Home > Zpravodajství > domácí sport > V generálce Hruška s Aristem chyboval, s Mr. Voxem vyhrál

V generálce Hruška s Aristem chyboval, s Mr. Voxem vyhrál

Stejně jako v loňském roce, i letos Jiří Hruška zvítězil v sobotní generálce na nedělní Velkou cenu Opavy. Nebylo to však jako tenkrát s Aristem Z, ale s koněm Mr. Vox Agromarket H+B. Navíc přidal ještě třetí místo s Espri 2, s nímž taktéž postoupil do rozeskakování. V něm se utkalo celkem pět dvojic, ale jen dvě dokázaly bezchybný výsledek zopakovat.

Jiří Hruška - Aristo ZJiří Hruška – Aristo Z

Tou druhou byl Jan Studnička s Datasys Duel, kterého dělily od vítězství pouhé dvě desetiny sekundy. Vítěz Velké ceny Opavy 2011 Jiří Skřivan s klisnou Kallisto dokončil s 9 trestnými body a pátá účastnice rozeskakování Kateřina Jelínková s Catangem-M byla smolně vyloučena pro předčasný start.

Jiří Hruška nastoupil do Ceny firmy Kofola a.s. ještě se svojí stájovou jedničkou – plemenným hřebcem Aristem-Z. S ním však nečekaně chyboval hned na základním parkuru s výškami překážek 140 cm. „Aristo šel dnes čistě tréninkově. Již na opracovišti jsem cítil, že má velkou chuť jít dopředu. Před překážkou, na níž jsme chybovali, jsem viděl, že se dostáváme příliš blízko, ale neměl jsem dnes potřebu mu výrazněji pomáhat,“ prozradil Jiří Hruška. Do rozeskakování nastupoval jako poslední s Esprim 2, a tak v tu chvíli bylo jasné, že mu vítězství neunikne. „Věděl jsem, že s Esprim Mistra Voxe nedoženu, ale jelikož Jiří Skřivan s Kallisto inkasoval trestný bod i za čas, jel jsem ze začátku přece jen rychleji, než bylo potřeba. To bylo posléze důvodem, proč jsme shodili,“ uzavřel Hruška, který si do Velké ceny vezme Arista Z a Mr. Voxe.

Čtěte také:  Semifinále plné překvapení. Pražským lvům uniklo finále o jedno místo

V úvodu sobotního dne se skákalo na úrovni stupně L** (120 cm), kdy nejprve probíhala otevřená soutěž s 55 účastníky a následně se jezdci do 18 let utkali v další části Kolowrat Junior Cupu hodnocené na styl. Dvojitou radost měla Kateřina Veselovská. Ta totiž vybojovala první i druhou příčku s koňmi Kira 1 a Sambuca 1. Mezi juniory nenašel přemožitele Jan Skřivan s Vinividivici. Od stylových rozhodčích obdržel známku 8,0 bodu, a jelikož všechny skoky absolvoval bez penalizace, u této cifry již zůstalo. Ve slovním hodnocení zazněla na jeho adresu pouze drobná výtka, že jel volnějším tempem (tzv. bez kmihu) a příliš měřil vzdálenosti do odskoku.

Napínavé vyvrcholení měl parkur stupně S** (130 cm), v němž devět soutěžících postoupilo do rozeskakování s hodnocením dle tabulky C – tj. s přepočtením výsledku na čas. Po osmi startech vedl Marek Hentšel se Sandinem, ovšem posledním jezdcem byl Jan Zwinger, jemuž se jej v sedle Alexe 5 podařilo překonat o jednu jedinou setinu sekundy.

O zajímavé chvíle nebyla nouze ani v závěru sobotního programu. O ten se postaralo tradičně kvalifikační finále Equiservis Amateur Tour. V rozeskakování byla ze šesti dvojic nejúspěšnější Dana Pinkavová s Lassy 2.

Podrobné výsledky najdete na www.skokovypohar.cz.

Předchozí: Polským jezdcům se v Opavě daří
Následující: Fríský kůň má opět nakročeno do finále
x

Mohlo by vás zajímat

Hřebci divokých koní našli dočasné útočiště na Kozmických ptačích loukách

Skupina třinácti hřebců z milovické rezervace velkých kopytníků přijela 22. listopadu odpoledne na Kozmické ptačí louky na Opavsku. Vytvořili tak první rezervaci divokých koní v Moravskoslezském kraji. „Původně mělo na cestu vyrazit čtrnáct hřebečků. Ale jedno z mláďat, které mělo velmi ostražitou matku, se nepodařilo nalákat do aklimatizační ohrady, kde ...