Home > Zpravodajství > pozvánky > V Martinicích se budou rozdávat mistrovské tituly v parkurovém skákání

V Martinicích se budou rozdávat mistrovské tituly v parkurovém skákání

Největší skokovou událostí v jezdeckém sportu je mistrovství České republiky mladých jezdců, žen a jednotlivců, jež bude hostit ve dnech 12. – 15. července 2012 areál hotelového resortu Equitana v Martinicích na Příbramsku. Sjede se tam více jak 160 koní, které budou moci diváci sledovat také v týmových a otevřených soutěžích.

Jiří Luža - Land Rebel SJiří Luža – Land Rebel S

Martiničtí pořadatelé se na akci pečlivě připravovali, a aby závodníci měli co nejlepší podmínky, nechali např. vylepšit již tak velmi kvalitní pískový povrch s geotextilními vlákny. „Dokončen je již také nový mycí prostor pro koně u mobilních boxů a generální opravou prošla příjezdová cesta do Martinic,“ uvedl ředitel závodů Martin Pecka.
Program začne ve čtvrtek od 13.00 hodin zahajovacími tréninky, kdy si jednotlivci budou moci během 90 sekund vyzkoušet na parkuru překážky na výškách 130 – 140 centimetrů, účastníci kategorií pro ženy, mladé jezdce a družstva pak budou mít horní výšku od 10 centimetrů nižší. V pátek již sportovní klání začne od 10.00 hodin na ostro prvními koly. Na parkuru stupně S** (130 cm) odstartují mistrovské soutěže nejprve mladí jezdci, poté ženy a později ještě družstva. „Těch je v tuto chvíli nahlášeno osm, konečný počet však bude stanoven po čtvrtečním oficiálním tréninku,“ upřesňuje Martin Pecka.

Pro kategorii jednotlivců je hned v úvodu nachystán parkur stupně T* (150 cm) a v dalších dnech je čeká nejvyšší obtížnost na národní úrovni – tj. stupeň T**. Mladí jezdci a ženy budou pokračovat soutěžemi ST s jednou a dvěma hvězdami (140 cm). Jako první si mistrovské medaile převezmou členové nejlepších týmů, kteří uzavřou dvoukolovou soutěž střední náročnosti (S**, 130 cm) již v sobotu. „Celkem bude na dotacích rozděleno 455.000,- Kč a vítěz kategorie jednotlivců si navíc odveze rovnadlo pískových kolbišť od společnosti SAM, která pečuje o martinické povrchy od roku 2007,“ prozradil Martin Pecka.

Čtěte také:  Jarní prázdniny v Národním hřebčíně

Mezi největší favority bude jistě patřit Jiří Skřivan s klisnou Kallisto. Jemu se stabilně velmi daří v extraligovém seriálu parkurového ježdění – Skokovém poháru České pojišťovny. Zvítězil např. v posledně konané Velké ceně Opavy a v předešlých kolech obsadil 2., 3., 4., 5. a 9. pozici. Dalším z nejžhavějších želízek v ohni bude Jiří Hruška s koněm roku 2011 Aristem Z. Také tato dvojice má již za sebou řadu letošních úspěchů včetně vítězství ve Velkých cenách na domácích i zahraničních kolbištích. V Martinicích se daří např. Jiřímu Lužovi, který si do hlavní mistrovské soutěže vezme Land Rebela-S, s nímž o dva týdny dříve vyhrál na stejném kolbišti Memoriál Jana Papouška. Počítat je nutné také s loňským bronzovým medailistou Janem Studničkou, jenž se svými koňskými svěřenci pravidelně sbírá slušná umístění a již dvakrát absolvoval základní kolo Velkých cen Skokového poháru vůbec nejlépe. Dařit by se mohlo také Martinu Šoupalovi, Jaroslavu Jindrovi, Martinu Matějkovi a nebo Alešovi Opatrnému, jehož sice v poslední době sportovní štěstí na domácích kolbištích potrápilo, ale na mezinárodních závodech již stihl posbírat v této sezoně nejeden triumf. Všichni tak budou zvědavi, jestli se mu právě v Martinicích podaří po letech vybojovat mistrovský titul.

Předchozí: L. Krulichová na otevřeném mistrovství Rakouska
Následující: V Humpolci se pojede mistrovství ve všestrannosti
x

Mohlo by vás zajímat

První hříbě narozené v roce 2020 v Národním hřebčíně

Prvním naším narozeným hříbětem v letošním roce je klisnička Regencia – 32. Narodila se v úterý 11. 2. 2020 v hřebčíně Slatiňany. Její matka je desetiletá klisna 519 ROCIANA a otcem je hřebec Siglavi Pakra Montilla XI. Regencia je třetím hříbětem plemenné klisny Rociany (narozeny celkem 3 klisny), v případě ...