Home > Zpravodajství > pozvánky > V Humpolci se pojede mistrovství ve všestrannosti

V Humpolci se pojede mistrovství ve všestrannosti

Závodiště Školního statku v Humpolci Dusilově bude ve dnech 13. – 15. července 2012 hostit mistrovské soutěže pony, dětí, juniorů a seniorů v jezdecké všestrannosti. Původně se v Humpolci mělo bojovat o mistrovské medaile mladších kategorií a ty seniorské (vč. družstev) se měly konat začátkem srpna v rámci mezinárodních závodů v Pardubicích.

Ilustrační foto: Lucie HladováIlustrační foto: Lucie Hladová

Uvedená akce však byla na počátku roku zrušena, a tak došlo k výše popsaným změnám. Republikové šampionáty se v Humpolci konají pravidelně již od roku 1981 a areál pravidelně hostí i další významné jezdecké události. I tentokrát nepůjde jen o samotné mistrovské soutěže, ale současně se v rámci programu závodů koná závěrečné předkolo Zlaté podkovy, v němž závodníci mohou získat kvalifikaci pro start ve finále celého seriálu. To proběhne na stejném místě ve dnech 24. – 26. srpna.

„Účastníky seniorské kategorie čeká soutěž stupně ST (CNC2*) a na rozdíl od kvalifikace Zlaté podkovy (CNC*) bude mít v terénní i skokové zkoušce o cca 5 centimetrů vyšší překážky a kros bude o něco delší. Starší junioři budou mít stejně náročnou zkoušku jako je při Stříbrné podkově (stupeň L), mladší junioři pak absolvují obdobně jako jezdci v Bronzové podkově a v Soutěži nadějí stupeň obtížnosti ZL. Jezdci na pony budou rozděleni dle věkových skupin (10 – 12, resp. 13 – 16 let) do vlastních soutěží ZL a L,“ uvedl jeden z hlavních organizátorů Jiří Klubal. „Program závodů začne v pátek od 8.00 hodin, v sobotu v 9.00 hodin a nedělní skoková zkouška vzhledem k vysokému počtu koní zahájí oproti původním plánům také již od deváté hodiny ranní,“ upřesnil.

Čtěte také:  Taxis Gladiator Race: novinky i velké návraty

Na startovní listině se objeví např. Radka Dvořáková, Petr Pejřil, Lubomír Vrtek a další úspěšní závodníci. Autor a stavitel tratí Zdeněk Kusý si pro ně připravil inovovanou trať s novými či upravenými překážkami. „Došlo ke zvýšení skoků např. na tzv. coffinu, kde přibyla ještě mohutná proutěnka. Nová kombinace se bude skákat před hlavní tribunou, kde jezdci v seniorské soutěži absolvují s koňmi nejprve jednu chaloupku na tzv. stůl a následně další chaloupku,“ prozrazuje část ze svých plánů Zdeněk Kusý. Také v ostatních soutěžích došlo na různě obměny. „Obecně by se dalo říci, že došlo k navýšení jednotlivých skoků a trať tak bude o něco náročnější, než v loňském roce. Museli jsme dále připravit nové skoky pro pony, jelikož zatímco v rámci Zlaté podkovy se jezdí pouze jedna kategorie pony, mistrovství zahrnuje dvě úrovně,“ doplnil stavitel.

Všechny podstatné informace k průběhu akce najdete na adrese www.zlatapodkova.cz.

Předchozí: V Martinicích se budou rozdávat mistrovské tituly v parkurovém skákání
Následující: Boj o titul NEJKRÁSNĚJŠÍ končí v neděli
x

Mohlo by vás zajímat

Předprodej vstupenek na GC Prague PlayOffs 2020 startuje 10. prosince

Galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs se vrátí do pražské O2 areny také v roce 2020. Vyvrcholení celoročních sérií Global Champions League a Longines Global Champions Tour se v Praze uskuteční od 19. – 22. listopadu 2020. Prodej začne už 10. prosince, ceny se pohybují od 290 do 2190 ...