Home > Zpravodajství > domácí sport > V karlovarské Letní ceně klisen se prosadila Rabbit Motivator

V karlovarské Letní ceně klisen se prosadila Rabbit Motivator

Mezinárodním filmovým festivalem nežije pouze centrum Karlových Varů. Za přítomnosti herců a nepřehlédnutelných přátel kinematografie se v neděli 1. července na závodišti ve Dvorech atmosféra rozmanitého světa pohyblivých obrázků prolínala s krásou, ladností a rychlostí plnokrevníků. Pořadatelská firma se po předchozím zaváhání uvolila k uspořádání dostihového dne a dobře udělala. Zájemců z řad trenérů a majitelů bylo tolik, že se na trať téměř u všech sedmi dostihů vydal maximální povolený počet účastníků. Výborně připravenou dráhu si vyzkoušelo více než sedm desítek koní z Čech i daleké Moravy.

Kevin the Knight vs. Crazy CarrotKevin the Knight vs. Crazy Carrot

Nepotvrdilo se, že ruku v ruce s příchodem festivalu do lázeňské metropole přichází také chladné a deštivé počasí. Diváci i samotní aktéři si užili téměř ideální počasí.

Hlavní slovo dostaly čtyřnohé dámy, kterým byl vyhrazen jeden z  vrcholů Letní cena klisen – Pohár Velta Tea. Vytrvalecký test II.kategorie dlouhý 2.000m, srovnávací zkouška nejlepších tříletých klisen se staršími, se uskutečnil u příležitosti 47. ročníku Mezinárodního filmového festivalu a tak mezi gratulanty nechyběl ani prezident Jiří Bartoška. V zajetí kinematografie se ostatně neslo celé odpoledne.

Rabbit Motivator a Jiří BartoškaRabbit Motivator a Jiří Bartoška

V desetihlavém startovním poli se pozornost upínala k obhájkyni prvenství z loňského ročníku Apinoe. Šestiletá svěřenkyně trenérky Hany Váňové se tentokrát musela sklonit před rychlejší pěticí soupeřek. Úspěch slavila odvážná taktika připravená týmem kolem ryzky Rabbit Motivator (ž.J.Verner). Účinnou zbraní někdejší premiantky Ceny zimní královny a účastnice loňského derby bývá silný finiš. Tentokrát trenér Petrlík naordinoval zcela odlišnou taktiku a tento riskantní kousek se mu vyplatil. Temperamentní klisna krátce po startu nasadila rychlé tempo a soupeřkám se nestále vzdalovala. Mnoho délkový náskok jí vystačil až na cílovou pásku. Po boji o půl délky skončila na druhém místě Carrie (ž.J.Rája) a jako třetí její tréninková kolegyně Siran (ž.J.Šafář). Ve Varech poprvé představivší se Lailah (ž.M.Zatloukal) ukořistila 4. místo a pátou příčkou překvapila Irish Fire (L.Fedorowiczová).

Čtěte také:  Zimní království starokladrubských koní

 

Start Letní ceny klisenStart Letní ceny klisen

 

Druhý nejvýznamnější dostih, Cena hejtmana KK (II.kat., 1.600m), nabyla na atraktivitě účastí předních českých mílařů. Zkušený jednatřicetiletý žokej Jiří Chaloupka, který se před několika málo dny stal čerstvým majitelem poháru pro vítěze Derby, do své sbírky kromě vítězství s Chrissiem v jednom z rámcových rovinových dostihů přidal další úlovek.

ChrissioChrissio

V sedle bělouše Moonglase bez větší námahy triumfoval před loňským premiantem grupového dostihu v Rakousku a jedničkového v Mostě Skarabeusem (ž.P.Foret). Za třetím Romane Conti (O.Velek) uzavřeli tabulový doběh moravský host Starfighter (ž.M.Zatloukal) a Wonder Horse (ž.R.Koplík).

MoonglasMoonglas

Překážková Cena spol. Vladimír Marek (IV.kat., 3.200m) se odehrála ve znamení vzájemného soupeření bývalých přeních rovinových koní, debutantů na překážkách i zkušených skokových specialistů. Dvojnásobný vítěz Velké pardubické a trojnásobný překážkový šampión Josef Bartoš se do dění po delší zdravotní odmlce vrátil tím nejlepším možným způsobem. V sedle hnědáka Age Of Luck lehce zvítězil před dvojicí překážkových nováčků Laran (ž.B.Mátl) a Long Pond (R.Bartoň). Za čtvrtou Flame Risk (L.Šimůnek) doběhl  ve svém překážkovém debutu vítěz St.Leger a předloňský korunní princ Českého derby Ulan (ž.P.Kašný).

Age Of Luck vlevoAge Of Luck vlevo

Výsledky:

Cena spol. Karel Holoubek-Trade Group (III.kat.,1.600m): Old Glory (ž.M.Zatloukal) – Noble Fox (ž.J.Verner) – Jolie´s Legend (ž.J.Rája)

Old GloryOld Glory

Cena hejtmana KK (II.kat.,1.600m): Moonglas (ž.J.Chaloupka) – Skarabeus (ž.P.Foret) – Romane Conti (O.Velek)

Čtěte také:  Pardubice představily své letošní plány České asociaci steeplechase

Cena města K.Vary (III.kat.,2.000m): Hawa Bali (žk.M.Mach) – Amssio (žk.M.Laube) – Seco (ž.J.Verner)

Hawa Bali vs. SecoHawa Bali vs. Seco


Cena spol. Vladimír Marek (steeplechase IV.kat.,3.200m): Age Of Luck (ž.J.Bartoš) – Laran (ž.B.Mátl) – Long Pond (R.Bartoň)

Letní cena klisen-Pohár Velta Tea (II.kat.,2.000m): Rabbit Motivator (ž.J.Verner) – Carrie (ž.J.Rája) – Siran (ž.J.Šafář)

Cena spol. Car Point (IV.kat.,2.400m): Chrissio (ž.J.Chaloupka) – Secretka (ž.J.Rája) – Sonador (ž.J.Verner)

Cena Grandhotelu Pupp (IV.kat.,1.400m): Kevin The Knight (ž.J.Rája) – Crazy Carrot (ž.I.Koplíková) – Libertin (O.Velek)

Předchozí: Nové dostihové závodiště vznikne v Ostravě
Následující: Spřežení se chystají do Nebanic
x

Mohlo by vás zajímat

Tiumen byl postřelen

Trojnásobný vítěz Velké pardubické Tiumen si již několik let užíval dostihový důchod v Domově pro koně v Leštině na Táborsku. Až do začátku prosince, kdy ho neznámý člověk střelil do krku. Informaci dnes zveřejnil deník Blesk. Svého svěřence našla na pastvině Patricie Pitříková, která se spolu se svým partnerem stará celkem o ...