Home > Zpravodajství > domácí sport > V Nebanicích se představí rodinný tým ČR pro Normandii

V Nebanicích se představí rodinný tým ČR pro Normandii

Dvaadvacátý ročník mezinárodních vozatajských závodů CAI3* v Nebanicích u Chebu pořádaný ve dnech 3. – 6. července nabídne divákům tradičně skvělou sportovní podívanou. Ta letos bude v kategorii čtyřspřeží okořeněna o účast tří vozatajů z jedné rodiny, kteří budou Českou republiku zanedlouho reprezentovat při Světových jezdeckých hrách v Normandii.

Jiří Nesvačil st. Foto: Josef Malinovský

Jiří Nesvačil st. Foto: Josef Malinovský

V královské kategorii čtyřspřeží se představí celkem 16 účastníků, z nichž budou čtyři domácí. Hlavní pozornost se bude ubírat na členy rodiny Nesvačilových – otce Jiřího a syny Jiřího a Radka. Právě ti jako jediní z českých reprezentantů mají splněné kvalifikační limity pro účast na letošních Světových jezdeckých hrách v Normandii a již téměř nic nebrání tomu, aby Česká republika měla doslova světový unikát – národní tým složený výhradně z nositelů jednoho příjmení. „Formálně budou oba Jiří a Radek Nesvačilové doporučeni komisí spřežení právě po závodech v Nebanicích, kde bude komise zasedat. Následně ještě jejich start musí schválit Výkonný výbor České jezdecké federace. Jsem však přesvědčen, že by již jejich účasti nemělo nic bránit,“ konstatoval manažer komise spřežení ČJF Jiří Kunát. Všichni tak budou doufat, že v Nebanicích všichni Nesvačilové doladí formu a tento domácí reprezentační start korunují umístěním na předních příčkách. Čtvrtým Čechem startujícím v Nebanicích se čtyřspřežím bude Zdeněk Jirásek. Konkurovat všem budou vozatajové z Francie, Holandska, Polska, Rakouska či Německa.

Kvalitní sestava spřežení se sejde také v kategorii jednospřeží. Těch by mělo být bezmála třicet! Kromě již zmíněných zemí v této soutěži budou účastníci z Dánska, USA nebo Švédska. Mezi největší favority bude jistě patřit Polák Bartolomiej Kwiatek, jenž si přiveze hned dva „singly“. Z českých jmen na seznamu účastníků nechybí Libor Kurka, Ota Bareš, Jaroslav Petřek, Erik Zuvač, Tomáš Barták, Pavel Jadrníček, ale také čtvrtý z rodiny Nesvačilových – Jan.

Čtěte také:  Pražští lvi jdou do semifinále PlayOffs. Nejlepší byli Miami Celtics

Dvojspřeží budou tentokrát zastoupena jen sedmi kočáry, ale o to větší budou mít šanci na úspěch výborní čeští vozatajové Martin Gössl a Josef Hrouda. Pod českou vlajkou odstartují ještě Jaroslav Kohout a Kateřina Sklenská. Zmíněnou sedmičku doplní Eva Otosson ze Švédska a Adrian Kostrzewa s Rafalem Wojtahou z Polska. V Nebanicích jsou pravidelně vypisovány i soutěže pro pony. Ve čtyřspřeží se objeví již tradiční čtyři účastníci z Německa, soutěž dvojspřeží pony bohužel letos v termínu uzávěrky bylo nahlášeno jen jedno – taktéž z Německa.

První účastnici závodů CAI3* Nebanice pořádaných pod záštitou ministra zemědělství ČR Mariana Jurečky vstoupí do drezurní zkoušky ve čtvrtek odpoledne. V pátek si od 9.00 hodin odbude úvodní část závodů zbytek startovního pole. V sobotu je od 10.00 hodin připraven tzv. maraton, neboli terénní jízda, která se vždy těší z největšího zájmu diváků. V neděli taktéž od 10.00 hodin soutěžní mítink uzavře vozatajský parkur. Po celou dobu konání závodů bude pro diváky připraven bohatý doprovodný program. Pro děti je v sobotu a v neděli nachystáno mnoho atrakcí jako např.: skákací hrad, jízda v kočáře a na koních. Podrobnosti najdete na www.nebanice.com.

ČJF jiří nesvačil nebanice radek nesvačil spřežení Světové jezdecké hry
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Mistrovství ČR 2014 ve vytrvalosti hostí Borotín u Tábora
Následující: Velký jezdecký den ve Slatiňanech

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Prohlášení ČJF k infekci HERPES VIRUS

V průběhu mezinárodních parkurových závodů GCT Prague PlayOffs 2019, zkolabovala klisna české jezdkyně a byla neprodleně odvezena na veterinární kliniku s podezřením na neurologické potíže. Po dalších následných vyšetřeních byla potvrzena nákaza Herpes virem.  V případě herpesviru koní není povinnost vakcinace a nejedná se o nákazu povinnou hlášení jako například chřipka. ...