Home > Zpravodajství > domácí sport > V Martinicích se konalo MČR seniorů a mladých jezdců ve skocích

V Martinicích se konalo MČR seniorů a mladých jezdců ve skocích

V termínu 14. – 17.7.2016 v Martinicích proběhlo mistrovství České republiky v kategoriích senioři, ženy, mladí jezdci a družstva.

Čtvrteční zahajovací trénink musel být bohužel z důvodu nepříznivého počasí zrušen, skákat se tedy začalo až pátečními prvními koly mistrovských soutěží. Mladí jezdci absolvovali parkury stupně ST* v prvních svou kolech a ST** v kole třetím. Celkem se v této soutěži představilo 16 dvojic. Vítězem soutěže se stala Francesca Dominika Kolowrat-Krakowská s koněm Vorieta startující za JK Kolowrat, která absolvovala jako jediná všechna 3 kola bezchybně. O druhou příčku bojovali v rozeskakování jezdci se součtem 4 trestných bodů ze všech kol, každý během rozeskakování získal 4 trestné body, a tak rozhodoval lepší čas. Nakonec si tedy stříbrnou medaili odváží Václav Nágr s koněm Norman 1 reprezentující Jezdecký klub Mariánské Lázně z.s. a bronzovou příčku obsadila Andrea Halíková s klisnou Coletta 1 startující za klub Miloslav Halík-MHM.

Aleš Opatrný s koněm Idario van Het Netehof reprezentující Czech Equestrian Team. Foto: archiv CET

Aleš Opatrný s koněm Idario van Het Netehof reprezentující Czech Equestrian Team. Foto: archiv CET

Mistrovských soutěží v kategorii žen se zúčastnilo 46 dvojic a absolvovaly první kolo úrovně S**, druhé kolo se konalo v obtížnosti ST* a třetí kolo probíhalo na parkuru ST**. Do rozeskakování postoupily 3 dvojice, které během předchozích kol dosáhly součtu 4 trestných bodů. Vítěžkou se nakonec stala Vladislava Humplíková s klisnou Buena Utopia reprezentující JK Opava-Kateřinky, která v rozeskakování utržila 4 trestné body stejně jako druhá jezdkyně v pořadí. Stříbrnou medaili získala Iva Holíková s koněm Luana-T startující za Stáj Dani Zbožnice. Bronzovou příčku obsadila Barbora Tomanová s klisnou Scarface z JK Dance and Jump.

Čtěte také:  Prague PlayOffs Anna Kellnerová stráví mimo sedlo. Čas věnuje divákům

V seniorské kategorii se mistrovství zúčastnilo 38 dvojic, které v prvním a druhém kole soutěžily na parkurech úrovně T* a třetím kole úrovně T**. Favoritem se stal Aleš Opatrný s koněm Idario van Het Netehof reprezentující Czech Equestrian Team a.s., který během třech soutěžních kol získal 5 trestných bodů. Se ziskem 8 trestných bodů v základním kole pak do rozeskakování o medailové příčky postoupili dva jezdci, kteří rozeskakování absolvovali bezchybně. Lepší čas zajel Jiří Papoušek s Jenifer 4 startující za Stáj Papoušek z.s., který tak obsadil stříbrnou příčku. Bronz si odváží Josef Kincl ml. s Cascarem jezdcící za Stáj Kincl z.s.

Soutěže družstev, která probíhala dvoukolově na parkurech S**, se zúčastnilo 17 družstev. Po škrtnutí nejhoršího výsledku čtyřčlenných týmů v každém kole se na vrcholu výsledkové listiny objevily družstva s jediným trestným bodem. Lepší součet časů mělo družstvo Severomoravské oblasti ve složení Marek Klus, Marek Hentšel, Jiří Hruška a Kateřina Kubrická, které se tak stalo vítězným. Na druhé pozici se umístilo družstvo Střední Čechy 1 složené z Vladimíra Maláka, Přemysla Adama, Ondřeje Potluky a Sergeie Motyguina. Bronzové medaile si odvážejí jezdci družstva Severní Čechy 2 Jan Chýle, Petr Koželuh, Nikola Bielíková a Jakub Smrčka.

Sestříhaný záznam z MČR seniorů a mladých jezdců o délce 59 minut najdete na webových stránkách České televize.

Zdroj: Tisková zpráva ČJF

Aleš Opatrný equitana Martinice mistrovství čr Parkur skoky
Předchozí: Nedělní dostihy opět s dvěma vrcholy: klasickým Oaks a Lázeňskou mílí
Následující: MISTROVSTVÍ ČR VE VŠESTRANNOSTI: Účastníci šampionátu nebudou zahálet ani ve chvílích volna

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Závěrečné parkury roku v Chuchli

První parkurová sezóna v Chuchle Areně Praha skončí o nadcházejícím víkendu. Závodit se bude od pátku 11. do neděle 13. října, vždy od půl deváté ráno až do pozdních odpoledních hodin. Vrchol třídenního programu tvoří nedělní Cena Eliota, která se pojede na výšce 145 cm s finále pro deset nejlepších dvojic. ...