Home > Zpravodajství > domácí sport > V Martinicích se bude skákat o mistrovské tituly

V Martinicích se bude skákat o mistrovské tituly

Nejrozšířenější jezdecká disciplína – skoky nabídne ve dnech 11. až 13. července nejdůležitější národní závod v podobě mistrovství České republiky. Letos v Martinicích osedlají kolem 190 koní a soutěžit budou v kategoriích mladých jezdců, žen, jednotlivců a také družstev.

Loňský mistr ČR Ondřej Zvára. Foto: Kateřina Návojová

Loňský mistr ČR Ondřej Zvára. Foto: Kateřina Návojová

Dva loňští mistři z Ptýrova budou bojovat o mistrovské tituly a medaile i letos. Tentokrát však nastoupí proti sobě. Obhajovat zlato v soutěži jednotlivců se pokusí Ondřej Zvára, který před rokem získal titul v sedle Cento Lana Arcus. Do Martinic si tentokrát přiveze celkem tři koně, a to dva do soutěže jednotlivců a jednoho do družstev. Druhou loňskou zlatou medailistkou je Barbora Tomanová. Ta se svým třetím prvenstvím z republikového šampionátu rozloučila s kategorií mladých jezdců a letos poprvé ji čeká boj v seniorské kategorii. Rozhodla se změřit síly s těmi nejlepšími, a tak s klisnou Sorceress odstartuje mezi jednotlivci – nikoliv mezi ženami. Další ženou startující v soutěži jednotlivců bude Zuzana Zelinková. Dorazí i se svojí stájovou jedničkou Calerim II, s nímž pouhý týden před republikovým šampionátem výrazně přispěla dvěma čistými parkury k vítězství českého týmu v Poháru národů. Na jezdce čekají parkury stupňů obtížnosti T* (145 cm) a dvakrát T** (150 cm).

Barbora Tomanová si s sebou z Německa přivezla i klisnu Zerafine, s níž bude absolvovat soutěž družstev. V této kategorii se loni dařilo nejvíce pražskému výběru ve složení Luboš Vondráček (Gera 2), Linda Vondráčková (Arida), Ladislav Dub (Crouch) a Michaela Hažmuková (Capriano Z). Tento tým jako jediný dokončil obě kola bez penalizace a radoval se z mistrovského titulu bez boje v rozeskakování. Na družstva čeká dvoukolová soutěž na stupních obtížnosti S** (130 cm).

Čtěte také:  Zahájení parkurové sezony v Chuchle Areně Praha

Mezi ženami bude chybět ptýrovská vítězka z roku 2013 Natálie Crnková. Na start se však chystají zbylé dvě medailistky Šárka Schmaus a Jitka Opatrná. Druhá zmíněná získala bronz po rozeskakování s prozatím nejlepší jezdkyní Českého skokového poháru 2014 Denisou Bittnerovou. I ta se těší na mistrovský start a především v úvodu sezony se jí na náročných parkurech velmi dařilo. Ženy budou závodit na parkurech S** (130 cm), ST* (135 cm) a ST** (140 cm).

Mistrovská soutěž mladých jezdců bude mj. okořeněná účastí loňské mistryně České republiky z řad starších juniorů – Anny Kellnerové. Toto vítězství vybojovala právě v Martinicích na Příbramsku a bude zajímavé sledovat, jak si poradí s konkurencí mladých jezdců. Vzhledem k jejím bohatým jezdeckým zkušenostem by však nebylo jistě žádným překvapením, pokud by i tentokrát zasáhla do pořadí na nejvyšších stupních.

Martinické kolbiště ožije ve čtvrtek dopoledne, kdy je pro účastníky mistrovství připraven zahajovací trénink. V pátek se uskuteční první kola všech kategorií, tedy družstev, mladých jezdců, žen a jednotlivců. V sobotu proběhne druhá část mistrovských soutěží, přičemž mezi družstvy bude již v sobotu znám vítěz. Tato kategorie se jede jako jediná z výše zmíněných pouze na dvě kola. Kdo převezme medaile v individuálních kategoriích, se rozhodne po třetím kole v neděli.

Pro diváky je připraven i doprovodný program. V sobotu zhruba od 14.00 hodin se mohou těšit na ukázky parkurů minikoní připravené ve spolupráci s pořadateli PRZECHWOZD TOUR 2014. V sobotu večer od 20.00 do 21.00 hodin proběhne brífink s jezdci, trenéry a dalšími zúčastěnými, který bude možné sledovat i živě prostřednictvím vln internetu na stránkách pořadatele. On-line poběží i nedělní program. Aktuální informace včetně startovních a výsledkových listin naleznete na adrese www.csi-martinice.cz.

equitana Martinice mistrovství čr skoky
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Letošní první závody spřežení budou generálkou na mistrovství republiky
Následující: Zlatá podkova doputovala k Taxisu

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Parkurový Světový pohár v Olomouci se posouvá. Proběhne na konci srpna

Pořadatelé Světového poháru v parkurovém skákání CSI-W Olomouc 2020 již mají jasněji v tom, jak by mohl letošní ročník těchto závodů proběhnout. Termín byl posunut na konec srpna. Počítá se s nižším počtem hvězd, ale Světový pohár zůstane. Z důvodu nákazy Covid-19 a tím spojeného nouzového stavu vyhlášeného vládou, se ...