Home > Zpravodajství > informujeme vás > V Mimoni kvůli penězům i zlodějům skončily chov koní i dostihy. Areál hledá kupce

V Mimoni kvůli penězům i zlodějům skončily chov koní i dostihy. Areál hledá kupce

 

Chov ušlechtilých koní se zřejmě do Mimoně na Českolipsku jen tak nevrátí. Tamní hřebčín, který se proslavil hlavně chovem anglických plnokrevníků a vychoval například vítěze Československého derby v roce 1985 Trocadera, stále hledá nového majitele. Poslední plnokrevník opustil stáje už minulý rok.

3078123--hrebcin-v-mimoni--1-610x0p0

„Vlastně do poslední chvíle se tu rodila hříbata, ještě loni tady byl plemeník, to už je všechno minulost. Toho posledního, kterého jsem tu měl, jsme prodali do Kyrgyzie,“ říká majitel hřebčína Zbyněk Pulec. 

V areálu hřebčína jsou stále vidět koně, ti však už nejsou z původního chovu. 

„Má to tady jeden člověk. Obsluhuje si je sám a má tady povolení k ustájení. Nechal jsem je tady, aby tady aspoň něco stálo, aby to nebylo rozkradené dřív, než se to prodá,“ poznamenává Pulec. 

Celý článek si můžete přečíst na rozhlas.cz

 

 

Čtěte také:  Loni koně v O2 areně poznali českou vlajku, letos je čeká hradní stráž
Hřebčín Mimoň
Předchozí: Areál v Pecínově se dočkal nového majitele
Následující: Soustředění Českého univerzitního týmu před Univerzitním MS 2014
x

Mohlo by vás zajímat

Hřebčín v Mimoni vydražen

Ve středu 21. května proběhla v Praze opakovaná dražba areálu hřebčína v Mimoni. Tentokrát již úspěšně i přesto, že na poslední prohlídku nikdo nepřišel. Areál vydražil za nejnižší možné podání 8 150 000 Kč podnikatel, který ho chce i nadále využívat ve spojení s koňmi. Měl by být využíván k ustájení koní, především lipicánů, a k zemědělské ...