Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > V Derby nečekaně triumfovala Blessed Kiss

V Derby nečekaně triumfovala Blessed Kiss

Vítězství v 98. CPI PG Českém derby (Gd-3, 2400 m, 2,5 mil. Kč) překvapivě vybojovala hnědka Blessed Kiss s žokejem Wladimirem Panovem v čase 2:33,52 a stala se po třinácti letech první vítěznou klisnou v nejprestižnějším klasickém dostihu sezóny. Zároveň je po dlouhých jednadvaceti letech prvním vítězným koněm trénovaným přímo na chuchelském závodišti, kde ji připravuje původem ruský kouč Igor Endaltsev. Blessed Kiss vybojovala (svůj druhý životní) triumf pro svého majitele, kazašského podnikatele Yerbola Baizharkinova v sázkovém kurzu 30:1 a na konto získala rovný jeden milión korun. V jejím sedle dosáhl premiérové výhry v derby i na českém území žokej Wladimir Panov, ruský jezdec, jenž už druhou dekádu patří do širší špičky v Německu.

A právě německý host Poldi’s Liebling byl největším soupeřem Blessed Kiss a podlehl až po velkém duelu rozdílem krku, třetí honorář získal silným finišem z hloubi pole úspěšnější z tandem zástupců stáje Lokotrans Mon Cheri.

Rámcový program derby-dne tvořily také čtyři tradiční dostihy nejvyšší kategorie: ve sprinterské Ceně společnosti TMM (1200 m) splnil roli favorita šestiletý Mr Right (ž. Šmida, tr. F. Holčák, stáj Dr. Charvát, 1,8:1), Tattersalls Mile (1600 m) se stala kořistí stejně starého Father Frosta (ž. Šafář, tr. J. Váňa, stáj Statek Chyše, 7:1), v Ceně společnosti Clever Decision (2200 m) pro tříleté klisny zaznamenali jedno z celkových tří nedělních vítězství trenérka Helena Vocásková a jezdec Beysim Ferhanov, když v cíli triumfovala Dylanka (stáj Hana Horčičková, 2,3:1), a ve Zlatém poháru Rádia Impuls (2400 m) pro čtyřleté a starší vytrvalce navázal na předloňské prvenství osmiletý Autor (ž. Laube, tr. Myšková, stáj Meridian, 5,5:1), který dosáhl již desáté životní výhry a zároveň v kariérním zisku překonal hranici tří miliónů korun.

Čtěte také:  Hasiči pomáhali koni zpět na nohy

Tisková zpráva

České derby dostihy Metropolitní sezona Velká Chuchle
Předchozí: Jörne Sprehe vyhrála podruhé v kariéře GP Olomouc
Následující: Charme Look odchází do dostihového důchodu

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Našel se nový sponzor Velké pardubické?

Ve středu v podvečer jednalo užší vedení města Pardubic se zástupci skupiny Lokotrans. Společnost by se mohla stát dlouhodobým strategickým partnerem Dostihového spolku, a.s. Ilustrační fotografie: Sandra Schulzová „Skupina Lokotrans je připravena zajistit financování Velké pardubické v podobné výši jako činila dotace v předchozích letech,“ říká k jednání jeden z ...