Home > Zpravodajství > domácí sport > V Humpolci se bojuje o medaile ve všestrannosti

V Humpolci se bojuje o medaile ve všestrannosti

Závodiště Školního statku v Humpolci Dusilově hostí ve dnech 27. a 28. září mistrovství České republiky ve všestrannosti pro kategorie dětí na pony i na velkých koních a seniorů. V rámci šampionátu proběhne i několik otevřených soutěží.

Ilustrační fotografie: Sandra Schulzová

Ilustrační fotografie: Sandra Schulzová

Ne zcela tradiční systém dvoudenního klání ve všestrannosti nabídne divákům v sobotu od 9.00 hodin drezurní zkoušky, na které budou v jednotlivých kategoriích rovnou navazovat zkoušky skokové. „Každá soutěžní dvojice po odjetí drezury by měla do 30 minut nastoupit na parkur,“ uvedl Ing. Jiří Klubal z pořadatelského týmu. Hlavní mistrovská kategorie odstartuje v sobotu hned jako první a během dopoledne by tak všichni senioři měli mít za sebou obě dvě úvodní části závodu. Zhruba od 13.30 hodin pak začnou bojovat o mistrovské kovy děti na velkých koních a o 45 minut později přijdou na řadu děti na pony. Souběžně s mistrovskými soutěžemi budou probíhat soutěže otevřené. Pro jejich drezurní úlohy bude vyhrazen samostatný obdélník u rybníka. V neděli od 10.00 hodin vyvrcholí terénními jízdami nejprve nemistrovské kategorie a od 13.00 hodin zahájí cross pro jezdce účastnící se republikového šampionátu. Slavnostní dekorování je naplánováno na 16.30 hodin.

O medaile mezi seniory se utká celkem 20 dvojic. Hned dva koně na startu budou mít Jana Höcková a Lubomír Vrtek, který patří mezi velké favority. S Diránem 1 se pokusí obhájit mistrovský titul z loňska. Dalším žhavým želízkem v ohni bude loňský bronzový medailista Robert Pokorný s Rodeo Au Heup. Bez šancí však rozhodně nebude mj. Radko Heidenreich s Tiksi. Této dvojici vloni unikla medaile jen kvůli třem chybám na parkuru. Pokud by se jich vyvarovala, mohla být dokonce na stupni nejvyšším.

Čtěte také:  Zimní jezdecký pohár ČJF přichází s novinkami. Pojede se již posedmé

V mistrovství dětí diváci uvidí pět soutěžících. Zopakovat prvenství z roku 2013 bude jistě chtít Alžběta Vyštajnová. Ta sice vloni zvítězila s Darriusem, zatímco letos bude sedlat Elzara, ale i tak patří mezi velmi silné dvojice. Konkurovat jí budou Petr Jan Matuška, Kristýna Kačírková, Vendula Chrásková a Barbora Vaňková. Pony kategorie bude rozdělena do dvou skupin. Celkem se v nich představí 14 jezdců s 16 koňmi. Dva koňské svěřence budou sedlat Natalia Tarabini a Aneta Regnardová. Druhá jmenovaná dvojice skončila v loňském roce na velmi pěkném druhém místě – za Barborou Kamírovou, která se však po dosažení 16 let věku musela s pony sportem od letoška definitivně rozloučit. V Humpolci ovšem nebude chybět bronzová medailistka Eliška Vítková, jež bude jistě chtít zaútočit na pozice nejvyšší. Více podrobností najdete na adrese www.zlatapodkova.cz.

Humpolec mistrovství čr všestrannost
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Papoušek s Brisky-Else ujel v Hořovicích všem soupeřům
Následující: Albertovec hostí mistrovství ČR ve voltiži 2014

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Letošní seriál závodů jezdecké všestrannosti vrcholí

Pouhý týden po dostihové sezoně vyvrcholí také jezdecké sportovní soutěže. Rozlučková všestrannost bude vyvrcholením nejen roku 2019, ale také letošního premiérového seriálu Military Tour Pardubice 2019. Na Pardubické závodiště se první listopadový víkend sjede na dvě sportovních dvojic jezdců a koní. Mítink je současně také finále Šampionátu mladých koní. Jedna ...