Home > Zpravodajství > domácí sport > V Martinicích se bude skákat o mistrovské tituly

V Martinicích se bude skákat o mistrovské tituly

Nejrozšířenější jezdecká disciplína – skoky nabídne ve dnech 11. až 13. července nejdůležitější národní závod v podobě mistrovství České republiky. Letos v Martinicích osedlají kolem 190 koní a soutěžit budou v kategoriích mladých jezdců, žen, jednotlivců a také družstev.

Loňský mistr ČR Ondřej Zvára. Foto: Kateřina Návojová

Loňský mistr ČR Ondřej Zvára. Foto: Kateřina Návojová

Dva loňští mistři z Ptýrova budou bojovat o mistrovské tituly a medaile i letos. Tentokrát však nastoupí proti sobě. Obhajovat zlato v soutěži jednotlivců se pokusí Ondřej Zvára, který před rokem získal titul v sedle Cento Lana Arcus. Do Martinic si tentokrát přiveze celkem tři koně, a to dva do soutěže jednotlivců a jednoho do družstev. Druhou loňskou zlatou medailistkou je Barbora Tomanová. Ta se svým třetím prvenstvím z republikového šampionátu rozloučila s kategorií mladých jezdců a letos poprvé ji čeká boj v seniorské kategorii. Rozhodla se změřit síly s těmi nejlepšími, a tak s klisnou Sorceress odstartuje mezi jednotlivci – nikoliv mezi ženami. Další ženou startující v soutěži jednotlivců bude Zuzana Zelinková. Dorazí i se svojí stájovou jedničkou Calerim II, s nímž pouhý týden před republikovým šampionátem výrazně přispěla dvěma čistými parkury k vítězství českého týmu v Poháru národů. Na jezdce čekají parkury stupňů obtížnosti T* (145 cm) a dvakrát T** (150 cm).

Barbora Tomanová si s sebou z Německa přivezla i klisnu Zerafine, s níž bude absolvovat soutěž družstev. V této kategorii se loni dařilo nejvíce pražskému výběru ve složení Luboš Vondráček (Gera 2), Linda Vondráčková (Arida), Ladislav Dub (Crouch) a Michaela Hažmuková (Capriano Z). Tento tým jako jediný dokončil obě kola bez penalizace a radoval se z mistrovského titulu bez boje v rozeskakování. Na družstva čeká dvoukolová soutěž na stupních obtížnosti S** (130 cm).

Čtěte také:  Dusigrosz a Peintre Elusif poprvé zamíří do pardubického krosu

Mezi ženami bude chybět ptýrovská vítězka z roku 2013 Natálie Crnková. Na start se však chystají zbylé dvě medailistky Šárka Schmaus a Jitka Opatrná. Druhá zmíněná získala bronz po rozeskakování s prozatím nejlepší jezdkyní Českého skokového poháru 2014 Denisou Bittnerovou. I ta se těší na mistrovský start a především v úvodu sezony se jí na náročných parkurech velmi dařilo. Ženy budou závodit na parkurech S** (130 cm), ST* (135 cm) a ST** (140 cm).

Mistrovská soutěž mladých jezdců bude mj. okořeněná účastí loňské mistryně České republiky z řad starších juniorů – Anny Kellnerové. Toto vítězství vybojovala právě v Martinicích na Příbramsku a bude zajímavé sledovat, jak si poradí s konkurencí mladých jezdců. Vzhledem k jejím bohatým jezdeckým zkušenostem by však nebylo jistě žádným překvapením, pokud by i tentokrát zasáhla do pořadí na nejvyšších stupních.

Martinické kolbiště ožije ve čtvrtek dopoledne, kdy je pro účastníky mistrovství připraven zahajovací trénink. V pátek se uskuteční první kola všech kategorií, tedy družstev, mladých jezdců, žen a jednotlivců. V sobotu proběhne druhá část mistrovských soutěží, přičemž mezi družstvy bude již v sobotu znám vítěz. Tato kategorie se jede jako jediná z výše zmíněných pouze na dvě kola. Kdo převezme medaile v individuálních kategoriích, se rozhodne po třetím kole v neděli.

Pro diváky je připraven i doprovodný program. V sobotu zhruba od 14.00 hodin se mohou těšit na ukázky parkurů minikoní připravené ve spolupráci s pořadateli PRZECHWOZD TOUR 2014. V sobotu večer od 20.00 do 21.00 hodin proběhne brífink s jezdci, trenéry a dalšími zúčastěnými, který bude možné sledovat i živě prostřednictvím vln internetu na stránkách pořadatele. On-line poběží i nedělní program. Aktuální informace včetně startovních a výsledkových listin naleznete na adrese www.csi-martinice.cz.

equitana Martinice mistrovství čr skoky
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Letošní první závody spřežení budou generálkou na mistrovství republiky
Následující: Zlatá podkova doputovala k Taxisu

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

ČSP nově zamíří do Chuchle Areny Praha. Finále proběhne v Hořovicích

Asociace Český skokový pohár schválila termínovou listinu 19. ročníku domácí parkurové extraligy v sezoně 2020. První kolo budou hostit Martinice, finále se po dvou letech vrátí do Hořovic. Novým pořadatelem se stane Chuchle Arena Praha. Seriál Český skokový pohár, který je právem označován za domácí parkurovou extraligu, proběhne v roce ...