdecká mistrovství i na mezinárodní akce

Hned pět významných jezdeckých akcí se uskuteční v červenci na českých kolbištích. Vedle tří mistrovství ČR to budou ještě dva mezinárodní podniky. Mistrovské medaile se budou rozdávat v disciplínách skoky, drezura a vytrvalost, kterou čeká i mezinárodní závod.

MČR ve skocích se bude konat v Martinicích. Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

MČR ve skocích se bude konat v Martinicích. Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Mezinárodní pozornost se však nejprve upne na Nebanice u Chebu, kde se ve dnech 3. – 6. července koná již 22. ročník tříhvězdičkových závodů CAI. Závodit se bude v kategoriích čtyřspřeží, dvojspřeží, jednospřeží a čtyřpřeží pony. Podrobnosti o těchto závodech najdete na www.nebanice.com.

Již zmíněné vytrvalostní závody na mezinárodní úrovni proběhnou ve dnech 18. – 20. července v Třeštině-Háji. Jednat se bude o úroveň dvou hvězd nejen pro seniory, ale také juniory a mladé jezdce. Vytrvalost však ještě před tím dosáhne i vrcholného národního podniku v podobě mistrovství České republiky pro kategorii seniorů. To se koná ve dnech 5. – 6. července v Borotíně u Tábora. Informace o obou mítincích najdete na www.vytrvalost.com.

Tradiční dvouletý cyklus střídání skokových šampionátů letos rozhodnul o konání parkurového mistrovství mladých jezdců a seniorů v Martinicích na Příbramsku. Tam budou ve dnech 10. – 13. července tradičně bojovat o medaile i jezdci v kategoriích žen a družstev. Stavitelem kurzů soutěží bude Chorvat Eduard Petrovič, který nebude v Martinicích zdaleka poprvé a účastníci si pravidelně jeho parkury vychvalují. Více podrobností najdete na www.csi-martinice.cz.

Čtěte také:  Překážková sezona v Pardubicích pravděpodobně až v letních měsících

Stejně tak si zahraniční pomoc povolali brněnští pořadatelé na Panské líše pro mistrovství České republiky v drezuře. Posuzovat výkony nejlepších dětí, juniorů, mladých jezdců, družstev a seniorů budou zahraniční rozhodčí Mascha Reijs (Nizozemí), Patricia Wolters (Nizozemí) a Uta Haerlein (Německo). Ti budou doplněni o rozhodcovský sbor z Čech v čele s hlavním rozhodčím Vítem Čmolíkem. Další informace hledejte na www.panskalicha.cz.

Červenec je však bohatý také na zahraniční výjezdy úspěšných českých reprezentantů. Největší pozornost na sebe strhnou mistrovství Evropy, kde by měli mít Češi zastoupení ve skocích (Arezzo, 22. – 27. 7.) pro kategorie děti, junioři a mladá jezdci, dále pak dvojí zastoupení v drezuře pro mladé jezdce (Arezzo, 9. – 13. 7.), a třetí evropský šampionát bude ve vytrvalosti pro juniory a mladé jezdce (Verona, 10. – 13. 7.). Tam je nominováno pět závodníků.

Ze seniorských výjezdů se český skokový tým chystá na CSIO do Budapešti, kde by se ve dnech 3. – 6. července mělo představit družstvo, jehož shodné složení pravděpodobně odcestuje i na Světové jezdecké hry do Normandie – pokud si zvládne Zuzana Zelinková splnit kvalifikační limity. Ty již mají vybojované Emma Augier de Moussac, Aleš Opatrný a Ondřej Zvára. Dění na těchto závodech můžete sledovat na adrese www.csiobudapest.hu.

Dále je plánováno několik výjezdů na skokové závody kategorie CSI2* a 3* – např.: Wiener Neustadt, Gross Viegeln, Dinard, Vimeiro, Chantilly či slovenský Pezinok. Stejně tak až po úroveň tří hvězd budou bojovat jezdci všestrannosti (Feldbach). Na spřežení se čeští reprezentanti chystají do Riesenbecku a ve vytrvalosti budou bojovat na CEI Mengusovce. Více na www.cjf.cz.

ČJF drezura mistrovství čr skoky spřežení Vytrvalost
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Festivalový dostihový den s výtečnou překážkovou účastí
Následující: Klisny koně Převalského jsou v novém domově

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Parkurový Světový pohár v Olomouci se posouvá. Proběhne na konci srpna

Pořadatelé Světového poháru v parkurovém skákání CSI-W Olomouc 2020 již mají jasněji v tom, jak by mohl letošní ročník těchto závodů proběhnout. Termín byl posunut na konec srpna. Počítá se s nižším počtem hvězd, ale Světový pohár zůstane. Z důvodu nákazy Covid-19 a tím spojeného nouzového stavu vyhlášeného vládou, se ...