Home > Zpravodajství > domácí sport > V lednu nejen na domácí zimní Jezdecký pohár a galavečer

V lednu nejen na domácí zimní Jezdecký pohár a galavečer

V úvodu roku 2015 se příznivci jezdectví mohou těšit nejen na galavečer České jezdecké federace či první kolo zimního Jezdeckého poháru Jump and Drive Winter Tour, ale také např. na starty českých jezdců při Světovém poháru v nedalekém Lipsku!

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Domácí jezdecká sezona 2015 odstartuje v sobotu 31. ledna v Hradištku u Sadské, kdy proběhne úvodní závod vozatajské části zmiňovaného halového seriálu, jehož vrchol je naplánován již podruhé během Jezdeckého festivalu na výstavišti v Lysé nad Labem. Ten se uskuteční od 18. do 22. března a předcházet mu budou čtyři vozatajské a tři skoková předkola. Lednové závody budou mít na programu celkem 6 soutěží, z nichž dvě budou spadat do kategorie „hobby“ a čtyři budou oficiální. Body však mohou vozatajové sbírat pouze ve třech kategoriích – v jednospřeží, ve dvojspřeží a ve čtyřspřeží. Soutěž dvojspřeží pony je pouze rámcová.

Také skokové jezdce a koně čekají tři různé seriálové túry – základní, střední a velká, přičemž se bude soutěžit na parkurech od výšky 90 do 130 centimetrů. Skoková část seriálu ovšem začne až první únorovou sobotu a stane se tak stejně jako u spřežení v Hradištku u Sadské.

Dříve, než zahájí sezona 2015, se musí oficiálně uzavřít sezona 2014. Slavnostní tečkou se stane Jezdecký galavečer ČJF v Národním domě na Vinohradech pořádaný v sobotu 24. ledna od 18.00 hodin. Poprvé v historii budou vyhlášeni na jednom místě nejlepší jezdci a koně roku ve všech disciplínách pod hlavičkou České jezdecké federace. Vstupenky na tuto sportovně-společenskou událost jsou k mání již od 300 korun.

Čtěte také:  Letošní seriál závodů jezdecké všestrannosti vrcholí

Největší lednovou zahraniční akcí s českou účastí je bezesporu Světový pohár v parkurovém skákání a ve voltiži, který se bude konat v rámci koňské mega akce Partner Pferd na výstavišti v německém Lipsku. Ve dnech 15. až 18. ledna se tam vypraví aktuálně nejúspěšnější česká parkurová jezdkyně Zuzana Zelinková, která tam bude sedlat nejen svoji stájovou jedničku – jedenáctiletého holštýnského hřebce Caleriho II. Kromě něj má nahlášené koně Dunia la a Filicita. Tradičním účastníkem voltižního Světového poháru v Lipsku je Lukáš Klouda a chybět tam nebude ani tentokrát. Čeští fanoušci tak mají dvojnásobný důvod vyrazit doslova pár desítek kilometrů za hranice a držet palce našim nejlepším jezdcům ve skocích a ve voltiži.

Pro Zuzanu Zelinkovou to ovšem nebudou první závody sezony 2015. Již o týden dříve se podívá na CSI do Neustadt Dosse, které se koná 8. – 11. ledna. Do Drachtenu se pro změnu vypraví hned na dvoje závody Emma Augier de Moussac. V termínu 15. – 18. ledna se bude účastnit CSI2*, následující týden se v témže místě konají závody o kategorii vyšší – CSI3*. Do zahraničí se podívá ještě Nikola Bieliková, a to ve dnech 21. – 25. ledna, kdy se ve Schwerinu uskuteční mezinárodní závody CSI2*. A to není vše! Do Villach Treffen plánuje výjezd na CSI3* Aleš Opatrný a společně s ním bude Českou republiku v rámci CSI1* reprezentovat ještě Natálie Roučková a Lucie Balhárková. Tyto závody se uskuteční 29. ledna až 1. února. Další informace najdete na www.cjf.cz.

ČJF Jezdecký festival Jump and Drive Winter Tour
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Zlatá podkova, příběh mladý 50 let
Následující: Kategorizace skokových jezdců

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Jezdecké přilby – oficiální vyjádření ČJF

Oficiální vyjádření k problematice jezdeckých přileb, jejich certifikaci a případným kontrolám na závodech ČJF. Vedení ČJF si uvědomuje důležitost bezpečnosti na závodech ČJF a intenzivně se této problematice věnuje. V této souvislosti byla oslovena Česká obchodní inspekce ČR (ČOI), renomovaní prodejci jezdeckých potřeb a zpracovává se odborný právní posudek odpovědnosti ...